turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ŞER ARALIĞINDA PASLAŞMA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

02 KASIM 2016

Bahçeli aklını idam cezalarının geri getirilmesine takmış. Neymiş efendim idam cezaları getirilirseymiş, ülkeye zarar verenler temizlenecekmiş. İsteğe yanıt gecikmiyor. Binali Yıldırım'sa "tamam, idamı getirelim de yasa geriye doğru işlemeyecek ki" diyor.

Bu gerici, dinci, şeriatçı ve faşist taifesi ne çok seviyor insan sallandırmayı. Bilirsiniz eskiden kahve köşelerinde bazıları çıkar memleketi bir günde nasıl düzelteceğini söylerdi. İnsanlarda bu palavracı takımını kimi zaman gıpta ile kimi zaman da ne olacak aklını yemiş diyerek dinlerlerdi. Bu tür palavracılara göre meydanda ibreti alem için beş on insanı sallandırdın mı bakalım o zaman kimse yanlış yapabilir miydi? Ülkede bir günde sütliman olurdu alimallah.

Böylesi palavraların rağbet gördüğü bir ülkenin dinci, gerici, şeriatçı ve faşist politikacıları da onlardan geri kalacak değiller ya herkes aya giderken bu tür insanlık düşmanları da halkın oylarını almak için elinde ip meydanlarda dolanıp dururlardı. İşte. Anımsarsanız Devlet Bahçeli'de bunlardan biri. Elinde ip az dolanmadı meydan meydan.

Ülke sağ ve faşist iktidarların elinde uçurumun kenarına gelmiş ne gam, insan temel hak ve özgürlükleri hepten rafa kaldırılmış ne önemi olabilir ki, daha da sıkıyı arttıracaksın ki vatan kurtulabilsin. Eşitlik yokmuş, adalet yokmuş, işsizlik almış başını gitmişmiş, yoksulluk her geçen gün daha da artıyormuş kim neylesin ki? Yöneticiler çalıp çırpmaktan başka bir şey yapmıyorlarmış, iktidarın adamları kısa süre içinde köşe olup Karunlaşmışlar ne var ki? Hem bal tutan parmağını yalamaz mıymış? İktidar, yurttaşlar arasında işe almak için kayırma yoluna gidiyormuş kime ne değil mi? İktidarda olanlar kendi adamlarını yerleştirmeyecekler de kendisine karşı olanları mı yerleştirecekler işe akıl kârı mı şimdi?

Evet, Türkiye sorunlar yaşıyor. Türkiye'nin yaşadığı sorunlara baktığımız zaman bu sorunların hemen hepsini de sağ ve faşist iktidarlar açmış ülkenin başına ama kapat üstünü gitsin politikası izleniyor. Ne demişti, Binali Yıldırım?

"Başkanlık gelmezse ülkenin bölünme tehlikesi var." Tam 14 yıldır iktidarda bulunan AKP eliyle ülke bölünme noktasına getirildi. Çünkü AKP iktidarı ile birlikte yurttaşlara cehennem hayatı yaşatılmaya başlandı. Dünde çıkmış; "benim söylediğim sözü ağızlarına dolamışlar" diye aklınca köylü kurnazlığı yapıyor. Ne söylediğinin ayırdında bile değil Sayın Binali Yıldırım. Yanına da siyasetin İbişi'ni almış birlikte halkın karşısına çıkmışlar hava atıyorlar.

Dinci, gerici, şeriatçı ve faşist kesim öyle inanıyorlar ki yüzde elliyi geçeceklerine, ne istiyorsak yaparız diye düşünüyorlar.

Ancak dinci, gerici, şeriatçı ve faşist kesimin karşısında bizler niye yüzde elliyi geçemiyoruz da onlara bu üstünlüğü veriyoruz? Yoksa ilericiler, devrimciler ve sosyalistler olarak kendimize hiç mi güvenimiz kalmadı? Evet, hemen her gün yeni bir alavere dalavere ile karşılaşıyoruz. Gemi iyice azıya almış bu gerici ve faşist taifesine karşı kararlı bir mücadeleyi göze almaz isek onlara bu fırsatı bir kez daha vermiş olacağız.

Madem dinci, gerici, şeriatçı ve faşist bir iktidarı hedeflemişler, bizler de onlara dur demeyi hedefleyelim, yetmez iktidardan alaşağı edep iktidara bizler geçelim. Yoksa her gün asmaktan, kesmekten, canına okumaktan söz eden etmekle de kalmayıp bizzat uygulama içinde olan bir iktidara karşı daha ne kadar tahammül edebiliriz ki?

Şer aralığında paslaşma devam ediyor. Bahçeli, AKP ve saray iktidarı isimlerini şer tahtasına yazdırmışlar. Hayırlı mı olur şer mi göreceğiz.

Tahammül yok!

Katlanmak yok!

Bağımsızlık, Demokrasi, Sosyalizm için mücadele var!