turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KORKUT ÖZAL

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

03 KASIM 2016

Korkut Özal yaşamını yitirdi. Bizim ülkemizde derler ki, "ölenin arkasından konuşulmaz." Tamam da; konuşulup konuşulmayacağı ölenin kim olduğuna göre de değişmez mi? Değişir elbette de niyeyse bu anlayış bizim ülkemizde gelenekleştirilmiş. Oysa kim neyse odur. İster bu dünyada olsun, ister göçüp gitsin ortaya ne bırakmışsa onunla anılır.

Biliyorsunuz Korkut Özal, Erbakan takımındandı. Bunların devletin içinde yuvalanmaları da epey eskiye dayanır. Dolayısıyla diyebiliriz ki bugün Recep Tayyip Erdoğan'ı, kim olduğunu, politikalarını anlamak istiyorsak Korkut Özal'ın ve Turgut Özal'ın izini sürmeliyiz.

1973-1977 MSP'den Erzurum milletvekili seçildi. 1974'te CHP-MSP koalisyon Hükümeti'nde ve 1975'te kurulan 1.MC Hükümeti'nde Gıda Tarım ve Ormancılık Bakanı, 1977'deki 2. MC hükümeti'nde ise İçişleri Bakanı olarak görev aldı. 1980 sonrası politikadan uzaklaştı. Trafik kazası geçirdi. Daha sonra da ticarete atılarak özellikle de Arap sermayesiyle önemli sayacağımız ticari işlere imza attı.

Turgut Özal'ın ölümünden sonra Anavatan Partisi'ne girdi. 1995 yılında ANAP'tan İstanbul Milletvekili seçildi. TBMM İçişleri Komisyonu Başkanlığı ve AGİT Türkiye Parlamento Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1997'de kurulan Anasol-D Hükümeti'ne başta güvenoyu vermesine rağmen, bu hükümetin ANAP politikalarına ters icraatlar içerisine girdiğini düşünerek muhalif bir tutum aldı. Parti içerisindeki muhalefetinin sonuçsuz kalması üzerine, 13 Ağustos 1997'de partiden istifa etti. Yeniden kurulmuş olan Demokrat Parti'ye girerek, 28 Eylül 1997 tarihinde toplanan Demokrat Parti kongresinde partinin genel başkanlığına seçildi. 22 Mart 2001'de Demokrat Parti'nin genel başkanlığından ayrıldı.

Türkiye Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kardeşi Korkut Özal, 2 Kasım 2016 günü İstanbul'daki evinde vefat etti.

Her şeyden önce bu kişi dinci bir taifeden gelmektedir. Turgut Özal dahil bunlar Nurcudurlar. Amerikancı oluşlarıyla ilgili de kimse bunların eline su bile dökemez. 2. MC Hükümeti'nde İçişleri Bakanı iken terörle ilgili olarak emniyetin üst kademelerinden bir görevli çağrıldığı ve kendisine terörle ilgili bilgi vermesi istenir. Adı geçen kişi sağdan terör eylemlerinde yer alanların içinde Nurcuları ve Necip Fazıl Kısakürek'i de sayınca gerisini dinlemez ve "çık çık" diyerek dışarı atar. Ayrıca Korkut Özal'ın devlet kademelerinde Nurcuların kadrolaşmasında önemli bir işlevi olduğu herkesçe iyi bilinir. Keza Amerika ile olan ilişkilerinde de oldukça öndedir ve gelişkin ilişkiler kurmuştur.

Ticari ilişkilerine gelince; ticari ilişkileri özellikle 12 Eylül sonrası öne çıkmış daha sonraları ise Arap sermayesi ile ileri derecede ortaklıklar organize etmiştir. Bilinen ve bilinmeyen mal varlığı ile dikkati çeken bir kişidir.

İstanbul'da 200'e yaklaşan bizzat üstüne kayıtlı gayrimenkul sahibidir. İstanbul gibi rantın onca yüksek olduğu bir kentte bu kadar dünyalık sahibi olabilmenin bir açıklaması bu ülkenin yoksul halkına mutlaka yapılabilmelidir diye düşünüyorsak da, giden iyi sözlerle anılarak uğurlanmakta, bizlere de bu halka gerçekleri söylemek düşmektedir.

Arap sermayesi ile iş görenler, ya da görmek için çaba içinde olanlar ve de bu yolla uluslararası güçlerle ilişkiler geliştirenleri biliyoruz. Turgut Özal bu isimlerin başında gelen kişidir. 12 Eylülcülerin ekonomik vs alanlarında akıl hocası ve politik yol göstericisidir. Recep Tayyip Erdoğan gibilerinin ufkunu açan kişi olarak da Turgut Özal'ı ve Korkut Özal'ı söyleyebiliriz.

Bugün AKP iktidarının ve sarayın Arap şeyhleri ve emirleriyle bu denli para akıtan işler yürütmelerinin daha önceden benzer ilişkiler kuranlardan çok şey öğrendiklerini biliyoruz vesselam.

Bu yüzden; nasıl biz sosyalistlerin, Faruk Sükan'dan beri soluk alışverişlerimizi bile birileri öğrenmek için her şeyi yapıyorsa, bizler de karşımızda yer alan; dinci, gerici, şeriatçı ve faşist çevrelerin ne yaptıklarını, nasıl dünyalık edindiklerini izliyoruz izleyebildiğimiz kadarıyla tabi…