turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


FIRTINA ÖNCESİ FIRTINA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

09 KASIM 2016

AKP ve saray iktidarı, hukuktan mı söz ettiniz kendilerinden geçip adeta çıldırıyor. CHP bildirisinin arkasından CHP ile ilgili suç duyurusu hem saraydan hem de AKP'den geldi. Neymiş efendim CHP hukuksuzluğun üstüne gidiyormuş. Nasıl gidermiş efendim, hukuku savunmak AKP ve saray iktidarına göre zaten suç. Üstelik de terörü savunmakla aynı anlama gelmekte. Sizin anlayacağınız; AKP ve saray iktidarı şimdilerde paniğini yavuz hırsız rolü ile kapatmaya çalışıyor.

AKP, saray, Bahçeli üçlüsüne yandan çarklı olarak bir de Perinçek'in Vatan Partisi katılmış durumda. Perinçek'in Aleksandr Dugin'i dün AKP'nin Grup toplantısına katıldı. Malum Vatan Partisi AKP'yi izlediği politikalar nedeniyle destekliyor ya, sanırım al takke ver külah oyunu sergileniyor. Ayrıca bir de HDP'nin Grup toplantısı da epey renkliydi. Bu toplantıya da Avrupa ülkelerinin birçok elçisi katıldı.

Buraya önemli bir not düşmek istiyorum. Eğer yaşadığınız iç problemleri çözemiyorsanız hiç kuşkunuz olmasın ki o problemler için devreye emperyal güçler girmekte bir an bile tereddüt etmeyeceklerdir. AKP iktidarı ile birlikte Türkiye'nin hiçbir problemi çözülemez hale geldiği ve de AKP dış güçlerce bugüne kadar görülmemiş derecede kullanılan bir iktidar olduğu için yaşadığımız problemler katlanarak büyümekte ve Türkiye'nin içişlerine karışmayı elin oğlu kendinde hak görmektedir.

Öteden beri yazıyor ve konuşuyoruz. Bugün, AKP ve saray iktidarı Türkiye'yi dinci, gerici, şeriatçı ve faşist bir yönetimin eşiğine getirmiş bulunmaktadır. Dünkü grup toplantısında Binali Yıldırım CHP'ye yönelttiği eleştirilerin bir bölümünde; "sittin sene iktidar olamazsınız. Bundan böyle Türkiye'de asla koalisyon hükümetleri olmayacak" dedi. Binali Yıldırım'ın bu söylediklerini iyi yorumlamak gerekir. CHP iktidar olur mu olmaz mı bunu bir yana bırakalım. Peki, CHP sittin sene iktidar olamayacaksa ve Türkiye'de artık asla koalisyon söz konusu değilse iktidar koltuğunda ilelebet kim ya da kimler oturacaktır dersiniz? Bize göre merdi kıptı şecaat arz ederken sirkatini söylermiş. Binali Yıldırım'ın söyledikleri de o hesap sirkatini söylüyor ve ne pahasına olursa olsun AKP ve sarayın iktidar koltuğundan ayrılmayacağını dost düşman herkese ilan etmiş oluyor.

Madem böyleyse; bu işi, bu iktidar nasıl yapacaktır bir düşünceniz var mı? Aslında bu tür sözlerin edildiği ülkeler genellikle demokrasinin kırıntısının bile olmadığı diktatöryal rejimlerde olur ancak. Binali Yıldırım da aslında bunu söylüyor. Hem Binali Yıldırım'ı doğrulayan bir sürü de alameti hep birlikte yaşamıyor muyuz? Kim konuşursa içeri atacaksın, sana muhalefet edenlerin ağzının payını verip susturacaksın. Ana muhalefet Partisi CHP'nin olağan sınırlar içinde kalarak yaptığı eleştiriye tahammül edemeyip suç duyurusunda bulunarak "ha sizi de alırım içeri" babından gözdağı vermeye kalkışacaksın sonra da Almanya'ya seslenerek sizdeki hukuksa bizdeki de hukuktur saygı duyacaksın gibisinden afaki sözler edeceksin. kimse de sizin amacınızı anlamamış olacak öyle mi?

Her şeyi şirazesinden sizin iktidarınız çıkardı. Terör örgütlerine güç ve kuvvet kazandırdınız. Türkiye'nin can evinde eylemler yapmasına temel hazırlayan politikalarınız yüzünden 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Garı önü kana bulandı. Bu olayla ilgili sanık ifadelerini dinleyin kanınız donacaktır. İtifrafçı bir sanığın verdiği ifadelere göre polisler kendisi ile selfi çektirmişler ve kanlı eylemin planlayıcısı sıfatıyla kendisine "eline sağlık" demişler. Sanık artık çözülmüş bir kere. Nerede duracağı belli olmaz ki. Recep Tayyip Erdoğan'ı kast ederek; "Onu kandırdılar, beni de kandırdılar" demiştir.

Türkiye'nin AKP ve saray iktidarı döneminde fırtına yaşıyor olmasını fırtına öncesi fırtına olarak görmek ve değerlendirmek gerekir. Yarınki güne nasıl uyanacağımızı bile kestirmek zordur. Umarız Türkiye bir felaket senaryosu ile sınanmaz, AKP ve saray iktidara nasıl gelmişse öyle iktidardan gider de bu ülke de bu alametten yakasını kurtarır.

Son bir not: Dünyanın bize benzeyen ülkelerinde dolar durmadan değer kazanıyor. Bugün itibariyle 3,30'a kadar dolar Türk Lirası karşısında değer kazandı. Bazı müdahalelere karşın bile doların ısısının düştüğü yok. Malum ABD seçimlerini 274 delegeye ulaşarak Trump kazanmıştır. Şimdi Trump'un konuşmalarından birkaç örnek verelim, bizde ve bölgemizde neler olabileceğinin hesabını yapalım.

- Amerika'nın dünyanın birçok bölgesinde ne işi var?

- Saddam ve Kaddafi devrilmeseydi, bugün bölge çok daha istikrarlı olurdu.

- IŞİD'ı bomba manyağı yapacağım.

- Kürtleri çok seviyorum.

Trump'un 'Amerika'nın dünyanın birçok bölgesinde işi ne" sözünü şimdiden alın bir çuvala koyun, ağzını da sıkı sıkıya bağlayıp bir depoya bırakın. Bir daha da bu sözleri hiç duymamış olun, çünkü ABD'nin dış politikası dünyanın her yerinde olmak ve dünyanın mazlum halklarına boyun eğdirmek üzerine kuruludur.

Son iki sözünü ciddiye alın ve bölgemizde ne gibi manyaklıklara imza atılabileceğine de hazırlıklı olun derim, o kadar…