turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BAŞKANLIK VE BAHÇELİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

16 KASIM 2016

Devlet Bahçeli; bir şeyler unutulmuş ve rafa kaldırılmışken birden bire ortaya çıkıp başkanlık konusunu gündeme getiriverdi. Hiç kuşku yok ki bu olay durup dururken ortaya getirilmedi. Bugüne kadar alışık olmadığımız MHP parti olağanüstü kongre isteği bir o ilçe, bir bu ilçe mahkemelerince yerinde görülmeyerek sözüm ona hukuk işletildi ve Bahçeli'nin altındaki koltuk böylece kurtarılmış oldu. AKP ve sarayın emrine girmiş olan yargı hukuku hiçe sayarak parti içi muhalefetin isteğini geçersiz kıldı ve böylece Bahçeli muhaliflerine partiden atılmaları için yol göründü. Suçları olağanüstü kongre istemek olan başta Meral Akşener olmak üzere sırasıyla disipline verilerek partiden ihraçları gerçekleştirildi. Böylece karşıtlarını temizlemiş olan Bahçeli de rahatlamış oldu. Yani sizin anlayacağınız, Bahçeli şimdilerde AKP ve saray iktidarına olan minnet borcunu ödüyor.

Dün, grup toplantısında konuşan Bahçeli; başkanlık için üç gerekçemsi düşünce ileri sürdü. Gerekçeleri sırasıyla şunlar:

a. Cumhurbaşkanı meclisi feshederse kendisi de istifa etmeli.

b. KHK çıkarma yetkisi şarta bağlansın. Özgürlükler konusunda KHK olmasın.

c. Bütçe meclis onayına sunulsun. Saray tek başına karar vermesin.

Bahçeli konuşmasının bir yerinde de CHP'ye seslenerek naz yapmaması çağrısında bulundu.

Sayın Bahçeli, anladık senin saraya ve AKP iktidarına minnet borcun var, üstelik de ne demokrasiye inanıyorsun ne de hak ve özgürlüklere. Peki, CHP'nin saraya ve AKP iktidarına ne minnet borcu var ki, sizin gibi davranıp Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan olması için kolları sıvasın? İleri sürdüğünüz düşünceler gerçekte çerden çöpten düşünceler olmaktan ileri giden düşünceler değil. AKP ve saray eliyle Türkiye'de basbayağı dinci, gerici, şeriatçı ve faşist bir düzen kurulmak isteniyor, sizse kurnazlık edip koşul ileri sürüyormuş havasına bürünüyorsunuz. Düşünün ki bir ülkede faşist diktatörlük egemendir, ama siz meclisten, meclisin fesh edilme biçiminden dem vuruyorsunuz. KHK şarta bağlanacakmış.

Bugüne kadar AKP ve saray Anayasayı hiçe sayarak istedikleri gibi davranmışlar, gerektiğinde de anayasaya saygı duymadıklarını söyleyerek işin içinden sıyrılmaya kalkmışlardır. Sizse KHK yetkisi şarta bağlansın rüyası görüyorsunuz. Sahi sizin tanıdığınız hangi hak ve özgürlükler var ki, "özgürlükler konusunda KHK olmasın" diyorsunuz. Bir de, "bütçe meclis onayına sunulsun. Saray tek başına karar vermesin" demiyor musunuz vallahi de billahi de şaka gibisiniz şaka gibi.

Sabah saatlerinde 3.30'u gören dolar yazıyı yazdığım dakikalarda 3,31,25 çıkmış bulunuyor. AKP ve saray iktidarı artık dolara müdahale edemez konuma düştü. Merkez Bankası piyasaya ne dolar sürebiliyor ne de faizleri arttırmak gibi bir yol izleyebiliyor. Sizin anlayacağınız saldım çayıra mevlam kayıra bir ekonomi politikası izleniyor ki, böyle giderse dolar kısa sürede 5 Türk Lirasını bulur ki varın o zaman Türkiye'de ekonominin durumu ne olur siz düşünün artık.

Yok efendim, bütçe meclis onayına sunacaktım da, saray tek başına karar vermeyecekmiş de fasa fiso laflar Bahçeli'nin ağzından çıkanlar. Bugün Recep Tayyip Erdoğan'ın davranışları yüzünden çekiyoruz ne çekiyorsak. Kaldı ki var olan yasalarda yetkileri olmamasına karşın istediği gibi davranan biri yarın yetkilerle donatıldığında meclisi niye takacakmış? Yani sizin anlayacağınız Bahçeli öyle bir rüyaya yatmış ki uyandığında ne altında koltuğu kalacak ne de MHP diye bir parti. TBMM'de göstermelik olarak varlığını sürdürebilirse ne âlâ, sürdüremezse ruhuna el fatiha…

İşte Bahçeli'nin ortalarda seğirtip durmasının nedeni bunlar. Tabi halk bir kez daha yutarsa. Ne ki yutmayacak ve dinci, gerici, şeriatçı ve faşist rejim isteğiyle birlikte sonlarını da hazırlamış olacaklar ki, bundan bizler adımız gibi eminiz.