turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SİZ NEYLE UĞRAŞIYORSUNUZ?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

19 KASIM 2016

Dolar gelmiş 3,5 TL'ye dayanmış. Ülkede hak ve özgürlükler ayaklar altında. Konuşan içeri atılıyor. Gazeteciler içerdeler. Siyaset yapmak sadece bir avuç zümrenin işi haline getirilmiş. İşsizlik, yoksulluk almış başını gitmiş. Emekçiler her an ölümle burun buruna yaşıyorlar. İş cinayetleri kitlesel kırıma dönüşmüş. Siirt'te 12 işçi göçük altında kalmış, yakınları acı içinde bekleyişteler. Ülke güvenliği tehlikeye düşürülmüş. Emperyalist ABD ile AKP ve sarayın oynaşmaları bizi büyük bir tehlikenin eşiğine getirmiş. Uzatmayalım, hep birlikte Nuh Tufanı'nı yaşıyoruz vesselam...

Ne ki, bütün bunlara karşın AKP ve saray iktidarı bambaşka gündemlerin peşinde. Dinci, gerici, şeriatçı ve faşist ideolojiye sahip olmanın gereği her gün yeni bir skandalla karşılaşıyoruz. AKP'li milletvekilleri yeni bir yasa teklifi ile karşımıza çıkmış bulunuyorlar. Neymiş efendim tecavüzcüler, tecavüz ettikleri kimselerle evlenirlerselermiş affedileceklermiş. Binali Yıldırım, "bu yasa bir defaya mahsus" diyerek yasayı savunuyor. Yani sizin anlayacağınız bu dinci, imancı, şeriatçı ve faşist kafalarda olması zaten olanaksız da bir kez daha bu ülkenin bütün yurttaşları duysunlar ki ar namus tertemiz hali gelmiş. Hem öyle hazırlanan kanun teklifi birilerinin başının altından da çıkmamış olmalı ki Başbakan dahil AKP ileri gelenleri bu yasayı savunma gayretine düşmüşler. Hani bu yasa teklifini duyunca; bizim ülkemizde bu dinci, imancı, şeriatçı takımının kontrolü altında olan yerlerde çocuklarımıza niye tecavüz ediliyor varın siz düşünün artık.

Kabul edelim ki, bu tecavüz olayı ülkemizde öyle böyle değil, sonuçları ağır olan sosyal bir yara iken, AKP iktidarının böyle bir yasa teklifi ile ortaya çıkmasının nedenini gelin siz değerlendirin değerlendirebiliyorsanız. Ahlaki değerleri tümden çürümüş, dinin arkasına saklanarak her türlü haltı işlemeye hazır kafalar görüyoruz ki her fırsatta ortaya dökülüyorlar. Bu kafalardan da AKP'nin içinde sürüsüne bereket bol bol olmalı ki, yasa Başbakan'ına kadar herkes tarafından savunuluyor.

Muhalefetse ayağa kalkmış gözüküyor. Bu konu ile ilgili olarak MHP bile ayağa kalkmış yasaya karşı ağır eleştirilerde bulunuyor.

Ancak böyle bir ortamda bizler; konunun yaratacağı fırsattan yararlanmak ve bir süreliğine de olsa kendi ininde gerçekleştireceği rejim değişikliği ile ilgili çalışmalar yapma fırsatı elde edeceğini düşünüyoruz AKP ve saray iktidarının. Hazır, muhalefet bu konuya yoğunlaşıp asıl gündemi ikinci plana itmişken AKP ve sarayda rejimle ilgili değişiklikler üzerinde rahat rahat çalışır artık. Bu gerçeği gözden kaçırmamak ve bir yandan bu ahlaksız teklife karşı ödünsüz mücadele edilirken diğer yandan da ülkenin altına bomba koymak anlamına gelen AKP ve saray iktidarının Anayasa teklifine karşı da uyanık olunmalı, iktidarın fireni patlak kamyon gibi ülkenin üzerine gelmesi kesinlikle durdurulmalıdır.

Ülkenin içinde bulunduğu durumu dikkate alarak CHP mitingler düzenleyecekmiş. CHP'nin bu mitingleri ilerici, devrimci ve sosyalistlerce kesinlikle desteklenmelidir. Çünkü toplumun olası tehlikelere karşı uyarılması bugün her zamankinden çok daha önemli hale gelmiştir. Tecavüz yasası da dahil, Anayasa'nın değiştirilip Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan yapılması TBMM çatısı altında önlenemeyeceğine göre iş yine de bu ülkenin namuslu yurttaşlarına düşmüştür. Olası bir referandumda bile geniş halk yığınlarına büyük bir gereksinim vardır.

Ancak bazı soldan çarklı yapılarla ilgili de uyarıda bulunmayı gerekli görüyoruz. Malum CHP halkı uyarmak için mitinglere başlayacakmış ya, Aydınlık Gazetesi'nde hemen bir kışkırtma yazısı yayınlanmış. Aydınlığın birinci sayfa üst başlığında yayınlanan yazıya göre CHP, HDP ile mitingler yapacakmış. Aydınlığın kinayeli başlığı şöyle: 'HDP ile kol kola böldürtmeyecek'. İşte böyle değerli yurttaşlar; sol görünüp AKP ve saray iktidarının ayaklarının altında palaz olanları asla ama asla unutma. Üstelik bu palaz halini de sizlere Kemalistlik diye yutturanların asla yalanına düşme yanında yöresinde dolaşma ki birilerinin şişinmesine ve AKP ve saray iktidarını korumaya soyunmasına fırsat vermeyesin…

Görüldüğü gibi ülke gerçekten de içinden çıkılması zor sorunlarla boğuşuyor. AKP ve saray iktidarı ise bütün çürümüşlüğü ile ülkenin tepesine çullanmış vaziyette.

Bunları işte bu nedenlerle iktidardan söküp atmak şimdi görev değilse ne zaman görevdir diye soruyor, sizleri CHP'nin düzenleyeceği mitinglere şimdiden çağırıyorum.

Çünkü biz TSİP olarak bu mitinglere katılacağız…