turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


İPİ KIRANLAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

03 ARALIK 2016

Birileri konuşuyor, dolar tavan yapıp ipi kırıyor. Birilerine yürü ya kulum deniyor, ipi kırıp çocuklarımızın kafasını yıkamak için dağı taşı yurtlarla dolduruyorlar. Eğitim onların eline teslim ediliyor ve kara cahilliklerini ne yazık ki çocuklarımızın yüzlerine üfürüyorlar. Birileri konuşuyor, ortada ne yargı kalıyor ne de uyulması gereken hukuk. Keyfilik tavan yapıp yurttaşlara baskı, zulüm, yokluk ve yoksulluk olarak dönüyor. Birileri konuşuyor ve diyor ki, yastık altındaki dolar ve altınlarınızı bozdurun, yine değişen bir şey olmuyor. Dolar ipi kırmış, çayırlarda bir o yana bir bu yana fink atıyor.

Ülke ekonomisi dibe vurmuş, borçlarımız katlandıkça katlanıyor, üretim durmuş, işsizlik almış başını gitmiş, millet kara kara düşünürken yandaşlar ise reislerinin bir bildiğinin olduğunu düşünerek içlerini serinletmeye çalışıyorlar. Oysa ekonomi bilenler için bir mucize olmayacağı kesinlikle ortadayken bekleşenlerin imdadına bir şeylerin yetişeceği fısıltıları kaplıyor ortalığı. Acaba bu fısıltılar nedir diye kafa yorduğumuz zaman anlıyoruz ki, AKP ve saray iktidarının bir kez daha dünyanın gözünün içine baka baka gözünü kara para musluklarına diktiğini görüyoruz.

Sizin anlayacağınız kaydı kuydu olmayan, Sayıştay denetimlerinden bile kaçırılan girdi ve çıktılar daha da bir artacak gibi görünüyor. Eh, iş böyle olunca da Türkiye'nin altından zor kalkacağı günlerin uzakta olmadığını görüyoruz. Ortada sorumlu bir hükümet var ama konu ile ilgili olarak Recep Tayyip Erdoğan çıkmış konuşuyor. Kendilerine karşı 2007 yılında da ekonomiyi batırmak için bir oyun oynamışlar ama bunlar teğet geçecek demişler teğet geçmiş. Şimdi de teğet geçecek diyorlarmış, görecekmişiz yine teğet geçecekmiş. Hani teğet geçecek dedikleri şeye bir bakarsanız dolar 3.60'ları bulmuş ama bunlara göre bir şey olmuyormuş havası hakim.

Demek ki, bunlar teğet geçmemek halini ülkenin tam anlamıyla iflası olarak görüyor olmalılar ki, böyle konuşuyorlar. Demek ki bunlar memurların ve tüm çalışanların aylıklarını bile alamaz hale gelmediğini düşünerek teğet geçecek rahatlığı içindeler. Ama bekleyin, böyle gider ve bunlar iktidarı zorla da olsa ellerinde tutmaya kalkarlarsa göreceksiniz o da olacak. İşte o zaman Tayyipgiller teğet geçmek nasıl bir şeymiş onu da görecekler nasıl olsa…

AKP ve saray iktidarı aylardır koskoca ülkeyi bir Fetöcülüktür tutturmuş uyutmaya çalışıyor. Hangi taşı kaldırsanız karşınıza Fethullahçılar çıkıyor. Ne bozulmuş, ne kötü gidiyor hepsi hepsi Fethullahçıların işiymiş. Bizler gelmiş geçmiş iktidarlar içinde onca bostan korkuluğu gördük ancak böylesi bostan korkuluklarına hiç ama hiç rastlamadık. AKP ve saray iktidarı kendisini Fethullahçılar üzerinden aklamaya çalışıyor. Ortada onca suç, onca altından kalkılması olası olmayan hıyanet var, adamların yüzleri manda derisinden olduğu için Fethullahçılar deyip işin içinden sıyrılıveriyorlar. Yaşamlarında hiç unutamayacakları Gezi gösterilerini bile Fethullahçılara bağladılar ya bunlara vallahi de billahi de pes denir pes. Neymiş efendim; Gezi Gösterileri Fethullahçıların üniversitesi olan Fatih Üniversitesi'nde planlanmış. İşin böyle olduğu sanık ifadeleriyle kayıtlara geçmiş.

Bizler; AKP ve saray iktidarı ile birlikte ne kumpaslara tanık olduk ne kumpaslara. Gezi gösterilerini karalamak için bunların kumpasta zorlanmayacaklarını bilmeyecek kadar akılsız değiliz herhalde. Ama arlanmaz, utanmazlık konusunda kimse bunların eline su dökemez. Öyle ya birilerinin türbanlı bacısının üstüne mi işenmemişti, siyah bandanalı kişiler o zavallı bacılarına tekme tokat girişip bayıltıncaya kadar dövmüş, çocuğu sağa sola savrulmamış mıydı? Ha bir de camide içki içenler var. Öyle ki caminin imamı evet içki içtiler demediği için sürülüp perişan edilmemiş miydi? Uzatmayalım bunların esiresi üstünü kalmamış. Yalan da bunlarda, iftira da. Şimdi kalkıp batırdıkları ekonomi için söylediklerine mi inanacağız?

Kardeşim sen; iktisat mı bitirdin ne bitirdiysen bitirdin, ancak ekonomiden zerre kadar anlamadığın da harbi ortada. Vazgeç bu tür tevatür konuşmalardan da ülke de kurtulsun, ülkenin insanları da. Yoksa böyle giderse teğet geçeceğini söylediğin ekonominin oku ülkenin kalbine saplanacak kalbine.

İşte o zaman sende kendini kurtaracağını düşünme. Var git işine ki ülkenin başına daha fazla bela olup her şeyin çivisini çıkardınız, bu kez de ipini kırdırma dönemine geçtiniz ki bu ülke için de sizin için de tsunami olacak tsunami bilin…