turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


EKONOMİDEN CİNİ ÇIKAR ASGARİ ÜCRET 3000 TL OLSUN

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07 ARALIK 2016

Cin taifesi deyince aklımıza onun karşısındaymış gibi görünen dinci taifesi geliyor. Gerçi bu cinlerin kötülük konusunda adı çıkmış amma velakin dinci taifesinin karşısında cin taifesinin esamisi bile okunmaz dersek abartmış olmayız.

Bizler, cin ve şeytan masallarıyla büyümüş insanlar olduğumuz için cin taifesini de dinci taifesini de çok iyi biliriz. "Şeytana pabucu ters giydirir" sözü dinci taifesine tıpa tıp uyan sözdür. Bir de; "şeytanın aklına gelmez" sözü de bir o kadar meşhurdur. Çünkü kimsenin aklına gelmeyen ne kadar alengirli şey varsa hep dinci taifesinin aklına gelir.

Önemli bir konu daha var. Dinci taifesi ile cin taifesi arasında sürekli bir savaş söz konusudur. Bu yüzden de dinciler sürekli suç işlemeye meyilli oldukları için suçlarını bir yolunu bulup "kör şeytan kör gözüne" diyerek cinlerin ve şeytanların üzerine atarlar. Uzatmayalım iyilik ve insanlık yolunda kendilerini hiç mi hiç geliştirmemiş olan dinci taifesinden korkulur kısacası. Cin taifesini bilemem ama dinci taifesi çok geçimsiz insanlardır. Her fırsatta birileriyle kavga etmekten dehşet hoşlanırlar. Bu yüzden de bunların şerrinden korkan cin taifesi ortalıktan sıvışmayı çıkar yol bulmuş çekip gitmiştir artık nereye gittiyse. İşte bu yüzdendir ki dinci taifesi çatacak ve kanını içecek kimseyi bulamadığında da ne gam en yakınına saldırmaktan çekinmez. Şu Ortadoğu ve Müslüman coğrafyasında yaşananlara baktığınız zaman yaşanan boğazlaşmadan ne demek istediğimizi gayet kolay anlayabilirsiniz.

Ha unutmayalım; bu dinci taifesinde güçlünün karşısında secdeye gelmek öteden beri hep biline gelen şeylerdir. Bu yüzden de kültürlerinde biat etmek tartışmasız kabul görür. Hani emperyalist dünyanın başında ABD var ya işte bu yüzden Müslümanlar her dönem Amerikancı olmayı yeğlemiş, dünyada ABD'nin hep sopası olarak kullanılmışlardır. Irak'ta, Afganistan'da, Pakistan'da Yemen'de, Mısır'da Sudan'da, Fas'ta, Cezayir'de, Endonezya'da uzatmayalım bütün Müslümanların yoğun olarak yaşadıkları ülkelerde akıla hayale sığmayacak şeyler yaşanır ve insanlar birbirlerinin kanına susamışçasına kan dökerler.

Bu gerçekler ışığında bile dinci taifesi cin taifesini unutmaz her fırsatta onların üzerine felaketler yağdırır. Günümüzde nedeni bilinmeyen hastalık hemen hemen kalmamıştır. Sizin anlayacağınız hastalıkların tanısı konmuş, kimi hastalıkların iyileştirilmesinde ise parmak ısırtacak ilerlemeler kaydedilmiştir. Bütün bunlara karşı bilimsel tıbba karşı başka başka seçenekler sunma konusunda özellikle de dinci çevrelerde bir şekilde ortaya çıkılıp insanların çaresizlikleri sömürülmüştür. İşte dün yazdığımız cin hastanesi ile ilgili yazımızla da bu gerçeklere parmak basmak istedik. Sözüm ona bu dinci taifesi güdük aklıyla öyle şeyler ileri sürer olmuşlardır ki dünya alem bunların madrabazlıklarına mı şaşırsınlar yoksa gülüp geçsinler mi konumuna düşmüşlerdir.

Gelelim gerçeklere; 15 yıllık AKP ve saray iktidarı döneminde ülke ekonomisi batık hale gelmiştir. Bu yüzden de halkımız hem daha da yoksullaşmış hem de çaresizlikten ne yapacağını bilemez konuma düşmüştür. Kafaları her alavere dalavereye çalışanların her ne hikmetse akılları bir türlü asgari ücret konusu gündemlerine geldiği zaman ekonominin içindeki cini çıkararak ekonomiyi düzlüğe çıkaramıyorlar. Baksanıza asgari ücretin ne olacağı konusunda daha işverenler bile tek söz söylemezken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sıfıra yakın bir artış olacağından dem vurarak beklentileri bir anda çöpe atıveriyor. Neymiş efendim; ülke ekonomisi çok zor durumdaymış. Öyle ya; ülke ekonomisini asgari ücrete talim edenler bu çıkmazın içine sürüklediler ya ceremesini de onlar çeksin diye düşünülüyor.

Ey dinci taifesi! Ayıptır, günahtır! Sizlerin niçin asgari ücret 3000 TL olsun demeye diliniz varmıyor da olmadık numaralarla halkı uyutmayı bir görev olarak ibadet eder gibi yerine getirme gayreti konusunda kimse elinize su dökemiyor?

Bu ülkeye çektirdiğiniz sıkıntıdan sanırız hiç mi hiç haberiniz yok. Uyguladığınız politikaların sonucunda ektiğinizi biçiyorsunuz ancak yine de suçu bir yerlere atmaktan bir türlü geçtiğiniz yok.

Aslına bakarsanız; sizleri biz anladık. Sizin şerrinizden ortalıktan tüyen cin taifesi kalmadı ya, işte bu yüzden birbirinize düştünüz. Fethullahçılarla olan kavganızın nedenine de yukarıda değindik aslında. Ancak bu alengirli işi nereye kadar götüreceğinizi sanıyorsunuz siz? Bir gün harç bitecek yapı da paydos olacak. Yani? Yanisi şu; günleriniz sayılı, arkanıza bile bakmadan çekip gideceksiniz. Yalnız bu kez sizi yenenler ne size benzeyenler olacak ne de cin taifesi.

Siz; bilim karşısında tuzla buz olacak ve devrimcilere yenileceksiniz devrimcilere…