turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BUGÜN SÖYLE YARIN UNUT

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

08 ARALIK 2016

Bildiğiniz gibi Recep Tayyip Erdoğan TSK'nın Suriye topraklarında bulunuşunu 'diktatör Esed'i devirmek için oradayız' diyerek açıklamış. Rusya'nın devreye girmesi ile birlikte de sözlerinin yanlış anlaşıldığını dile getirerek lafı çevirivermişti teröristlere. Konu bir süre tartışılmış ancak söylenen sözün de unutulmadığı, Rusya tarafından bir köşeye kaydedildiği anlaşılmıştı.

Son zamanlarda Suriye topraklarında önemli gelişmeler söz konusu. Halep artık bütünüyle temizlendi temizlenecek gibi görünüyor. Suriye güçlerinin burada bulunan teröristlere söylediklerine gelince çok açık. Ya öleceksiniz ya teslim olacaksınız ya da yakınlarınızı alarak size açtığımız koridordan burayı terk edip gideceksiniz.

Peki, El Nusra, El Kaide gibi örgütler buradan nereye ve nasıl gideceklerdir? Bunlara gösterilen yol haritası İdlib'i göstermektedir. Ancak bu teröristlerin hemen büyük bir çoğunluğu onlarca ülkeden gelmiş teröristler olduğu için nereye gidecekleri, ne yapacakları işler daha da sıkıştığında belirsizdir. Çin Uygur yöresinden bile burada savaşmak için gelen 5000'e yakın terörist vardır. Kafkaslardan gelenlerden tutun da Avrupa ülkelerinden gelenlere kadar 40 bir civarında bir terörist söz konusudur. İşte bu teröristlerin artık Halep'te direnecek ne güçleri kalmıştır ne de direnmek için bir nedenleri. Her şeye karşın direnirlerse de onları bekleyen ölümdür. Bu nedenle de İdlib'e gitmeleri için kendilerine tanına süreyi iyi değerlendirecekler ve oraya gitmek zorunda kalacaklardır. Yalnız oraya gittiklerinde de bu kanlı katillerin yazgılarında bir değişiklik olmayacaktır. Bu katil sürüleri burada da dayanamayacak ya hiç uğruna ölüp gideceklerdir ya da Suriye topraklarına nereden girmişlerse yine oraya döneceklerdir. Bu katil sürülerinin bu durumda kaçış adresi Türkiye'dir.

Yani sizin anlayacağınız AKP iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan bu ipsiz sapsız katil sürülerinin geçmişte Türkiye topraklarından Suriye'ye girmelerine göz yummalarının ceremesini böylece Türkiye çekmek zorunda kalacaktır. Sözü uzatmayalım önümüzdeki günler ve aylarda Türkiye'ye bu katil sürüleri doluşacak, Türkiye bir kez daha dinci teröristlerin tehditleriyle yüz yüze kalacaktır. Bu durumdan da hiç aklımızdan çıkarmayalım ki sorumlusu bugünkü iktidar olacaktır.

Geçmişte Beşşar Esad'ın gideceğinden çok emin olan AKP iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan aklına estiği gibi davranarak Türkiye'yi soktuğu kadar bataklığını için sokmuştur. Ancak Suriye'ye parçalanma tuzağını kuranlar bile artık Suriye'nin başından Esad'ın gitmeyeceğini gönderilemeyeceğini kabul etmek zorunda kalmışlardır. Trump'tan sonra yeni gelişmeler olacağı yönünde de bilgi akışları söz konusudur. Yani Suriye'de emperyalist dünyanın tuzakları boşa çıkarılmış, beklenen bölünme ise düşünüldüğü gibi gerçekleşmemiştir. Bu yüzden de önümüzdeki günlerde Suriye askerleri İdlib'e yönelecek ve İdlib'deki katil sürülerine karşı he türlü silahı kullanarak onları buradan da temizleyecektir.

Türkiye ağır koşullar yaşıyor. Doların ateşi biraz düşürülmüş gibi görünse de sonuç değişmeyecek ne bakkal çakkal anlayışı ile dolar bozdurarak ekonomiyi düzlüğe çıkarma girişimi bir sonuç verecek ne de başka tedbirler. Son zamanlarda Rusya ile yakın durarak tepetaklak gidişin önüne geçmek isteyen AKP ve saray iktidarına karşı ise Rusya'nın tutumu ve verdiği mesaj çok açıktır. Tamam, biz sizin dometesinizi, biberinizi, hıyarınızı, portakalınızı, mandalinanızı her neyse alalım, size de doğalgaz verelim ama siz Suriye'nin işine karışmayın. Çünkü biz, Suriye'nin bütünlüğünü ve Esad'ın Suriye'nin başında kalmasını istiyoruz yönünde Rusya'yı ziyaret eden yetkisiz Başbakan Binali Yıldırım'a bu yönde sözler hem Medvedev hem de Putin tarafından anlaşılacak kadar açıkça şöylenmiştir. Bu durumda da AKP ve saray iktidarının ille de diye dayatacağı herhangi bir çıkışı da söz konusu değildir.

Yani; yeni durumda Esed hem artık AKP ve saray iktidarının karşısında Esad olmuştur hem de Türkiye'nin Suriye'nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için edeceği bir laf kalmamıştır. Evet, TSK Suriye topraklarına gönderildi. Görüldü ki burası bir bataklıktır. Bu yüzden TSK bulunduğu yerde çakılıp kaldı. En doğrusu bu bataklıktan TSK'nın bir an önce daha fazla zayiat vermeden çekilip çıkmasıdır. Geriye kalan kanlı katil teröristleri ise göreceksiniz Suriye gözlerinin yaşına bakmayacak ve tek tek temizleyecektir. Sıra PYD'ye geldiğinde ise yeni durumu o zaman yazarız. Ancak Kandil'den bu yönde Trump'a mektup yazılmıştır bile. Bu mektup öz olarak şöyledir: KÜRTLERİ UNUTMAYIN!

Sonuçlardan Türkiye yine de zararlı çıkacaktır. Çünkü Türkiye üstünden Suriye'ye sokulan sözü geçen bu kanlı katillerin Türkiye'ye kaçmaktan başka çıkışları da yoktur. Bu durumda ise AKP ve saray iktidarının ülkemizin başına ördüğü bu çoraptan nasıl kurtulacağımız gündemimize gelecektir ki, AKP ve saray iktidarının gönderilmesi ile bu teröristlerin de geldikleri yere defolup gitmelerini sağlamak çakışmış bulunmaktadır.

AKP ve saray iktidarı iktidardan gidecek, teröristlerinse hiçbir dayanakları kalmayacak yok olup gideceklerdir.