turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


19-25 ARALIĞI KONUŞACAKTIK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

19 ARALIK 2016

Eğer 17 Aralık sabahı Kayseri'de askerlerimize yönelik terörist saldırı olmasaydı hiç kuşkunuz olmasın ki Türkiye'nin gündemi farklı olacaktı. Pek çoklarımız ayakkabı kutuları içine istiflenmiş Halk Bankası Müdürü'nün evindeki paraları bir kez daha anımsayacaktı. Yatak odasına serpilmiş paralar, para kasaları, para sayma makineleri de gözlerimizin önüne gelecekti. Sonra telefon konuşmaları, paraların yerinden taşınıp güven altına alınması, Fatih Belediyesi'nde yaşanan yolsuzluklar, tarikat ve cemaatlere yurt yapılsın diye peşkeş çekilen bina ve arazileri de konuşacaktık kesinlikle. İktidar olmadan önce yarım pabuç dolaşanların nasıl gemicik ve gemi sahibi olduklarını da aklımızdan çıkarmayacağımız gibi milletin anasını sinkaflayan havuz medyası işadamını da bu arada bir kez daha anımsayacak ve ülkenin bu hale nasıl getirildiğini yazacak ve de konuşacaktık.

Hani adı yolsuzluğa karışmış fakat AKP'nin oylarıyla yargının pençesinden kurtulmuş bakanlar vardı ya onları da yad edip şimdi nerelerde olduklarını sorup sual edecektik ama olmadı. 17 Aralık sabahı saatler 8.45'i gösterirken Kayseri kana bulandı. Yurdun dört bir yanından gelmiş evlatlarımızın kanıyla sulandı ortalık.

Şimdi Kayseri'deki bu katliamda yaşamını yitiren çocuklarımızın cenaze törenlerini ve o törenlerde görüntüye yansıyan acılarla burkuluyor yüreğimiz. İşte o acılar yüzünden ülkeyi bu hale getirmiş olan bir iktidarın gerçek yüzünü bile konuşup yazamıyoruz.

Hani bunları yazarken Fatih Belediyesi ile ilgili haber ajanslarına düşen bilgiden kaçımız haberliyiz ki acaba? İşte bu Fatih Belediyesi Sayıştay tarafından 3 yıldır denetlenemiyormuş. Denetlenememesinin nedeni de açıklanmış.

Denetlenmeye aşırı iş yoğunluğu ve personel yetersizliği elvermiyormuş. Öyle ya Fatih Belediyesi'nin denetimi yapılabilse sit alanları da içinde nerelerin tarikat, cemaat ve hatırı sayılır kişilere peşkeş çekildiği ortaya çıkacak değil mi? En iyisi geciktirmeye alırsın sonra da olur biter. Derler ya yarına kim ölür kim kalır belli olmaz diye. Bir de yarın ola hayrola da derler de yarınlar hayır olacak mı işte bundan yeterince umutvar değiliz.

17-25 Aralık operasyonunda gördüklerimiz ve basına yansıyan ne varsa hepsi hepsi gerçek. İktidar ve çıkar kavgasına tutuşan Fethullahçılarla AKP'liler ülkedeki soygunun gün gibi gözlerimizin önüne serilmesine yaradı. Ortaya çıkan ne kadar kanıt varsa Fethullahçılar bahane edilerek üstü örtüldü. Emniyette, yargıda başlattılar operasyon sonrasında ise sözü geçen dosyalar en azından şimdilik konuşulmamak üzere ortadan kaldırıldı. Şimdi ise bütün bunlar olmamış gibi davranan bir AKP ve saray iktidarı ile karşı karşıyayız. Bu iktidar ki Türkiye'nin can evine çok yönlü saldırılarda bulunuyor. İktidarın Suriye politikası hâlâ batakta. Ülkede ekonomi dibe vurmuş bulunuyor. Terör bir türlü önlenemiyor.

Demokratik hak ve özgürlükler yok edilmiş, konuşan gazeteciler içeriye atılmış. Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan olması için AKP teyakkuzda, Bahçeli hazır kıta bekliyor. Eğer sözü geçen anayasa değişikliği bir şekilde kabul edilirse (edilmemesi için demokrasi güçleri ellerinden geleni yapacaklar) Türkiye böylelikle padişahçı bir yönetime de bu arada geçmiş olacak. AKP'liler anayasa değişikliğine öylesine ince ayar çekmişler ki, başardıklarında Recep Tayyip Erdoğan'ı 2033 yılına kadar padişah olarak başımızda tutacaklar.

Bu arada Katar Emiri'nden de söz etmeden olmaz elbette. Katar Emiri de Trabzon'daki stadyum açılışında yerini aldı. Helikopterle kendisine bir güzel Trabzon turu attırıldı. Açılan stada 20 bin civarında katar bayrağı dağıtıldı. Atatürk, Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri ve Binali Yıldırım'ın resmi de stadın görünür yerine bir güzel asıldı. Sormadan edemiyoruz, Katar Emiri Trabzon'da ne adına ve niçin bulunuyor acaba? Emir'e gösterilen bu izzet bu ikramın neden ne olaki dersiniz? Yoksa bu stadyumun paraları Katar Emir'inden mi geldi? Katar Emri'nden geldiyse nereler kendisine peşkeş çekilecek ki helikopterle Trabzon turu attırıldı kendisine?

Sorulacak soru çok da yaşadığımız günlerin acısıyla bizim söylediklerimizi halkımız duyar mı doğrusu pek bilemiyorum.

Daha önceki günlerde yazdım. AKP ve saray iktidarının önde gelenlerinin konuşmaları, bazı gazetelerin provokatif başlıkları sonrasında HDP binalarına yönelik pek çok saldırı oldu. Sonrasında görüldü ki bu tür ilkelliklerin faturası ağır olacak, hemen dil değiştirilip aman ha yaman ha denmeye başlandı. Bahçeli bile hâlâ peşinden giden tosuncuklarına yapmayın etmeyin demeye başladı. İşte böyledir bizim uyarılarımızı dikkate alacak denli gelişkin olmayan zevatlar bakıp görmüşlerdir ki ilkel kin püskürtmelerinin sonu hayırlı olmayacak hemen dil değiştirivermişlerdir.

Yazımı şu soru ile bitiriyorum.

17-25 Aralık operasyonu sonrasında ismi geçenler neredesiniz? İstiflediğiniz paraları bu ülkenin insanları açlık ve sefaletle boğuşurken nasıl eziyor nerelerde vurgununuza devam ediyorsunuz? Tapelere düşen sözlerin muhatapları; bir gün boyu taşıdığınız paralar şimdi hangi kasalarda duruyor? O günden bugüne paracıklarınızın istif sayısı ne kadar arttı?

Bitirelim.

Siz ve sizin gibiler var olduğu sürece, adaletsizliğiniz tavan yaptığı için bu terör bitmez. Ama biz sosyalistler iktidarda olsak bu terörü bitiririz hem de bir daha olmamak üzere bunu da bilin…