turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KİM TUTAR SİZİ?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 ARALIK 2016

Başbakanı bir telden çalıyor, bakanı başka telden. Bunlara bakarsanız ülke güllük gülistanlık amma velakin ortalığı karıştıranlar var. Binali Yıldırım konuşuyor. Ne yapmışlar? Ilgaz Dağı'nın altını delip Kastamonu'ya yolu yakın eylemişler. Daha dün de cumhurbaşkanı ile İzmir'de iki büyük tesisin açılışını gerçekleştirmişler. Tesis lafı bunların ağzına pelesenk olmuş. Başınızı kaldırıp bilbordlara bakıyorsunuz, aman Allah'ım o da ne tamı tamına 150 küsur tesisin açılışı yapılmıyor mu? Başınız dönüyor, bu denli tıkır tıkır bir iktidar nasıl çalışır diye düşünüyor sonra da aklınız karışıyor. Hani bizim aklımız karışmaz da karışanlar için söylüyorum bunları. Tesis dedikleri şey kavşak açmak gibi şeyler işte.

Binali Yıldırım hükümetini eleştirenlere aklınca yanıt veriyor. Onca şeyler yapıyorlarmış ama yine de yüz yumuyormuş. Eleştirenler öyle bir algı yaratıyorlarmış ki bu yüzden de yaptıklarını kimseler görmüyormuş. Bir de sanki memlekette yer yerinden oynuyormuş gibi eleştirenler bir kaşık suda fırtına yaratıyorlarmış.

Bakın şu anlayışa bir hele. Arka arkaya yaşadığımız terör eylemleri sonucu kaç ocağa ateş düştü adamın derdi bile değil. Ülkede üretim durmuş, ekonomi yerlerde sürünüyor, çalışanların ve emeklilerin ücret ibresi yerinden bile oynamıyor, insanlar işsiz, aç ve sefalet içinde, bir yandan da askerlerimiz IŞİD'a karşı savaşıyor ama başbakan koltuğunda oturan muhterimin derdi bile değil. Hani bunların hesabı da Fransa Kraliçesinin dediği gibi ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler demiş ya işte o hesap. Ne olacak canım bunlara göre ne var? Çocukları, yakınları ölmüyor ve de yaralanmıyor. Sizin anlayacağınız her birisinin havası başka bir hava.

Bu muhteremlerin topu da arızalı. Örneğin üstüne vazife imiş gibi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu muassır medeniyet seviyesine ulaşmak için imam hatip okullarının açılmasından söz ediyor etmesine de kendisi hangi okullarda eğitim görmüş merak ediyorsanız araştırın görün anlayacaksınız bu ikiyüzlülüğü.

Değerli yurttaşlar; bu iktidarın ne olup ne olmadığını ne kadar tartışsak ve de bu iktidara ne kadar ağır eleştiriler yapsak kâr etmiyor. Bakın; Hatay İl Milli Eğitim Müdürü ne yapmış? Eğitimde hocalardan yararlanmak için 5 yıllığına il müftülüğü ile anlaşmaya varmışlar. Bundan böyle Hatay'da çocuklarımız basireti yüksek hocaların katkılarıyla eğitileceklermiş. Gerekirse bizzat Milli Eğitime bağlı okullarda Kur'an kursları açılıp hocalar sözü geçen eğitim yuvalarını zikir yuvası haline getireceklermiş. İnsan biraz olsun utanır, çekinir.

Sen okullardan öğretmen olarak mezun olan öğretmenleri öğretmen olarak atama ama hocaları eğitim ordusuna katmak için bin türlü takla at. Takla at ki okullarımızda gericiliğin, yobazlığın, tarikat ve cemaatlerin tohumu atılmış olsun, kindar ve dindar bir nesil yetiştirerek yarının El Nusracılarını, El Kaidecilerini ve IŞİD'çılarını yetiştir. Şu an bile okullarda kan donduran uygulamalar var. Kimi okullarda 15 Temmuz Fethullahçı darbeye karşı minicik yavrularımız pek de tiyatrodan anlarlarmış gibi tiyatro sahnesi sergileyerek teneke tankın önüne yatırılıp çocuklarımıza yön verilmeye çalışılıyor. Bir de İHH var. Onun yaptığı Yetim Kardeş panosunda Putin, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ve İran Dini Lideri Ali Hamaney ve ABD Başkanı Obama karikatürleştirilmiş. Ve denmiş ki "İnsanlığı katleden katiller".

Yani diyoruz ki bu iktidar her şeyin çivisini çıkarmış. 15 yıldır ortalıkta bu da benim eserim diyeceği bir şey yok yok olmasına da tesis aça aça bütün makasları köreltmişler. Hani böyle giderse bizim ülkemiz makas dışalımına da gidebilir.

Hani bazı özdeyişler vardır. Biz bu iktidar için özdeyişlerden ikisini de söyleyelim.

Atma Recep din kardeşiyiz!

Kim tutar sizi!