turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


NE ÂLÂ MEMLEKET!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07 OCAK 2017

Ne âlâ memleket! 2017'nin ilk gününden itibaren zamlar yağmur gibi yağmaya başladı. Terörü mü konuşsak yoksa yağmur gibi yağan zamların nedeni üzerinde mi dursak şaşırdık kaldık. Gazetelere baktık zamlarla ilgili ya hiçbir şey yazılmamış ya da kimsenin haberi olmayacak kadar dikkati çekmeyen yazılsa da olur yazılmasa da olur cinsinden geçiştirilmiş. Televizyonlara bakıyoruz, haber kanallarının tamamı terör uzmanlarından geçilmiyor. Maşallahları var bilmedikleri konu yok gibi. Hele yandaşlar yok mu onlara diyecek yok vallahi. Adamlar takmışlar bir birlik ve beraberliğe her sözü ne edip ediyorlar oraya getirip karşısındakileri susturmaya çalışıyorlar.

Ülke insanı farklı mı? Sosyal medya ülkemiz insanlarının yorumlarıyla dolu. Onlarında gündemi terör üzerine. Kimileri asmak, kesmek üzerine uzmanlığını konuşturuyor, kimileri ahkam kesmeyi bir marifet bellemiş verip veriştiriyor. İçlerinden bir kısmı ise zülfüyare dokunan öze değin düşünceler ileri sürse de, bu gibi kimselerin söyledikleri görüyorum ki gümbürtüye gidiyor.

Nasıl gümbürtüye gitmesin, İzmir'de gerçekten de üstün bir yiğitlik göstererek trafik polisimiz daha fazla can kaybını önlemiş. Haklı olarak bu polisimizi kutlamak gerekir elbette de bütün ülke insanlarının hipnotize edilmiş gibi bu konuya eğilmeleri bizler için yine de düşündürücü geliyor. Çünkü daha düne kadar kimsenin Trafik Polisi Fethi Sekin'den haberleri bile yoktu. İzmir Adliyesi'nin önünde canhıraş çabalarını kaç kişi görmüştür de kendisini takdir etmiştir bilemiyorum. Oysa Fethi Sekin sağken bilinmezken yaşamını yitirmiş ve de bütün Türkiye'nin kahramanı olup çıkmıştır.

Bu söylediklerimi kimse başka yerlere çekmeye kalkmasın çünkü Fethi Sekin bizim için de kahramandır. Ancak bazılarının Fethi Sekin gibi görevini gerektiği gibi yapan insanlar üzerinden parsa toplamaya kalkmalarını gerçekten de kaldıramıyoruz. Şu sağcı televizyon ve gazetelere bakın göreceksiniz ikiyüzlülüğün daniskasını. Kahramanlığı bile öyle magazinel hale getirmeyi ancak ve ancak bunlar başarır.. Böylesine içimizi acıtan bir polisimizin katledilmesini bile tıpkı evlendirme programı izler gibi sorgusuz sualsiz bize izlettirip okutuyorlar ya gelin içiniz yanmasın yanmayabilirse…

Oysa ülkemizde bir taraftan da yaşam devam ediyor. Dümenin başında AKP ve saray iktidarı var. Bu iktidarın beceriksizliği yüzünden gemi karaya oturmuş kimin umurundaki? Sen halka Fethi Sekin'in yaşam öyküsünü öyle bir ver ki halkımızın ne arka arkaya bindirilen zamdan haberi olsun ne de ülkede yaşadığımız akla hayale gelmeyen alavere dalaverelerden. Sonra Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AKP'nin ileri gelenlerinin benzer sözlerini neredeyse günde elli kez dinleyerek aklımız, fikrimiz söylenen sözlerle karışsın ki bir adım ötemizi göremeyelim.

Yapılan zamların yüzdesine baktığımız zaman %25-40 arasında değişiyor. Çalışanların ve emeklilerin maaşlarına %3-4 civarında zam yapılıyor ama ulaşım araçlarına bindirilen zam almış başını gitmiş. Ya önümüzdeki günlerde ekmeğe gelecek olan zamma ne buyrulur? 1 liraya alınan ekmek 1.25 kuruş olacakmış. Uzatmayalım özetle ne var ne yok iğneden ipliğe şöyle bir sıra daha zam gelecek demektir bu. Hele ulaşıma bindirilen zam yok mu, bu hayasızlık daha da bir yakacak yurttaşların cebini. Cebinde yol parası olmayan kişi işine giderken hele de birkaç taşıt değiştirmek zorunda kalırsa ne olacak dersiniz bu işin sonu? İ. Melih Gökçek Modacı Barbaros Şansal'ı hedef gösterip saldırıda payı olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı. İş ulaşıma yapılan zamma gelince maşallah ağzı kilitleniyor ama onu bunu tehdide gelince ağzı bozuk bir külhanbeye dönüşüyor niyeyse.

Aslına bakarsanız bu ülke ne çektiyse atıp tutmaktan çekmiştir. Terörü de bahane edip bir yandan Başbakan diğer AKP ileri gelenleri verip ve Recep Tayyip Erdoğan verip veriştiriyorlar. Recep Tayyip Erdoğan Urfa'da konuşuyor. Okun yaydan çıktığından tutun da nelere girip çıkacağımıza kadar konuşuyor da konuşuyor. Sonra ABD'ye güya haddini bildiren bir tavırla kendisini dinleyenlerin ayranını kabartıyor ki sözleri daha da bir etkili olsun. Gerçi biz bu tür sözleri çok işittik, hemen arkasından da söylenenden dönüldüğüne de tanık olduk olmasına da devleti temsil ettiği söylenen bir kişi neden böyle davranır doğrusu ne anlamak olasıdır ne de bu davranışı bir hayra yormak.

Eh birader yetti artık yetti. Ortada demokrasinin kırıntısını bırakmamışsın, hukuk mukuk hak getire, hak ve özgürlükler kullanılamaz olmuş, olağan bir şekilde ülkeyi bile yönetemiyor OHAL'e geçmişsiniz ama hâlâ konuşup duruyorsunuz. Terörü mü önleyeceksin önle. Sınırlarımızın güven altına alınmasını mı sağlamak istiyorsun sağla. Amma velâkin bu şişirme sözleri duymayalım artık. Bu ülkede hiç değil, terör olmasın olmasın ki şu halkımıza çektirdiğiniz kabir azabını bir sorgulayalım değil mi? Yağmur gibi yağan zamlara niçin gereklilik duyulmuş sizlerden bir yanıtını alalım hiç değil.

Ya ne diyebiliriz ki sizlere? Elektirtik kesintisini önleyemiyorsunuz fiber saldırıdan ve hatta yer altı kablolarının birileri tarafından kesildiğini ileri sürüyorsunuz. Sayın damat; tamam, çıktın elektrik kesintileriyle ilgili siber saldırıdan bu saldırıyı da ABD'nin yaptığından söz ettin. Yeraltı kablolarına sabotaj yapıldığını dile getirdin. Hatta olup bitenlerle ilgili savcılığa suç duyurusundan söz ederek kesintiyi bir şeylere bağlayıp insanların kızgınlığını azaltmaya çalıştın.

Diyelim ki dediğiniz doğrudur. O zaman çıkın kamuoyuna bildiğiniz bu gerçekleri açıklayın.

Her konuda olduğu gibi enerji konusunda da yaşanılan zorluklara bir kulp bulmaya çalışmayın ki bizler de sizleri daha iyi tanımış olalım değil mi?