turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YAVUZ HIRSIZLAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

12 OCAK 2017

Bizim kültürümüzde öyle özdeyişler var ki bin yıllardan süzüle süzüle bugüne gelmiştir. Örneğin 'Yavuz hırsız ev sahibini bastırır' örneği bunlardan biridir. Bu örneğe yaşamımızda öyle sık rastlar olduk ki bunlardan biri de hiç kuşkusuz TBMM'de anayasa değişikliği görüşmeleri sırasında ortaya çıkıyor. Meclis başkanlık kürsüsünde AKP'li Ahmet Aydın var. Genel Kurulu istediği gibi yönetiyor. Sözler kısıtlanıyor. Muhalefet milletvekillerine özellikle de CHP milletvekillerine yeterince söz vermiyor. Gizli yapılması gereken oylamalarda açık oy kullanılmasına göz yumuyor. CHP'li katip üyelerin muhalefet şerhi koyarak tutanağı imzalamalarına fırsat vermeyerek oyunlara başvuruyor. Sözün özeti tam bir taraflılık zihniyeti ile meclisi yönetmeye çalışıyor. AKP milletvekilleri gemi iyice azıya almışlar. Bakanından tutun da İdare amirine, meclis grup başkan vekiline kadar AKP'ler tam anlamıyla bir güç zehirlenmesine uğramışlar ki adeta mecliste terör estiriyorlar.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'e cep telefonu ile çekim yaptığı için Elitaş ve AKP'li idare amiri Ahmet Gündoğdu saldırıda bulunuyor. Öyle pişkinler ki içinde Elitaş'ın da bulunduğu bir grup CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek görüşmelerin sükunet içinde geçmesi isteğinde bulunuyorlar. Bunların içinde tabiî ki de Elitaş'ta var. Numan Kurtulmuş ise bu görüşmede dünyaya rezil olmaktan söz ederek görüşmelerin olağan seyir içinde geçmesi isteğinde bulunuyor. Oysa AKP ve MHP'li Bahçeli yanlısı milletvekillerinin yaptığı şey salt anayasa değişikliğinden ibaret değil. Onlar; saraydan alınan eğemenliği yeniden halktan alıp saraya vermek ve krallık ve padişahlık düzenine geçilmesini istiyorlar. Asıl rezillik bu sayılması gerekirken Kurtulmuş meclisteki tansiyonun yükselmesini dünyaya rezil olmak olarak görebilecek kadar gözünü karartmış. Ha bu arada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek'in twitinden de söz etmekte yarar var. İ. Melih Gökçek, twitinde güle güle cumhuriyet diyebilecek kadar tırlatmış bir havada bunu da unutmayıp bir tarafa not etmek gerekiyor.

Mecliste söz alan CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel konuşma yaparken AKP'liler sataşmalarda bulunuyorlar. Bunun üzerine CHP milletvekilleri kürsüye gelip Özgür Özel'in çevresinde çember oluşturuyorlar yani sizin anlayacağınız gasp edilmiş halkın kürsüsünü CHP'liler halk adına gasp edilmişlikten kurtarmaya çalışıyorlar. Sonra mecliste büyük arbede yaşanıyor. CHP'liler; 5. Maddenin oylamasına katılmayarak saray yandaşlarını protesto ediyorlar.

Durum mecliste bu merkezdeyken dışarda da bazı AKP ve saray uşaklığına soyunan kimseler CHP'lilerin öldürüleceğinden, binalarının yerle bir edileceğinden, CHP milletvekillerinin yurtdışına kaçacaklarından söz ederek twitler atıp tehditler yağdırıyorlar. Sonra da AKP ve saray yandaşları ortalıkta boy verip mecliste CHP teröründen söz ederek zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorlar.

Yandaş basının bugünkü başlıkları da aynı şekilde yalan üfürüp halkı kin ve nefrete teşvik ediyorlar. Akşam Gazetesi; "CHP'liler yine karıştırdı", Star, "Fire yoksa kavga var", Yeni Şafak, "CHP'liler kavgaya gelmiş" diye baş sayfalarından karalama kampanyası yürütürken diğer yandaş gazetelerin iç sayfalarında da benzer yalanlar yer alıyor. Ayrıca yandaş köşe yazarları da bu furyada yerlerini almışlar.

Konuyu bir kez daha özetlersek YAVUZ HIRSIZLAR hem saldırıyorlar hem mağduru oynuyorlar, hem yalan söylüyorlar hem de dürüstlük taslayıp başkalarına çamur atmaya yöneliyorlar. Fatma Kaplan Hürriyet'e saldıran ve boğazını sıkanlar da Elitaş ve Ahmet Gündoğdu ama yine de onlar üste çıkmaya çalışıyorlar.

Görülmüştür ki AKP ve bir kısım Bahçeli yanlısı MHP milletvekilleri ne yaptıklarını çok iyi biliyorlar. Onlar Recep Tayyip Erdoğan'ın kral ve padişah olması için göbek çatlatıyorlar. Onlar millet iradesini hiçe sayıp millette olması gereken egemenliği Recep Tayyip Erdoğan'a devretmek için cumhuriyetin temeline dinamit koyuyorlar. Bu yüzden bizler bunları asla affetmeyeceğiz, tabi tarihte bunları kara sayfalarına cumhuriyet düşmanı, demokrasi düşmanı, hak ve özgürlüklerin düşmanı birer saltanatçıydılar diye kaydedecek.

CHP'nin tutum ve davranışlarını Türkiye Sosyalist İşçi Partisi ve Devrimci Halk Partisi olarak destekliyoruz.

CHP'nin 5. Maddenin oylamasına katılmamalarını da ayrıca önemli bir mesaj olarak değerlendiriyor, HAYIR kampanyasında da birlikte mücadele edeceğimizi şimdiden açıklıyoruz.