turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ANAYASA GEÇERSE

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

14 OCAK 2017

Anayasa geçti, Recep Tayyip Erdoğan partili cumhurbaşkanı pardon…pardon Türk tipi başkan oldu yaşamımızda ne değişecek?

Anayasa değişikliklerini de dikkate alarak iki seçenekli yanıtlar verelim, bakalım siz hangisine yakınsınız anlayalım.

a. Recep Tayyip Erdoğan padişah yetkilerini de aşan yetkilere sahip olur, herkes kul, herkes teba haline gelir. O tartışmasız bir iradedir ağzından çıkan her söz emir sayılıp anında yerine getirilir.

b. Recep Tayyip Erdoğan hakkaniyeti gözeten, yumuşak huylu, bütün ülkenin insanlarını kendisiyle eşit sayar, zaten Türk tipi başkanlık da öyle bir şeydir. Hiç öyle olmasaydı Bahçeli'ye kül yutturup yanına alabilir miydi?

a. Yargı göstermelik hale gelir, Recep Tayyip Erdoğan'ın yargı demek zaten iradesi demek olduğu için adaletin kestiği parmak acımaz denilerek kesilmedik parmak, kesilmedik kol, bacak kalmaz.

b. Tarihte ne vicdan sahibi padişahlarımız, hanlarımız hakanlarımız olmuştur. Madem Recep Tayyip Erdoğan böyle bir şey istemiştir, ille de kötüye yormak niyedir, pekala adalet terazisinin doğru tarttığı bir yönetim de söz konusu olabilir.

a. Din devleti kurulur, nizam şeriat hükümlerine göre sağlanır.

b. Her ne kadar Recep Tayyip Erdoğan; demokrasiyi amaca ulaşmak için tramvaya binilen durakta inilen bir şey olarak gördüğünü açıkladıysa da demokrasinin ve cumhuriyetin
nimetlerini elinin tersiyle itmez, demokrasinin ve cumhuriyetin sigortası da olabilir.

a. Seçilme yaşı 18'e indirilirken dikkate alınmayan sayılamayacak kadar çok şeyin değişmesi gerekir. Bu düzenleme Recep Tayyip Erdoğan'ın dindar ve kindar gençlik tarifesi güdülerek gündeme getirildiği için bir hayır gelmez.

b. Seçilme yaşı 18'e indiği için gençlerimiz siyasetin içine alınır. Ülke siyaseti görülmemiş bir dinamizm kazanır.

a. Anayasa kabul edilirse 1 rakamı 600 'den büyük olur. Bir kişinin iradesiyle 600 kişinin iradesi hiç noktasına indirilir.

b. Atalarımız ne demişler; "nerede çokluk orada bokluk" işte bu yüzden karmaşa olmasın diye 1 kişiyle her alınan karar tıkır tıkır işletilir ve devletin bekası da böylelikle sağlanmış olur.

a. Bütün kurumlar Recep Tayyip Erdoğan'a bağlanır. Denetim olanağı ortadan kaldırılır. Öyle bir keyfilik yaşanır ki, ekonomi yağma Hasan'ın böreği olarak görülür, birileri patlayıncaya, tıksırıncaya kadar yer, içer, eğlenir ve ülke batarken milyonlarca insanımız da yoksulluk ve sefalet içine itilir, baskı ve zulüm altında kalır.

b. Aslında böylesi daha iyidir. Binali Yıldırım; "ben gemiciyim iki kaptan gemiyi batırır. Çatal kazık toprağa girmez" demedi mi? Dedi. Öyleyse bırakalım Recep Tayyip Erdoğan bir orkestra şefi gibi ülkeyi yönetsin değil mi efendim?

a. İlkokuldan üniversitelere kadar bütün sistem değişir. 1 kişinin kontrolünde eğitim öğretim diye bir şey kalmaz, eğitimi çökertilen bir ülkenin kendisi de çöker.

b. Yok, bunların hiçbirisi olmaz. Sabah eğitime besmeleyle başlanır, süphaneke'den girilip Elemtere'den çıkılır, zaten yer gök de dua ile durmuyor mu? Allahın izniyle uzaya gideriz uzaya.

a. Bir kişi isterse meclisi fesheder, isterse kanun hükmünde kararnameler, çıkarır, isterse başka bir ülkeye savaş bile ilan edebilir. Yani sözün özü bir kişinin iradesiyle ülke ateşlerin içine bile sürüklenir, yandı gülüm keten helva haline gelinir.

b. Uyum içinde çalışan meclisi 1 kişi niye feshetsin ki? Kanun hükmünde kararname çıkarırken ille de kötü kararnameler çıkaracak diye bir şey mi var. Gereksinim mi doğdu, anında KHK gereksinimin imdadına yetişir. Ee düşmanlarımızda denk dursun değil mi canım. Bizler zamanında 10 bin atlıyla ne zaferler kazanmıştık değil mi?

a. Milletvekili seçimiyle partili cumhurbaşkanı seçimi aynı anda yapılırsa ister istemez partili cumhurbaşkanının partisi de iktidar olacak demektir. Böylece halkın iradesi anlamsızlaşır, yapılan seçimlerin de bir hükmü kalmaz. Üstelik partili cumhurbaşkanı kendisi seçilir partisi seçilmezse seçimleri partisi kazanıncaya kadar her türlü alavere dalavere çevrilerek sonucun değiştirilmesi numarası gündeme gelebilir.

b. Partili cumhurbaşkanı ile meclis aritmetiği tabiki de uygun olmalıdır. Böyle bir yetki yönetimi kolaylaştırır.

a. Partili cumhurbaşkanını denetleyecek hiçbir makam mevki söz konusu değildir. Anayasa hükmüne konulan maddeler aslında işlerliği olmayan hükümlerdir, bu yüzden de çok büyük tehlikeler içerir.

b. Zırp pırt partili cumhurbaşkanını denetlemek için yasa masa da neymiş, en iyisi biz işimize bakalım.

Daha pek çok şeyi yazabiliriz ama gereksiz yazımızı son bir değinmeyle bitirelim.

a. Bu yönetimle ülke batar.

b. Ülke hızla muasır medeniyet seviyesine çıkar.

İki şıklı sorunun yanıtını bilmem verdiniz mi?

Vermediyseniz size yardımcı olalım.

a şıkkı doğru b şıkkı ise tartışmasız yanlıştır.