turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HABABAM SINIFI KADAR ŞENDİLER

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

21 OCAK 2017

AKP ve Bahçeli'nin MHP'si anayasa değişikliğini 330 oy bandını aşarak halk oylamasına götürmeyi başardı. Oylama bittikten sonra meclisteki görüntü izlenmeye değerdi. AKP milletvekilleri çocuklar gibi şendiler ve tam anlamıyla tatile çıkan 'Hababam Sınıfı' görüntüsü sergilediler. Selfi çektiren mi dersiniz, Binali Yıldırım'la aynı karede gözükmek için yırtınanları mı dersiniz şenliğin dik alasını gördük vesselam. MHP milletvekilleri ise her zaman olduğu gibi ağır abiyi sergileyerek sözüm ona zaruretten doğan ve tamamıyla yalana dayanan Türkiye'nin bekası yalanı ile pek de hissettirmedikleri bir mahcubiyet içindeydiler.

Şu kısa süre içinde Bahçeli'nin peşinden gitmeyi kendilerine görev belleyen MHP milletvekillerini kısa süre sonra çok ciddi sorunlar bekliyor kapıda. Bahçeli 'evet' kampanyası yürüteceğiz dedi ya; göreceksiniz bu kampanyanın en sıkıntılı partisi MHP olacak. Çünkü MHP tabanı Bahçeli'yi çok da önemsemiyor artık. Garibimize giden asıl konu ise Saray sakini başta olmak üzere bütün AKP'liler şu kısa tarih dilimi içinde MHP'liler ve Bahçeli ile ilgili neler söylemediler neler.

Tabi aynı sertlikte Bahçeli'nin yenilmez yutulmaz sözlerini de unutmuş değiliz. Ne sarayın kafa yapısı değişti ne de AKP'nin, bu bu gerçeklere karşın Bahçeli, sarayın ve AKP'nin gözünde birden bire Devlet gibi devlet oluverdi.Bize sorarsanız sağ kesimlere bu içtensizlik aslına bakarsanız çok yakışıyor. Bu denli aşağılayıcı sözlerin sahipleri bu dünyadan göçüp gitmiş değiller. Ne var ki bunlar dün söylediklerini bugün unutmuş görünüyorlar ve birbirlerine karşı canciğer kuzu sarması bir görüntü sergiliyorlar. Yarın tam tersini söyleyeceklerini de aha söylüyorum herkes beklemelidir.

Burada bir şeye değinmekte yarar var. Bahçeli'nin MHP'si zaten 15 yıldır AKP ile milliyetçi cephe görüntüsü sergiliyor. Ne zaman AKP'nin başı sıkışsa bir de görüyoruz ki Bahçeli imdatlarına yetişivermiş. 7 Haziran seçimlerinde meclis çoğunluğunu yitiren AKP ve sarayın imdadına Bahçeli yetişti. Türkiye'nin rejimini değiştirecek anayasa değişikliğine de kapı aralayan yine Devlet Bahçeli'nin MHP'si oldu.

Uzatmayalım bu AKP ve MHP ortaklığı görülmemiş bir değişikliğe imza atarak tek kişinin diktatörlüğünü giden yolu açmış oldular. Dün gece özellikle AKP'lilerin sevinci cumhuriyetten rövanşı alma sevinciydi.

Ancak iş mecliste 330 bandını geçmekle bitmiyor. Anayasa değişikliğini Recep Tayyip Erdoğan onayladıktan sonra iki ay içinde halk oylaması yapılması gerekiyor. Bir durum değerlendirmesi yaptığımızda koşulların ne kadar aleyhimizde olduğunu görüyoruz. Bir kez OHAL ortamında bir halk oylaması yapılacak. Öyle görünüyor ki, anayasa değişikliğine HAYIR diyeceklerin önünün kesilmesi için ilgililer her yola başvuracaklar. Örneğin şu an Ankara Valiliği'nce OHAL'e dayanılarak her türlü gösteri, basın açıklaması, yürüyüş yasaklanmış durumda. Bu anlayışın bütün Türkiye'de yaygınlaştırılacağını unutmamak gerekiyor. Bu durumda HAYIR diyenlerin çalışmalarının önü kesilecek demektir. Üstelik bunca medyayı kontrol eden iktidar ve saray sonucu lehlerine çevirmek yönünde bizlerden çok daha avantajlı görünüyorlar.

Bu gerçeği biliyoruz. Buna karşın yine de bu anayasa değişikliğine HAYIR diyerek anayasanın onaylanmasına izin vermeyeceğiz. Her zaman olduğu gibi nasıl olsa bunlar kazanır anlayışı ile sandığa gitmemek ve de HAYIR diyeceklerin moralini bozacak tutum ve davranışlarda bulunmak bilinmelidir ki dolaylı falan değil, doğrudan sarayın desteklenmesi anlamına geleceği için bu tür görüş ve davranışları her fırsatta mahkum edecek bunların moral bozgunluğu yaratmalarına izin vermeyeceğiz.

Anayasa değişikliğine EVET diyenler her yolu deneyerek halkın iradesini istedikleri yöne çevirmek isteyeceklerdir. Bizler bu durumu da göz önünde tutarak bu değişikliğin diktatörlük ve padişahlık yönetimi anlamına geleceğini her fırsatta dile getirip şer odaklarının bombardımanının halk üzerinde yaratacağı olumsuzluklara boşa çıkaracak ve de bu anayasa değişikliği halkın demir duvarına çarpıp geri dönecektir.

İnanıyoruz ve de başaracağız.