turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YUH Kİ SİZE NE YUH!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

31 OCAK 2017

İçinde yaşadığımız koşulların ne denli olağanüstü koşullar olduğunu anlamak istiyorsanız birkaç olaya bakın ve karar verin derim. Biliyorsunuz AKP ve saray iktidarı ülkeyi yönetemez konuma düştü. Bu nedenle de anayasa değişikliğine giderek padişah yetkileriyle donatılmış tek kişilik diktatör yal bir yönetim kurmaya yöneldi. Meclise getirilen değişiklik 330 bandını Bahçeli'nin MHP'si ile aştı ve değişiklik halk oylaması için Recep Tayyip Erdoğan'ın onaylamasını beklemektedir.

Bu arada halk oylaması sonuçlarından çok da emin olmadıkları için AKP ve sarayın kafası oldukça karışık. Çünkü yaptırdıkları bütün anketlerde anayasa değişikliğine verilecek 'HAYIR' oyları baskın çıkıyor. Bu yüzden de bu çevreler daha şimdiden komik duruma düşmeye başladılar bile. Dinci çevreler Kâbe çevresinde güya dini görevlerini yerine getiriyorlar. Başlarında bir meczup imam orada bulunanlara hep bir ağızdan anayasa değişikliğinin geçmesi için dua ettiriyor.

Sizin anlayacağınız, sözünü ettiğimiz çevreler iyice haritayı pusulayı şaşırmış durumdalar. Bizlerin verdikleri vergilerle ailesini geçindiren bir imam parçası kalkmış bizim aleyhimize meczup çığlıklarıyla sözüm ona dua ediyor.

Toplumumuz bu gibilerini asla unutmamalı ve hak ettikleri dersi kesinlikle günü geldiğinde hak edenlere 'HAYIR' diyerek vermelidir.

Bu tür yoldan çıkmışlar bir değil, beş değil. Bakın, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Malatya İl Seçim Müdürü Gürsel Dursun'un Facebook hesabından, 'Kılıçdaroğlu'nun başı için evet' paylaşımı yaparak işi hangi noktalara getirmiş bulunuyor.

Böylesine kin ve nefret dolu insanların kişilik ve kimlik sorgulaması ayrı bir şey, bu adamın Malatya İl Seçim Kurulu Müdürü olması çok daha tehlikeli bir şey. Ülkede halk oylaması ve seçimler olacak bizler de böylesi raydan çıkmışların adaleti altında seçim sonuçlarını kabul edip oturacağız öyle mi? Her şeyden önce Gürsel Dursun gibi pek çok kişiyi bu iktidar böylesine yaşamsal yerlerde görevlendirmiş bulunmaktadır. Dolayısıyla da 'EVET' - 'HAYIR' ve seçimlerde kullanılan oylarının sayımında hile yapıldığında bunlara güvenmenin hiç olanağı var mıdır?

Bize göre olağan koşullarda böyle bir kişi için savcılar derhal soruşturma yapmalı ve Adalet Bakanlığı da bu kişiyi zaman geçirmeksizin görevinden almalıdır.

Bu arada yeni bir olay daha yaşanmış bulunmaktadır. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları Kardak kayalıklarına 7-8 dakikalık bir gezinti yapmışlar. Onları yakından bir Yunan teknesi izlemiş sonra da bu muhteremler Bodrum'a dönmüşlerdir. Görüntüye bakarsanız; bu muhteremlerin yapmak istedikleri şey ucuz kahramanlık bile değildir. Onlar AKP ve saray iktidarı yararına bir ortam yaratmanın peşinde böylesi bir girişimde bulunmuşlardır. Eğer öyle olmasaydı Yunanlılar sayısız küçük çapta adalara sessiz sedasız bayrak dikmişler ne iktidardan bir tek karşı çıkış gelmiş ne de TSK'nın başında bulunanlardan. Şimdiyse bu muhteremlerin yaptıkları nedir diye soruyorsanız ne olduğu çok ama çok açıktır. Bu muhteremlerin yurtsever duyarlılıkları nedeniyle böyle bir girişimde bulunmadıklarını hemen herkes biliyor. Eğer böyle olmasaydı şimdiye kadar Yunanlıların bayrak diktiği adalar için çoktan müdahale edilmiş olurdu. Bu yüzden de Hulusi Akar ve diğer Kuvvet komutanları hangi akla hizmet böyle bir ucuz kahramanlıkta bulunmuşlardır kamuoyuna hemen bir açıklama yapmak zorundadırlar.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, "Erdoğan'ın ayakta dinlediği" ve "1923 tam bir yabancılaştırma" diyen Nuri Pak dil'i Ankara'daki evinde ziyaret etti. Ziyarete AKP'ye yakın Yeni Şafak gazetesinin yazarı Rasim Özdenören de eşlik etti.

Nasıl buldunuz bu haberi? Hulusi Akar hakkında bir yargıya varmanıza bu haber yardımcı oldu mu?

Gördüğünüz gibi bir takım ucuz çıkışlarla halkın gözünü boyamak isteyen AKP ve saray iktidarının ve de bu iktidarı destekleyenlerin gerçek durumları bundan ibarettir.

Şimdi soruyorum; bizler bu iktidara ve iktidarın hık deyicilerine anladıkları dilden konuşup derslerini vermeyecek miyiz? Hiç kuşkunuz olmasın ki 'EVET' - 'HAYIR' oylamasında sahaya inecek ve anayasa değişikliğine 'HAYIR' diyerek bunlara bellerini bir daha doğrultamayacakları bir yanıt vermiş olacağız.

Herkesi 'HAYIR' demeye, 'HAYIR' oyu vermeye çağırıyoruz.