turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


OHH NE GÜZEL!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

08 ŞUBAT 2017

Oturmuşsunuz koltuğa ne denetim var ne sorumluluk ne de yargının üstünlüğü. İstediğinizi asıyor, istediğinizi kesiyor, çalışma hakkını elinden alıp insanları açlığa mahkum ediyorsunuz. Bununla da mı yetinmediniz, bir kulpunu bularak kimisine PKK yanlısı, kimisine Fetöcü yakıştırması yaparak yaşamını karartıyor, milyonları bir korku içinde polisiye tedbirlerle sindirmeye çalışıyorsunuz. OHAL'i dayanak yapıp keyfiliğinizi tamamen hukuk dışına çıkarak bir güzel devam ettiriyorsunuz.

Dünkü parti grup toplantılarında Binali Yıldırım köpürüyor, Bahçeli kendinden geçmiş sağa sola salyalar saçarak sanki bir tek kendileri yurtseverlermiş gibi herkesi bir çırpıda vatan haini ilan edip çıkıyorlar. Daha dün Fethullah'ın dizi dibinden ayrılmayan ve onlara 'hizmet Hareketi' diyerek her toplantılarında bitenler, onları devlet katında en yüksek mevkilere kadar çıkaranlar, onlara mali destek sunmak için ihale sistemini bile onların tekeline bırakanlar şimdi Fetöcü teröristliği başkalarına söyleme hakkını kendilerinde buluyorlar.

Bahçeli neyi nasıl söylerse söylesin hiçbir şekilde samimi olmadığını son tutumlarıyla bir güzel açığa koymuş, şimdi ise Perinçek üzerinden, "Ülkücülüğü bize mi öğreteceksin, tercih etmek zorunda kalırsam Perinçek'i değil elbette Erdoğan'ı tercih ederim" diyor. Oysa Bahçeli de biliyor ki bu tercih meselesi değildir. Anayasa değişikliği ile birlikte gerçekleştirilmek istenen şey cumhuriyetin varlığına son vermek ve padişah yetkileriyle donatılmış tek kişilik diktatörlüğe olur vermektir.

Hem sizlerin niye ülkeyi her batırma noktasına getirdiğinizde aklınıza milliyetçilik geliyor bunun nedenini de aslında sizler bizlerden daha iyi biliyorsunuz ya neyse. Ama yine de biz söyleyelim; çünkü ülkeye ve bu ülke halkına karşı işlediğiniz suçu bu kurnazlığa başvurarak örtmek istiyorsunuz. Neymiş efendim; Yıldırım da, Bahçeli de suçlamaların ağırını CHP'ye yönelterek aklınca CHP'nin arkasına PKK ve HDP'yi aldığını söyleyerek halkın 'HAYIR' oyu tercihlerini değiştirmeye çalışıyorlar. Sizin anlayacağınız düşüncesi yoklar bir kez daha aynı bayat numaralarla sonucu değiştirme hevesindeler.

Sizlere sözümüz çok. Ancak bu sözleri söyleye söyleye gına geldiği için sizlere diyoruz ki

"AYNAYA BAKIN; SIFATINIZI GÖRECEKSİNİZ!."

Dün akşam yine KHK'ya sarılan hükümet 4464 kişinin kamuda işine son verdi. Son verilenlerin içinde üniversitelerde öğretim görevlileri ve MEB personeli ağırlık taşıyor. Bu KHK'ya tepkiler de arka arkaya gelmeye başladı. Çünkü görevden alınanlar ya PKK'ya yakın durmakla ya da Fetöcülükle suçlanarak böylesi bir kıyım yoluna gidiliyor. Ne yazık ki kıyıma uğrayanların başvuracakları ve haklarını arayacakları bir yargıda ortada yok. Bu yüzden de ülkemizde AKP ve saray iktidarının şimdilerde yaptıklarına bakıp yarın sultanlık anayasasını oylamada olur alırsa neler yapabileceklerini varın siz düşünün artık.

Hani derler ya tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş diye, işte Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve Bahçeli de aynı hesap yuvarlanmışlar birbirlerini bulmuşlar. Toplumun neredeyse yüzde ellisinden fazlasına terörist muamelesi çekiyorlar. Eh bunlar böyle konuşurlarsa durumdan vazife çıkaran cami imamı, polis şefi, teslim alınmış asker, diyanetin görmezleri, falanlar fişmekanlar neler yapmazlar değil mi? Görüyoruz yapıyorlar da.

Şimdi bu üçlü bu tür bir davranışla ne elde edeceklerini sanıyorlar dersiniz? Toplumu iyice gerip birbirine düşürerek saltanatlarını sürdürebileceklerini de düşünüyor olabilirler elbette. Ancak evdeki hesabın çarşıya uymadığı gibi bir özdeyişimiz olduğunu da unutmamaları gerekir değil mi? Hem bu üçlünün ve de bu üçlünün peşine düşenlerin yanıtını vermek zorunda kalacakları o kadar çok soru var ki, bunların soruların bir tanesine bile yanıt verebileceklerini düşünemiyoruz.

Hani bunlar Amerikan modelini çok seviyorlardı ABD'den örnekler vererek başkanlığı savunuyorlardı ya, ABD'ye Trump başkan oldu. 7 Müslüman ülkeden ülkesine girişi yasakladı ya ne oldu sonuç? Yargı harekete geçti ve Trump'a dur diyerek; öyle her canının istediğini yapamayacağını gösterdi. Bizde daha başkanlık halk oylamasından geçmeden neler oluyor? Recep Tayyip Erdoğan ve iktidar onca yanlışlığa imza attılar da yargıdan bir tane yürekli yargıç çıkıp da "Durun bakalım ne oluyor, ülke de yargı var" diyebildi mi? Ya da suç niteliğinde eylemleri olan ancak AKP ve saraya yakın durdukları için adında Cumhuriyet sözcüğü bulunan bir tek savcı çıkıp da hukukun gereğini yapıyorum diyebildi mi?

Ohh ne güzel! OHAL'i almışsınız arkanıza, uyulması gereken ne hukuk bağlıyor sizi ne de insani ölçüler, gidin gidebildiğiniz kadar ancak vardığınız son durak bilesiniz ki sonunuz olacaktır.

Çünkü gözettiğiniz hiçbir evrensel değer yok.