turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


MÜJDAT GEZEN KÜLTÜR MERKEZİ'NE SABOTAJ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

21 ŞUBAT 2017

Gece 01.20 sıralarında elinde benzin bidonu ile Müjdat Gezen Kültür Merkezi'ne gelen sabotajcı elindeki benzini binanın giriş bölümüne döktükten sonra ateşe verdi. Bildiğiniz gibi Kültür Merkezi öyle kıyıda, köşede kalmış bir yer değil, böyle bir girişimde bulunan kişinin kolaylıkla farkedileceği bir yerde. Bu yüzden de birilerinin böyle bir işe kalkışmasının bilinmeli ki arkasında güvendiği iyi saatte olsunlar olmalı.

Bizler, dinci, gerici, şeriatçı ve faşist kafaların böyle bir eyleme kalkışmış olmasına şaşırmıyoruz. Şaşırmıyoruz, çünkü sözünü ettiğimiz kesimler hem aydınlığın hem de sanatın düşmanıdırlar. Onlar iyi bilirler ki aydınlık görülür hale getirdiği için suçlarının ortaya çıkmasından korkarlar. Aydınlık hele bir de kafalarda yeşerip dal budak salarsa yok mu, karanlıkların prensleri için saklanacakları delik bile kalmaz. Bu yüzden de karanlığın savunucuları oldum olası aydınlığın düşmanı olmuşlardır.

Karanlık güçler aynı zamanda da sanatın da düşmanıdırlar. Çünkü sanat boyun eğmez, egemen olana, zalim olana. Paranın padişahlığına kaşıdır ve de onların düzenini de sarstığı için karanlık güçler ölümlerinden korkar gibi sanattan korkarlar. Bu yüzden de sanatçıya ve sanatın boy atıp gümrahlaştığı bütün kurum ve kuruluşlar onlar için sakıncalı yerlerdir. Müjdat Gezen Kültür Merkezi ki hedef seçildiyse eğer az nedeni yoktur hani. Bir kez Müjdat Gezen kendisi aydınlığın en etkili yüzlerindendir. Bunun yanına bir de yüzlerce aydınlık yüzle gerçek sanatçıların yetişmesine bu Kültür Merkezi'nin katkısını düşünürsek aman Allah'ım daha ne söylenebilir ki hedef seçilmesi için…

Bilindiği gibi bir Osmanlı torunumuz eksikti. Bunlar bir siyaseten ortaya çıktılar bir de Osmanlı Hanedanın gerçek soyu olarak. Son zamanlarda soydan gelen Nilhan Osmanoğlu'nun adını sık duyar olduk. Malum, Müjdat Gezen o nüktedan ve etkili konuşmasıyla bu konuya da değinip eleştiriler yapmış kişidir. Bu yüzden de Aktrollar olarak bilinenlerin her türlü küfür ve saldırılarıyla karşı karşıya kalmıştır. Zaten iktidarın kullandığı dilden kaynaklanan kışkırtıcı bir ortam da olduğu için Kültür Merkezi'ne ve kişilere yönelik saldırgan hareketler beklenmeyen şey değildi. Sonuçta durumdan vazife çıkaran biri ya da birileri belki de kullanabileceklerini düşündükleri zavallı birini bir piyon olarak kullanmışlardır kim bilir? Hem bu adamın görüntüsü de ortadadır. Öyle düşünüyoruz ki bulup çıkarılması hiç de zor olmayacaktır. Ancak bu işin ucu bir yerlere dokunacaksa ya bu eylemci bulunamaz bulunsa bile sıkı tembihli olarak derdest edilir, bir de bakmışsınız ki hukuku yalamış yutmuş yargıçlar tarafından yeniden toplumun içine salıverilir. Çünkü bu tür olayların örnekleri var.

Bilindiği gibi padişah yetkileriyle donatılmış, bir kişinin diktatörlüğüne yol veren anayasa değişikliği 16 Nisan'da önümüze gelecek. Tarzan zorda olduğu için bu ve buna benzer eylemlerden de medet umuluyor olabilir. Çünkü ortaya çıkan anketlere baktığımız zaman sonuç hiç de sarayın çıkarına gelişmemektedir. Dolayısı ile sarayın çevresinde hokkabazlığa soyunanların da durumu hiç mi hiç iç iç açıcı değildir. Bu yüzden de bu kesimler sürekli olarak toplumu tehdide yönelik tutum ve davranışlar sergilemekte, eğer 'EVET' oyu çıkmazsa içsavaş çıkabileceğini ileri sürerek kitlelerin gözünü korkutmak istemektedirler. Müjdat Gezen Kültür Merkezi'ne yönelik sabotaj girişimi de bu anlayışın bir parçası olarak sahneye konulmuştur. Hem bilindiği gibi bu gerici ve yobaz takımı yakma konusunda bayağı deneyimlidir. Çünkü benzer bir eylem 2 Temmuz günü Sivas'ta gerçekleşmiş olup aradan ne kadar geçerse geçsin yarası kapanmayacak bir katliam olarak tarihe geçmiştir.

Ayrıca Müjdat Gezen Kültür Merkezi'ne düzenlenen sabotaj ne yazık ki tersine tepmiştir. Hem göreceksiniz bu ülkenin aydınlık yüzlü insanları ve sanatçıları Müjdat Gezen Kültür Merkezi gibi birkaç tane daha kültür merkezi inşa edecekler ve de Müjdat Gezen'in bu yolda yalnız olmadığını cümle alem görecektir. Daha olay yaşanır yaşanmaz çığ gibi büyüyen destekler de dile getirdiklerimizi doğrular niteliktedir.

Biliyoruz, Müjdat Gezen'in esprileri zeka ürünüdür. Onu cumhurbaşkanı, Belediye Başkanı ve Genelkurmay Başkanı aramış ve geçmiş olsun dileklerinde bulunmuşlardır. Ancak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Belediye Başkanı Kadıköy Belediye Başkanı, Genelkurmay Başkanı da İlker Başbuğ'dur.

İlahi Müjdat Gezen siz çok yaşayın emi? Biz de sandıydık ki, sizi arayan Recep Tayyip Erdoğan, Kadir Topbaş ve Hulusi Akar'dır. Bu olay sonrasında bile bizi güldürdün ya ne diyelim size bilemedik.

En iyisi, aydınlığınızla birlikte siz ve ortaya koyduğunuz sanatsal çabalarınız bin çiçek açsın olmaz mı?