turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÖNCE KAPININ ÖNÜ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

06 MART 2017

Biliyorsunuz iktidar partisi Avrupa'da 'EVET' çalışması yapmak istiyor. Bunun için gerekli girişimleri yapmasına karşın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ dahil diğer bakanların yapacakları toplantılara izin verilmedi. Tabi özellikle Almanya ile tartışmaların altında yatan başka şeyler de var. Bildiğiniz gibi ülkemizde pek çok gazeteci daha iddianameleri bile açıklanmaksızın içerde yatıyorlar. Yattıkları uzun süre neredeyse keyfi ceza uygulamalarına dönüştü. Bu arada Die Welt Türkiye muhabiri Deniz Yücel'de çeşitli bahaneler ileri sürülerek tutuklandı. Havuz medyası öyle bir kampanya başlattı ki, Deniz Yücel bu kez gazetecilikten Alman casusluğuna terfi ettirildi. Bu sözler salt havuz medyasında dillendirilse neyse; konuyu bizzat Recep Tayyip dillendirerek Deniz Yücel'in gazeteci olmadığını casus olduğunu söyledi. Bu tartışmalara ise Alman yetkililerinden gelen yanıtsa gerçekten ilginçti. ABSÜRD.

Bizim ülkemizde olup bitenleri gayet olağan karşılayan iktidar yetkilileri, kendilerine yönelik bir eleştiri söz konusu olduğunda Almanya'nın ne faşistliğin koydular ne de faşizmin Almanya'da yeniden hortlatılmış olduğunu. Havuz medyası Deniz Yücel'in Die Welt'e yayınlanan yazılarını ele alarak verdiler veriştirdiler. Neymiş efendim; Deniz Yücel, Türkiye karşıtı, PKK ve FETÖ yanlısı haberlerin kaynağı olarak CHP'li milletvekillerini işaret ediyor, Alman basınının iftira amacıyla kullandığı haberlerde hep, CHP milletvekilleri Enis Berberoğlu, Eren Erdem, Barış Yarkadaş'ın ileri sürdüğü bilgileri haber yapıyormuş. Bu yüzden de Deniz Yücel terör örgütü yanlısı hatta Alman casusuymuş. Bu arada da CHP milletvekilerine aynı sözler söylenmiş oluyor tabiki de. Sizin anlayacağınız AKPve saray iktidarının foyasını ortaya dökmektedir oldukları için ya teröristtir ya da bir yerlerin adamıdır.

Konuşturulmayan bakanlardan birisi de Mevlüt Çavuşoğlu'dur. Mevlüt Çavuşoğlu ki Pazar yerinden çiftçinin sorusuna yanıt vermeden tüyen adamdır. İşte o Çavuşoğlu Dışişleri politikası olmayan bir iktidarın Dışişleri Bakanı olarak öyle sözler etti ki, bunların bu yaklaşımları ile değil kavga kanlı bıçaklı olunur. Bu yüzden de Avrupa siyasi kavganızı bizim ülkemize taşıyamazsınız diyerek bu muhteremlerin konuşmalarına kendi ülkelerinde izin vermemiştir.

Bakın Çavuşoğlu ne diyor, CHP milletvekillerinin içinde DHKP-C'li milletvekilleri var. Gerçi bu suçlamaya CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel yanıt verdi ya bir kez de biz kendilerine yanıt vermiş olalım. Sayın Çavuşoğlu siz neyi anlatıyorsunuz? Getirdiğiniz diktatörlük anayasasının kabulü için her yalanı ve de iftirayı atmakla mı yükümlüsünüz? Niye getirdiğiniz anayasa neyi içeriyor onu açıklamıyorsunuz da dağdan bayırdan taş yuvarlamaya devam ediyorsunuz? Tabi savunacak durumda değilsiniz değil mi? Size de yazık elbette. Diktatörlüğü getiren anayasayı gözümüzün içine baka baka savunacak değilsiniz ya, siz de halkoylaması çalışmalarınızı yalanın üstüne kurmuş binmiş bir alamete gidiyorsunuz kıyamete. Bugüne kadar savunmaya demeyelim de savunmak için bir tek şeyi zar zor geveleyebildiniz. Tek kişilik yönetimi savunduğunuzu, bir direksiyonda iki kaptan, bir gemide iki süvari olur muymuş diyerek sözüm ona bu millete derdinizi anlattığınızı düşünüyorsunuz. İşte bütün bunlar yetmediği için de 'HAYIR' diyenleri terörist gösteriyor, iftiranın daniskasını atıyorsunuz. Bu yüzden cumhurbaşkanı koltuğunda oturan Sayın Erdoğan "HAYIRCILARIN yeri çukur" diyebiliyor.

Bir ülkenin en tepesindeki kişinin yaklaşımı bu olursa, kast ettikleri çok açık değil midir? Bu denli ülkesinin yurttaşlarını tehdit etmekten zerrece çekinmeyen bir kişi nasıl olur da başkalarını faşistlikle falan suçlamaya kalkabilir.

Hani bizler Batı emperyalist/kapitalist sistemini savunacak değiliz, tabiki de kapitalizm bütün çürümüşlüğü ile yeryüzü insanlarının tartışmasız düşmanı konumundadır. Ancak bu ülkelerde verilen demokrasi mücadelesi sonucunda sistem ister istemez birçok demokratik hak ve özgürlükler tanımak zorunda kalmıştır. Almanya'da, Hollanda'da sesi yeni yeni çıkan Avusturya'da kimse düşüncelerini söyledi diye içeri atılmıyor da bizim ülkemizde insanların düşüncelerini söylemeleri ağır bedellerle karşılanıyorsa AKP ve saray iktidarının konuşmaya hakları bile yoktur. İnsan önce kendi kapısının önünü temizler sonra da başkalarına karışır değil mi?

Şu ülkeye bakın bir. 15 yıllık iktidarınızda sınav sorularını siz çaldırdınız. Terörü siz azdırdınız. Hak ve özgürlükleri siz yok ettiniz. Kendi ordusuna kumpas kuran iktidar da sizin iktidarınız. Ülkemiz insanları açlığa, yoksulluğa mahkum hale getirildi. Yargı bitirilip iktidarınızın dümen suyuna sokuldu. İnsanları asından işinden eden de, hakkını arama olanağı vermeyen de sizsiniz. Akademisyenleri görevden alın açlığa mahkum etmekle kalmadınız yurt dışında görev yapmalarına da engel koyarak insanlığı ayaklarınızın altına aldınız. Ülke'de karmaşa çıkarmaktan bile çekinmeyen sizsiniz? Niye, evet, niye? Çünkü karmaşadan istediğiniz gibi yönetebileceğinizi bir iktidar çıkarabileceğinizi düşündüğünüz gibi iktidarınızın sürgit bu yolla devam ettirebileceğinizi sanıyorsunuz.

Sonuç olarak boşuna kükrüyorsunuz efendiler. Siz ne Almanya'ya gidecek konumdasınız ne de Almanya'ya gitmeye kalkıp çevrildiğinizde dünyayı ayağa kaldıracak gücünüz, kuvvetiniz ve de yeryüzünde bir yaptırımınız var. Madem böyle söylüyorsunuz buyurun, deneyin dünyayı ayağa kaldırın da görelim.

Ters bir düşünce. Sayın Erdoğan bizim ülkemizde demokrasi'nin D'sini bırakmadınız. Ülkemizde demokrasi var, hak ve özgürlüklere iktidar gerekli saygıyı gösteriyor, herkes zaptı rapt altına alınıp susturulmamış buna karşın Almanya ve öteki ülkelerde konuşturulmasaydınız bilmenizi isteriz ki önce biz ayağa kalkardık. Şimdi ise ne diye sizi savunacağız? Ülkenin saygınlığını mı bıraktınız da vay bizim bakanlarımızı konuşturmuyorlar, Recep Tayyip Erdoğan'ı Almanya'ya sokmuyorlarmış diye celalleneceğiz?

Bunları bırakıp konumuza dönelim. Bizlere kimse tek adam yönetimini kabul ettiremez. Halk oylamasında 'EVET' bile çıksa ettiremez diyorsak ettiremez.

Çünkü;

"HANGİ ÇILGIN BİZE ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM"

Bu yüzden de şu Çılgın Türkler'den gerçekten çekeceğiniz var, bilin…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA