turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ALIN SİZE BİR ÖNEK DAHA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

11 MART 2017

Recep Tayyip Erdoğan, bir kararname ile birlikte üniversitelere atamalarda bulundu. Atadıkları kimselerin özelliği üzerinde bile durmayı gerekli görmüyorum. Görmüyorum, çünkü öyle bir keyfilik söz konusu ki bu keyfilikten iyi sonuçlar çıkabileceğini düşünmek bile insan aklıyla alay etmek gibi bir şeydir bence.

Anımsarsanız yandaş televizyonlarda din programları yapan bir Nihat Hatioğlu vardı, işte o kişi de YÖK'e atanmış. Bir özelliğinden mi dolayı atanmıştır acaba diye soruyorsanız hiç ama hiç sanmıyorum. Sanmıyorum, çünkü onun sohbetlerini zaman zaman bu kişi kimdir diye merak ettiğim için dinlemişliğim vardır.

Nihat Hatipoğlu'nun konuşurken ilginç bir görüntüsü vardır. Zaman zaman gözlerini kısan, sesi öbür dünyadan geliyormuş intibasını verip yüz hatları yaşayan birinin değil de mumyalı birinin görüntüsünü andıran bir kişidir. Duyuyoruz ve de biliyoruz, kendisine daha çok kadınlar soru soruyor, "hocam bu konuda ne düşünüyorsunuz" vb sorular sorulan ve dinci çevrelerin kadınları arasında sevilen biriymiş.

Bilim adına, araştırma adına ve de insanlık tarihi ile ilgili yine insanlığa sunduğu bir şey var mıdır diye soruyorsanız işte Nihat Hatipoğlu'nun o taraklarda bezinin olmadığını da biz buradan açıkça söylemiş olalım. Peki, durum bu merkezdeyse hangi akla hizmet bu kişi YÖK üyeliğine seçilmiştir acaba? Hiçbir özellik gözetilmediyse bu atamalanın üniversitelere ve ülkemize ne yararı olacaktır da bu atamalar yapılmıştır?

Burada bilim ve ülke yararına gözetilen bir şeyin olduğunu düşünmüyoruz. Burada tek kıstas bu kişilerin koşulsuz Recep Tayyip Erdoğan'a bağlılığı ile ilgili olmalıdır ki o zaman da bu atamalardan yarar umacaklarını düşünenler şimdiden ellerini yıkamalıdırlar.

İşin bir diğer yanı da şudur; biliyorsunuz AKP iktidarı ve saray daha anayasa değişikliği ile ilgili halkın olurunu almış olmamasına karşın, bu koşullarda bile Recep Tayyip Erdoğan böylesine keyfilikleri uyguluyor bir kararname ile istediği kişiyi istediği üniversiteye rektör, YÖK'e üye seçebiliyorsa olur da bu anayasa değişikliğine 'EVET' oyu alınırsa bundan sonra neler olabileceğini varın siz düşünün düşünebilirseniz.

Yazıyı uzun tutmayı düşünmüyorum. Bir sabah uyanıyorsunuz bir de ne görüyorsunuz birileri bir yerlere atanmış, birileri bulundukları görevlerden alınmış. Sanki bu ülkede ne hukuk var ne de alışılagelmiş uygulamalar söz konusu.

Sonuç olarak yeni anayasa oylamasına 'HAYIR' denmesi çok ama çok önemli. Önemlidir, çünkü 'HAYIR' çıktığında bir kişinin tasarrufu ile her uygulama yaşama geçirilemeyecek. 'HAYIR' dendiğinde padişah yetkileri kullanılıp insanlığın biriktirdiği değer yargıları bir anda ayaklar altına alınamayacak. Bu son örneği özellikle veriyoruz ki ola ki bu anayasa değişikliğine 'EVET' demeyi düşünenler yarın peşin peşin ne önüne geçilemez şeyler olabileceğini de görmüş olsunlar.

Görüyoruz, biliyoruz bu yüzden de bizler 80 milyon kez bu anayasa değişikliğine 'HAYIR' diyeceğiz ve yanlıştan dönülmesini kendi gücümüzle sağlayacağız.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA