turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


"AVRUPA'YA TEŞEKKÜRLER"

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

14 MART 2017

AKP İzmir Milletvekili Hüseyi Kocabıyık televizyonda açık açık konuştu. "Almanya ve Hollanda'ya teşekkürler, 'Evet' oyunu 2 puan arttırdılar!" dedi.

Bütün tartışmaları bir yana bırakalım, AKP, neyin nasıl olacağını açık açık bildiği halde niçin bakanlarını Hollanda'ya göndermekte ayak diredi? AKP'lilerin eniği cücüğü niye Almanya'ya doluştular? Doluştular çünkü oradan kendilerine yönelik yaptırımlar geleceğini adları gibi biliyorlardı ve bu tepkileri içerde ve dışarda kullanıp 'Evet' oylarını attırmak istiyorlardı. Gerçi yaşadıklarımıza baktığımız zaman Türkiye'nin saygınlığının ne denli sarsıldığını hepimiz gördük ve tanık olduk olmasına da bu görünüş milliyetçi ve dar kafalı kesimlerde niyeyse bir türlü doğru algılanamıyor. Baksanıza; MHP'yi ören haline getiren Devlet Bahçeli bile bir sürü laf salatası ile yandaşlarını şişirmekle meşgul.

Neymiş efendim; Bahçeli Twit atmış. Ne diyor twitinde:

"Atını nallayıp itini yallayarak vatandaşlarımızın üzerine salan ve saldıran Hollanda niye rahatsızdır? Bu vahşilik, bu vandallık niyedir?"

Bu konuda pek çok konuşmayı buraya çekersek bize yazmaya yer kalmaz. En iyisi mi biz şimdilik bu kadarla yetinip diyeceklerimizi diyelim.

Ülkemizin değerli yurttaşları hepiniz bilmelisiniz ki yabancı ülke temsilciliklerimizde seçim propagandasının yapılamayacağına dair yasayı çıkaran AKP iktidarıdır ve altında da Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası vardır. Üstelik bu iktidarın benzer olaylarda tutumu da ortadayken nasıl olmaktadır da böylesine cüretkar atıp tutmalarda bulunarak birileri politika yaptıklarını sanırlar ve bu ülkenin insanları da bunların palavralarını yutarlar gerçekten de bilinmesi gerekir.

Recep Tayyip Erdoğan ki, Bulgaristan'da Türklerin kurduğu Demokratik Hak ve Özgürlükler Partisi'nin aynı şekilde ülkemizde bulunan yandaşları ile toplantı yapmasına izin vermemiştir. Bu kadarla mı kalınmıştır? Aynı muameleyi Kıbrıs'la ilgili miting yapmak isteyen Rauf Dentaşa'da çekerek; "git mitingini Kıbrıs'ta yap" diyecek denli ileri gitmişken; Hollanda izin vermedi diye ağzına geleni söyleme hakkını kendinde nasıl olmaktadır da bulmaktadır, anlaşılır gibi değildir.

Birileri kükreyip; "eyy Hollanda, eyy Almanya" diyecek, birileri de çıkıp bu ülkelere teşekkür edip 'Evet' oylarını nasıl 2 puan arttırdıklarını söyleyerek bu ülkenin insanlarının aklıyla dalga geçecek ve de bu ülkenin insanları bu palavra makinelerine inanıp 'Evet' oyu verecekler gerçekten de bu konunun üzerinde ülkenin bilim insanlarının çok kafa yorması gerek çok.

Anayasa değişikliği ile ilgili 18 maddeyi tartışmaya AKP ve saray bir türlü yanaşmıyor da böylesi ucuz kahramanlıklarla halkın kafasını çelmeye çalışıyorsa bu demektir ki kafası çelinende de kafaları çelmeye kalkışanlarda da üstesinden gelmek zorunda olduğumuz sorunlar var demektir. Bizler kesinlikle bu konuya odaklanıp bu oyunu bozmalıyız. Yoksa ucuz vatan-millet nutukları ile gerçekleri gözardı eder ve aynı kervana bizlerde katılarak AKP ve saray iktidarının kayığına binerek sözde ülkeseverlik taslamaya kalkarsak bizde de çok ciddi sorun var demektir.

AKP ve saray yanlıları kükrüyor. Şöyle yapacağız, böyle yapacağız diye. Yandaş basın ve Aktroller de ayaktalar. İstiyorlar ki herkes bunların kayığına binsin. Bunlar gibi düşünmeyenleri de Avrupacılıkla şunla bunla suçlayarak akıllarınca yavuz hırsız rolü oynuyorlar. Gerçekleri bile bile bakanlara Hollanda'ya gidin talimatı veren kimse ve de ne akla böyle bir talimat vermişse hesabını da onların vermesi gerekir, bizim değil. Hem şunu yapacağız, bunu yapacağız diyenler bu lafların yerine bir tek adım atsınlar da görelim atabiliyorlarsa. Madem İncirlik Üssü'nda Alman askerleri ve uçakları var "size yaptırım uyguluyorum çıkın buradan" dersiniz olur biter eğer yapabiliyorsanız.

Yok, bunların hiçbirisini yapmayacaksınız ama herkese söz söyleyip sözde ülkesever koltuğuna kurulup oturacak, bizler de sizin kuyruğunuza takılıp size yedekleneceğiz öyle mi?

Bazılarınız daha da ileri gidip, Avrupa'da krallıkların yıkılmaya başladığını dile getiriyorsunuz. Sizler de biliyorsunuz ki Avrupa'da kralların hükümlerinin geçersiz hale gelmesinin üzerinden 2 yüz yıl geçti neredeyse. Yani hiçbir Avrupa ülkesinde eski krallık devrine geri dönelim diye kimse halk oylamasına gidemez gitmeyi aklından bile geçiremez. Ya peki, siz öyle misiniz? Değilsiniz, değilsiniz çünkü orada burada sizin adınıza konuşanlar cumhuriyete verip veriştirirken padişahlığı savunmaktan da geri kalmıyorlar. Getirdiğiniz anayasa değişikliği ise padişahlığı bile sollayıp geçmiş bir değişiklik. Yani sizin durumunuzun aynısını Ziya Gökalp söylemiş ama biraz eksik gibi bana kalırsa.

Harabisin harabati değilsin
Gözün mazide ati değilsin
Şahsıma ben bu dizeleri sizin için şöyle değiştirdim.
Harabisin hemi de harabatisin
Gözün mazide ati değilsin

İşte sizin sürdürdüğünüz 'Evet' kampanyasının her yanından gericilik, halk ve ülke düşmanlığı ve padişahlığa görülmemiş bir özlem akıyor. Bu yüzdendir ki attığınız her adım kuşkulu, söylediğiniz her söz yalana eşitlenmiş.

Bu yüzden de 80 milyon kez 'HAYIR' diyoruz ve size tarihin görülmemiş yenilgisini tattıracağız.

Çabanız boşa oyunlarınız boşa…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA