Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


'EVET' CEPHESİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

05 NİSAN  2017

Bildiğiniz gibi 'EVET' cephesi iyice çuvalladı. Bu yüzden de ne yaparım da 'EVET' oylarını arttırırımın peşindeler. Geçen gün FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sabah haberleri programına çıkan Tuğrul Türkeş; 'EVET' ve 'HAYIR' oyları ile ilgili tahminde ulundu ve %60-70 evette çıkar hayırda dedi. Bu yüzden de Tuğrul Türkeş'in bize göre tahmini gerçeklerden en uzak tahmin. Niye derseniz bir kez 'EVET' oylarının %60-70'i bulması gerçekten de olası değil. Bu durumda da Tuğrul Türkeş'in kast ettiği şey olsa olsa 'HAYIR' oylarıyla ilgilidir ve AKP çevresi de biliyor ki 'EVET' oylarında ne yapılırsa yapılsın bir artış olmadı. Bu nedenle de Tuğrul Türkeş bir anlamda kendilerine gelen anketlerde 'HAYIR' oylarının yüksekliği karşısında şaşkına düştükleri için aleyhlerine olan sonucu biraz daha yumuşatmak için 'EVET'te, 'HAYIR'da %60-70 çıkabilir diyor.

Bildiğiniz gibi Türkeş'in ölüm yıldönümü nedeniyle Bahçeli ve çevresindeki MHP'liler anma için Bahçeli'deki mezarı başına gitmişler ve Devlet Bahçeli orada bir konuşma yapıyor. Bahçeli öyle şeyler söylüyor ki ne söylediğini anlayana aşk olsun. Neymiş efendim; Türkeş cumhuriyet için evet demişmiş bunlarda anayasa değişikliğine bu yüzden evet diyorlarmış. Bahçeli bizleri ne kadar aydınlattı değil mi? Getirilen ihanet anayasasına 'EVET' oyu verilmesi için gerekçesini ne güzel anlatmış oldu. Doğrusu bu sözler üzerine MHP'liler ikna olmuşlar mıdır bilemiyoruz ama 'EVET'ten bize göre biraz daha uzaklaştıkları kesindir.

Gelelim bakan olmak için hiçbir özelliği olmayan ama damat olduğu için Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı koltuğuna oturan Berat Albayrak'a. Albayrak konuşuyor ve diyor ki; 'HAYIR' oyu verenler PKK'lılarla yan yana yürüyenlerdir. Hayret doğrusu. Gerçi Berat Albayrak siyasette eski sayılmaz ama kimin kiminle yürüdüğünü anlamak istiyorsa aynaya düşen bir aile fotoğrafına bakmalı ve görmelidir kimmiş PKK ile yan yana yürüyen?

Yine o bildiğimiz Toplu Açılışlar 'EVET' mitinginde Zonguldak'ta konuşan Recep Tayyip Erdoğan'da Kılıçdaoğlu'na çattı ve Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz Fethullahçı Darbe Girişimi için kontrollü darbe demesini eleştirerek ağır sözler söyledikten sonra elinde belge varsa çık ortaya söyle diyerek ne yalan söylediğini bıraktı ne de CHP'yi batırmakta olduğunu. Öyle ya muhterem CHP'nin batırılmasından müthiş rahatsız olmuş.

Bir de bu arada alevlenen CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'a yönelik AKP'lilerin eniğinin cücüğünün söylediği sözler var. Recep Tayyip Erdoğan'dan Binali Yıldırım'a, Bekir Bozdağ'dan Mevlüt Çavuşoğlu'na ve diğerlerine kadar ağızlarına aldıkları küfür ve saldırgan sözler karşısında insanın kanı donuyor. Neymiş efendim Hüsnü Bozkurt, Halk TV'nin Arena Programında emperyalistler ve onların işbirlikçilerinin denize döküleceğini söylemiş. Vay sen misin bunu söyleyen topluca öyle bir yüklendiler ki CHP'nin içinde bile vidası gevşeyenler oldu. Kılıçdaroğlu bu tür sözleri tasvip etmediklerini canlı yayında söylediğini dile getirerek kendi milletvekiline sahip çıkmadı.

İyi tamam da şu 'EVET' cephesinde yer alanların söyledikleri sözlere ve eylemlerine bakın bir bunların hangisi olağan ve barışçı ki Hüsnü Bozkurt'un alışılmış davranışların dışına çıktığı söylenmektedir? Asan, kesen, öldürmek isteyen, yeri geldiğinde olmadık saldırılara imza atanlar masum yerine konuyor ama Hüsnü Bozkurt doğruları söyleyince mi bir kaşık suda kıyamet koparılmak isteniyor? Hüsnü Bozkurt ki adalarımıza Yunan bayrağının dikildiğinden söz etti ve buna ses çıkarmayanlara eleştiriler getirdi. Anlaşıldı ki bazıları bu eleştirilerden gocunmuşlar ve ortaya dökülmüşler. Hem söylüyoruz; böyle bir anayasa değişikliğini kim hangi cüretle TBMM Genel Kurulu'na getirir ve bazı milletvekilleri suç olan bu değişiklik metnine nasıl imza atabilir? Sonra asla kabul edilemez olan bu anayasa değişikliği metnini hangi güçler halkoyuna sunma yürekliliği gösterebilir?

Yazıyı bitirirken içinde Atilla Taş'ında içinde bulunduğu 21 kişinin tahliyesini isteyen ve bu isteğe olur kararı veren aynı gün bu kararından cayarak yeniden tutuklanmalarını isteyen savcı ve yargıca ne buyurursunuz? Haydi, bunlar oldu diyelim yargıya hangi güç karışabilir de kararının tam tersi yönünde yeniden karar almasını sağlayabilir? Sonra da bu savcı ve yargıçların hakkında neden jet hızıyla HSYK karar alır? Alırsa da kim ya da kimler böyle bir yargıya güven duyarlar?

Burhan Kuzu'ya da değinmeden geçmek olmaz. Ey Kuzu kuzu kuzu otur oturduğun yerde. 'EVET' çıkmazsa felaket olur gibisinden çıkarsamalar yapıp durma. Bizler senin gibi felaket tellallarını çok görmüşüz çok, nasıl onlara pabuç bırakmadıysak sana da bırakacak değiliz. Sözümüzü iyi duy iyi belle.

İşte böyle değerli yurttaşlar. AKP ve saray iktidarının 15 yıllık iktidarı gel gele bu noktaya geldi. Şimdi de sizlerden bunca ağır suçlar işlemiş olanlar bütün yetkileri tek kişiye yani Recep Tayyip Erdoğan'a devretmek istiyorlar.

İşte bu yüzdendir ki ülkenin büyük bir kesimi ayağa kalkmış ve getirilen anayasa değişikliğine 'HAYIR' yapıştıracaktır. Tıpkı Tuğrul Türkeş'in söylediği gibi 'HAYIR' oyları %60-70 olabilir.

Ne dersiniz bunları Allah mı söyletiyor?

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA