Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ZİL TAK OYNA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

08 NİSAN  2017

Emperyalist ABD Suriye'yi 59 Tomahawk füzesi ile vurdu. Bu olay üzerine ayağa kalkan 'EVET' cephesi ayağa kalktı ve kökleriyle kömçekleriyle sevinçten zil takıp oynadılar. O kadar ileri gittiler ki içlerinden bu saldırgan ve kışkırtıcı eylem için "yetmez ama evet, bu adım olumlu ama yeterli değil" diyenler oldu. Haritayı pusulayı iyice yitirmiş olan AKP ve saray çevresinde bir şenlik bir şenlik ki demeyin gitsin. Neredeyse unuttukları Esed söylem tarzını yeniden dondurdukları buzdolabından çıkardılar ve her fırsatta Beşar Esad'a yönelik ağır sözler söylemeye başladılar. Bu kervana beli kırık, kafası karışık Bahçeli'de eşlik etmekten geri durmadı.

Bu olayı irdelemeden önce kısaca bazı düşünceler ileri sürelim. Ey şer cephesiyle özdeşleşmiş olan 'EVET' cephesi yanlıları; sizleri bu şekilde havaya sokanların nasıl bir amaç uğruna hareket ettiklerini nasıl olmaktadır da bir kez olsun sorgulamıyorsunuz ve ABD'nin dün Irak'ın başına ördüğü çorabın aynısını Suriye'nin başına örmeye kalkmasını bir türlü anlamıyor ve destek çıktığınız bir avuç vurguncu takımını desteklemeye devam ediyorsunuz? İsrail'in bölgede zulüm yaptığını her fırsatta dile getirip her Cuma namazı sonrası gösteri yaparlar sizler değil miydiniz? O günleri ne çabuk unuttunuz da İsrail'in bir numaralı müttefiki olmuş ve Suriye'nin tomahawk füzeleriyle vurulmasına övgü düzenlerin ve daha çok füze atılmalı diyerek eteği zil çalanların arkasından yürümeye devam ediyorsunuz? Dün Irak'ta nükleer silah ve kimyasallar olduğu gerekçesini ileri sürüp Irak'ı işgal ederek 5 milyona yakın Iraklıyı katledenlerin yalanı da mı sizlerin aklını başına getirmedi de bugün Suriye kimyasal gaz kullandı yalanıyla ABD'nin bir kez daha aynı politikaları yutturmaya kalkışını anlamakta zorlanıyorsunuz? AKP ve saray çevrelerinin kullandığı dil karşısında sizde hiç mi şafak atmıyor da bir türlü "yeter artık" diyerek ortaya çıkmıyorsunuz? Yoksa sizlerde mi bu suç odaklarıyla iç içe geçtiniz?

AKP ve sarayı çekindiği ya da gerçekten yandaşı olduğu için ABD'nin Suriye'ye attığı füzeler için akıl almaz başlıklar atan gazetelerde mi sizin için küçücük olsun bir uyarıcı görevi görmüyor. Yoksa sizler ABD'nin attığı bu füzeleri oyuncak tabancadan çıkan yalancı mermi mi sanıyorsunuz? İnsan olarak bu denli mi aklınız başınızdan gitti ki olup biten hiçbir olayı tartmadan enine boyuna tartışmadan savunanlarla birlikte hareket etmekten küçücük de olsa utanıp sıkılmıyorsunuz? Hani Recep Tayyip Erdoğan oraya buraya ey bilmem ne diye zılgıt çekiyordu, şimdi ne oldu da emperyalistlerin korosuna kendi sesini ayar yapmaya çalışıyor hiç mi farkında değilsiniz?

Şu gazetelerin başlıklarına bakın bir. Sanki bu tomahawk füzeleri, füze müze değil de birer çerez gibi algılanmış.

İmana getirilmiş Hürriyet: 'Trump'tan İlk Vuruş'

Posta: 'Gördü Vurdu'

Vatan: 'Gözdağı'

Milliyet: 'Dünya Hak Verdi'

Takvim: 'Bayan Tomahawk'

Sabah: 'Sıra Güvenli Bölgede ABD'nin adımı başlangıç olsun'

Haber Türk: 'Kırmızı Çizgi Füzesi'

Akşam: 'Rötarlı Müdahale'

Star: '59 Füze Milyon Soru'

Akit: 'Bu Adım Olumlu ama Yeterli Değil'

Yeni Şafak: 'Esed'i İlk Kez Vurdu'

Gazetelerin başlıklarını bilinçli olarak yukarıya aldık. Çünkü emperyalistlerin yarattığı ateş çemberinin bu kadar hafife alınıp övgülenmesini kaldıramazdık. Dün terör bahanesiyle Irak'ı işgal edenlerin işledikleri suçlar belleklerimizde taptaze duruyor. Emperyalistlerce katledilen çoluk çocuk, kadın yaşlı kim varsa daha kanları bile kurumuş değil. Ortaya çıkan ve bölge ülkelerini kan ve gözyaşına boğan İslam kılıklı emperyalist güçlerin güdümündeki terör örgütlerinin misyonunu bilmiyor muyuz sanılıyor? İdlib'de bulunan Nusra Cephesi neyin nesidir? Bunlar mı emperyalistlerin sahiplendiği masumiyet? Orada kimyasal gazdan yaşamlarını yitirenlerin hangi sebeple ve kimin marifetiyle katledilmiş olduklarının perde arkası niye incelenmeksizin ABD harekete geçip Suriye'yi tomahawk füzeleriyle vurmaya kalkışır niye düşünmezsiniz?

Bu olayda emperyalist dünya ve bu dünyanın saldırı ve savaş örgütü NATO koro halinde ABD'nin bu korkunç saldırısının yanında yer alırken, başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP çevresi niye bunlarla hemen canciğer kuzu sarması oluverir? ABD'nin bu saldırısına arka çıkanlarla ilgili örnek ülkelere bakın bir. Suudi Krallığı bu ülkelerin başında geliyor ve ABD'yi desteklediğini söylüyor. İnsanlık dünyasının onurlu ülkeleri emperyalistler ve Suudi Krallığı gibi halk düşmanı ülkeler mi ki Türkiye'yi aynı cephenin içinde yer aldığını gösteren bir tutum içindeler Türkiye'nin yöneticileri? Ülkemiz ve bölgemiz halklarının çıkarları açısından emperyalistlerin bu saldırısından hangi sonuç çıkarılmış olmalı ki AKP ve saray iktidarı ve bu iktidarı destekleyen gazeteler, televizyonlar bu ülke insanına yalanı doğruymuş gibi yutturmaya kalkar? Hangi kafa ile ABD'nin bu saldırısının devamı gelmesi için iyi dileklerde bulunulmakla kalınmaz, emperyalist cephe ile aynı cephede Suriye'ye karşı savaşılacağı izlenimi verilen demeçler patlatılır anlaşılır gibi değildir.

Sizler şirazeden çıkmışsınız. Anayasa değişikliği için Allah'ı kullanarak 'EVET' istiyorsunuz. Halka ezan için 'EVET' deyin diyerek yalanın tıpkı Suriye olayında olduğu gibi kuyruklusunu söylüyorsunuz. Ya tek bayrak için 'EVET' deyin demenize ne demeli? Üfürdüğünüz savurduğunuz yalan. Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunan bir politika izleyeceğinize kalkmışsınız emperyalistlere kul olup şirazeden çıkıp arızalanmış, ülkemizin ve bölgemizin ateş çemberinde cayır cayır yanmasını savunuyorsunuz. Saldırgansınız, pek çok yerde 'HAYIR' diyenlerin canına kast eden saldırılarda bulunuyorsunuz. Sanıyorsunuz ki sizlerin çağ dışı isteklerinize korkup boyun eğeceğiz.

Bu yüzden de hırçın ve başkalarının çıkarına hareket ediyorsunuz.

İşte bu yüzden sizi 'HAYIR' oylarımızla sandığa kilitleyecek ve ülkenin 17 Nisan sabahı güneşli bir güne uyanması için elimizden geleni yapacağız, yapıyoruz da…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA