Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


TAM DA BUNUN İÇİN HAYIR DİYORUZ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

14 NİSAN  2017

Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanları kendisine karşın farklı düşünceler ileri sürüp eyalet sisteminden söz edebilirler mi? Edemezler. Son zamanlarda tartışmalardan birisi ve en önemlisi de bu. Bazıları ileri sürülen bu düşünceye şaşırıyorlar. Oysa hiç mi hiç şaşırılacak bir yanının olmadığı bütün çıplaklığı ile ortada. Ortada, çünkü Erdoğan, daha önce federal sistemi hem de üzerine basa basa savunan biridir. Erdoğan ki Osmanlı döneminde eyaletlerin olduğunu ileri sürerek; Lazistan, Kürdistan örnekleri vermekle kalmamış eyalet sisteminin hızlı bir kalkınma getireceğini de açık açık dile getirmiştir.

Peki, muhterem şimdi ne söylemektedir?

Erdoğan'a bakılırsa o başta olduğu sürece kimse federal sistemi getiremezmiş, üstelik danışmanlarının söylediği sözlerse çarpıtılmış.

Federal sistemle ilgili değil, hemen her konuda Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini kefil göstermesinin bizim nezdimizde zerre kadar ne bir önemi vardır ne de söylediği tek bir sözün bile inandırıcılığı söz konusudur. İşte tam da bunun için getirilen tek kişinin hegemonyasını savunan anayasa değişikliğine göğsümüzü gere gere 'HAYIR diyoruz. Bu kadar değil elbette, bizler geleceğimiz hakkında tek bir kişinin belirleyici olmasını ve bizlerin iradesinin ve demokratik hak ve özgürlüklerinin hiçe sayılmasına da asla izin vermediğimiz için 'EVET' cephesinin yalanlarını bir bir ortaya dökerek 16 Nisan günü sandıklarda 'HAYIR' çıkmasını sağlamak için her türlü özveriye katlanmayı bir görev sayıyoruz.

Dün Osmaniye/Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı denilen adamın konuşmasını izleyenler sanırız ki bir kez daha irkilmişlerdir. Çünkü Ökkeş Namlı denilen kişi pat diye gökten zembille inmiş biri değildir. Bu kişi veya bu kişiye benzer kişiler bir zihniyetin savunucuları olarak bir yerlere getirilmiş bulunmaktadırlar. Adamın konuşmasını dinleme olanağı bulmuşsanız sanırsınız ki bu adam bu ülkeyi babasının mülkü sandığı çok açıktır. 'HAYIR' oyu vereceklere "şerefsiz" demekle yetinmeyen bu kendini bilmez kişi belediye başkanı çalışanları eğer 'HAYIR' derseymiş onları işinden atacak AKP'lileri ve onların çocuklarını işe alacakmış.

Bu konuşma sonrasında ne Recep Tayyip Erdoğan'dan ne de iktidarsız AKP iktidarından bir tek tepki söz konusu değil. İş böyle olunca bizlerin bu zihniyette olanlara haddini bildirmek en doğal hakkımız değil de nedir? İşte tam da bunun için 16 Nisan günü sandığa gidecek bun densizlerin haddini kesinlikle bildireceğiz.

'EVET' savunanların kimliği sizleri ürkütmüyor mu hiç? Ensarcılardan bilmem ne vakfına kadar çocuklarımıza yönelik tecavüz eyleminde bulunanlar ortalığa dökülmüşler 'EVET' çalışması yapıyorlar. Bunlardan bir ahlaksız daha çıkmış bakın neler söylüyor. Sözünü ettiğimiz ahlaksız tabiki de yedi ceddi Fethullahçı olan Kadir Topbaş'ın bir çalışanıdır. Adı ise Ömer A. Kendisini AKP'nin mitinglerinde bayrak sallarken çok gördük. İşte bu kişi 'HAYIR' oyu vereceklerin eş ve kızlarının kendilerine helal olduğunu yazmış. AKP ve saray iktidarının döneminde ahlaksızlığın geldiği boyutu bilmeyenimiz yok. Ancak bunların bu denli ileri gideceğini öyle sanıyoruz ki AKP'ye oy veren, dini inanışları sade kişilerin çoğu da biliyoruz ki tepkilidirler. Bütün bu ahlaksızlıkları ve densizlikleri görüp duyup da yine de 'EVET' oyu vermek için çırpınanlara elbette fazla sözümüz yoktur. Ancak her konuda ipi kırmış olanlara karşı yenilmez, yıkılmaz bir cephe oluşturmak gerektiğinin altını çiziyor, salt 'HAYIR' oyu vermek için değil, hemen her konuda birleşmeli, bütünleşmeli ve bu haddini bilmezlere hak ettikleri dersi kesinlikle vermeliyiz.

Şu an çerçevedeki büyük resim 'EVET' - 'HAYIR' oylamasıdır.

Bu yüzden de sandığa gitmemek için hiçbir nedenimiz olamaz.

Değerli dostlar; 18 maddenin içeriğinde neler yazılı olduğunu biz 'HAYIR'cılar zaten biliyoruz. Ancak tam da bu denli kendilerini yitirenlere hak ettikleri yanıtı vermek için 16 Nisan günü gidecek ve 'HAYIR' diyeceğiz.

Kimse milyonların sesini kısamaz, kimse milyonlara boyun eğdiremez.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA