Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


EVET Mİ KAZANDI?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

20 NİSAN  2017

16 Nisan gecesi Anadolu Ajansı ile birlikte YSK'nın kurduğu kumpas cümle alemin belleğine çakıldı kaldı. Yetmedi, ortada yasa hükmüne karşın mühürsüz zarf ve oy pusulasının 2,5 milyonu aşkın kullanılmış olması da YSK'nın kararında etkili olmadı ve YSK Başkanı gayri resmi olarak 'EVET'in kazandığını ilan etti. Doğal olarak oylarını 'HAYIR' yönünde kullanan yurttaşlar ve 'HAYIR' propagandası yürüten partileri YSK'nın bu denli iktidarın oyuncağı haline gelmiş olması karşısında çok büyük tepkilere yöneltti. Yurdun her yanında başlayan gösteriler ve itirazlar arka arkaya geldi. 19 Nisan akşamı itirazları sözüm ona karara bağlayan YSK itirazları 10'a karşı 1 oyla ret ettiğini açıkladı. Böylece kazanmış olan 'HAYIR' katakulliye getirilerek kazanmamış oldu ve AKP ve Bahçeli'nin MHP'sinin getirdiği anayasa değişikliği halkoylamasında kabul edilmiş oldu.

Olup bitenlere haklı olarak 'HAYIR' cephesinden sert tepkiler geldi. 'HAYIR' cephesini yumuşatmak amacıyla ortalara dökülen bazı kılkuyruk takımı ise karşımıza; "bakın, bu gelişme sizlerin açısından çok önemli, üstelik büyük şehirlerde de 'HAYIR' kazandığına göre bu demektir ki 2019 seçimlerinde seçimi sağın da kabul ettiği bir aday gösterirseniz kazanırsınız" diye akıl satmaya başladılar. CHP'nin referandum sonuçlarını kabul etmiyoruz açıklaması ise başta AKP ve MHP olmak üzere onların ayak izlerinden yürüyen bazı çevreleri rahatsız etti. Ne oluyordu, yoksa CHP işi sokağa döküp ülkeyi mi karıştıracaktı? AKP Genel Başkanı ve Başbakan koltuğunda oturan Binali Yıldırım ve MHP'nin tıngır teneke haline gelmiş olan Genel Başkanı Bahçeli hemen ortaya atılıp CHP'ye verdiler veriştirdiler.

Onlara göre sandıkta kazanamayan CHP hep böyle yapar, ülkeyi karıştırırdı. Bu denli haritayı pusulayı şaşırmış olan bu çevreler açıkça önde olan 'HAYIR' oylarının nasıl olup da 'EVET'e dönüştürüldüğünden ise hiç mi hiç söz etmediler. Bu konuda %50+1 oy alan kazanır diyenler bizim karşımıza geçip "atı alan Üsküdar'ı geçti", "geçti Bor'un pazarı, sür eşeğini Niğde'ye" özdeyişleri ile haklılık kanıtlama yolunu seçtiler. Bu çevreler istiyorlardı ki CHP daha fazla olayın üstüne gitmesin padişahlık yönetimi sineye çekilip oturulsun. İşte bu kervana eciğini cücüğünü iyi bildiğimiz sahte cumhuriyetçi ve sahte Atatürkçü Vatan Partisi'de katıldı. Vatan Partisi de CHP'nin halkı sokağa çektiğine işaret ederek bu tutumu yanlış bulduğunu açıklamaktan geri kalmadı.

Ülkemizde demokrat, ilerici, devrimci ve sosyalist kesimler Vatan Partisi'nin ne olup ne olmadığını bilmiyor değiller. Ancak yine de bu partinin yalanlarına kanan ve bu partinin arkasından giden ciddiye aldığımız bir gençlik potansiyeli var. Buradan onlara çağrı yapıyor ve diyoruz ki, uzun zamandır AKP ve Recep Tayyip Erdoğan'ın dümen suyundan giden bu partiye daha fazla bel bağlamayın. Recep Tayyip Erdoğan'ın Amerika ve emperyalizm karşıtı olduğu, yurt savunması yaptığı yönünde üretilmiş yalanların kulağınıza fısıldanmasına izin vermeyin. Çünkü ne AKP ne de Recep Tayyip Erdoğan'ın Amerikan ve emperyalizm karşıtlığı ile ilgisi bulunmadığı gibi yurt savunması yaptığı yönünde de hiç mi hiç inandırıcı tek bir adımı bile yoktur. Aksine dün 6. Filo karşısında namaza duranların başında gelen TBMM Başkanı İsmail Kahraman ortada olup Recep Tayyip Erdoğan'ın da bugüne kadar izlediği politikaların hiç mi hiç güvenilir yanı bulunmamaktadır.

Önceki gün Trump'la telefon konuşması yapan Erdoğan hem onun kutlamasını bakın Amerika bile benim başkanlığımı kutladı dercesine sevinç açıklamaları yapmış hem de Eski ABD Başkanı Obama'ya çatarak, Obama beni kandırdı demiştir. Sizin anlayacağınız ortada öylesine sağlıksız bir davranış söz konusudur ki Vatan Partisi'nin bütün bunları görememiş olmasının altında yatan gerçek ise bu partinin çoktan ilerici özünü yitirmesi ve nasyonal sosyalist görüşlerin peşinden giden bir partiye dönüşmesi yatmaktadır.

Sonuç olarak bu halkoylaması geçersizdir. Çünkü hile yapıldığına dair kanıt olacak sayı bir değil, beş değil on değil 3 milyona yakındır. Böylesine organize bir yöntemle suç işleyenlerin hepsi çetedir, çetelerin işini kolaylaştıran YSK'da bu çetenin suç ortaklığını yapmıştır. Dolayısı ile 'EVET' oyu çıktı denilerek bu oylamanın bilinen sonuçları da dikkate alındığında "ne yapalım 'EVET' oyunun fazla olduğu söyleniyor, bizler de daha sonraki seçimlerde işimize bakarız" demekten daha büyük bir aymazlık olamaz. Bu gerçekler ışığında CHP'nin referandum sonuçlarını tanımadığını ilan etmesi ve her düzlemde mücadele edeceğini açıklamasından doğal bir tutum olamaz. Bu bağlamda CHP'yi eleştirme kuyruğuna takılanların Vatan Partisi başta olmak üzere AKP ve MHP'de suç ortaklarıdır.

Ortada kapı gibi yasa bulunmasına karşın 'EVET' çıkaran fırıldakçıların baskısına boyun eğmek ya da aynı kulvarda şu ya da bu nedenle yürümek isteyenleri tarih asla affetmeyecek, bu oyunlara başvuranlar mutlaka hesabını vereceklerdir.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA