Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HAYIRCILAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

23 NİSAN  2017

AKP ve saray iktidarına göre 'EVET' - 'HAYIR' oylaması bitti ve 'EVET' kazandı. Sizin anlayacağınız atı alan çoktan Üsküdarı geçmiş oldu. Oysa gerçekler bütün çıplaklığı ile ortadayken 'EVET' çevrelerinde öyle bir telaş var ki, kim oylama sonuçlarıyla ilgili bir şey söylese hemen haddi bildirilmeye çalışılıyor. Olup bitenler sadece bu kadar da değil, tıpkı daha önce yapılan operasyonların benzerleri yapılarak polis sabaha karşı gelip evlerinden 'HAYIR' oyu verenleri ve bu doğrultuda eylemli çalışma (fiili) yürütenleri topluyor. Ülkede yargı yoluna başvuranlar bile bu iktidarca terörist yerine konularak sınırlarını aşan bir kampanyaya girişiliyor. CHP haklı olarak referandum sonuçlarını meşru kabul etmiyorum dedi ya bildik isimler hemen ortaya dökülmüş küfür nameler düzüyor. Partilerin ve tek tek kişilerin yargı yoluna başvurmaları bunlar tarafından öyle yadırganmış ki vay siz misiniz yargıya başvuran saldırganlığı ile bizzat Adalet Bakanı tarafından yargıya talimat verilmekle kalınmıyor aynı zamanda da gözdağı da verilen bir yol izleniyor. Yargıya gidilmesinin AKP ve saray iktidarı tarafından bu denli yadırganıyor olması (üstelik bu kadar dizayn vermiş olmalarına karşın) gerçek o ki anlaşılacak gibi değil. Sanki yargıya değil de yurttaşlar ve siyasi partiler haksızlığa uğradıklarında dertlerini Marko Paşa'ya anlatacaklar.

Hiç kuşku yok ki 'HAYIR' yönünde oy kullananların içinde sağdan sola yer alanlar belki de ilk kez bu denli anlamlı bir birliktelik gerçekleştirdikleri için adı şaibelerle anılan iktidarı bu durum inanınki çok korkutmuştur. Çünkü bu birliktelik nedeniyledir ki devletin bütün olanaklarının kullanılmasına ve oylamaya karıştırılan hilelere karşın bile 'EVET' YSK eliyle zar zor önde gösterilebilmiştir. Oysa aradaki fark buradan açıkça söylüyorum ki %9-10 arası bir farktır. İktidar hemen her konuda olduğu gibi ben yaptım oldu düşüncesindedir. Bu yüzden de iktidar nasıl olsa 'HAYIR' oyu verenler sonucu biraz daha tartışır sonra yapacak bir şey olmadığı için kabul eder otururlar kafasında olduğu için bir yandan 'HAYIR' oyu kullananlara laf yetiştirmek bir yandan da baskıları yoğunlaştırarak kitleleri yıldırmaya çalışmaktadır.

Bilindiği gibi halkoylaması propagandası sürdürülürken bu çevrelerin iki sözünden birisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı sözleriydi. Maşallahları var şimdi de bu hallerinden milim vazgeçmiş değiller. Diğer yandan da korku içinde oldukları için dün isimleri 'HAZİRAN' olarak geçen kimseler evlerinden toplanmışlardır. Yani sizin anlayacağınız AKP ve saray iktidarı sürekli olarak 'HAYIR' oyu verenlerin izini sürmekten vazgeçmeyecek, intikam isteğiyle her türlü kumpası kurmaktan da çekinmeyecektir. Olup bitenler bu gerçeği aleni olarak göstermektedir. İşin daha da önemlisi sağdan solan geniş bir yelpazede yer alanların ortak tutumu, bunları iyice korkuttuğundan 'HAYIR' oyu veren kesimleri birbirlerinden uzaklaştırmak için de her yol denenecektir. İşte tam da bu yüzden önümüzdeki günlerde bir kez daha 'HAYIR' oyu verenler olarak ortak noktalarda güçlerimizi birleştirmeli ve ayrıştırmayı çağrıştıracak gereksiz çıkışlardan da özenle kaçınmalıyız.

Gerçek odur ki, 'EVET' - 'HAYIR' kampanyası sırasında CHP önemli bir görevi hem de CHP'yi öne çıkarmaksızın başarıyla gerçekleştirmiştir. Bugün de sonuçları sineye çekmemiş, oylama sonuçlarını hile yapıldığı için meşru saymamıştır. Bu yüzden de gerekli girişimleri yerine getirdiği gibi bundan böyle de getireceğini söyleyerek ne havlu atmış ne de iktidarın tehditlerine boyun eğmiştir. Bununla birlikte soldan CHP'ye yönelik fazladan gereksiz eleştirilerin yapılması öyle düşünüyoruz ki yerinde değildir. Bırakalım CHP'yi daha sağda yer alanlarla ilgili bile konuşur, yazar ve çizerken oldukça dikkatli olmalıyız. Çünkü önümüzdeki günlerde sessiz sedasız oluşan 'HAYIR' birlikteliğine gereksinimimiz tartışılmaz boyutta can alıcıdır. Şu Vatan Partisi'nin hemen YSK'nın seçim sonuçlarını 'EVET' ilan etmesi ile birlikte CHP'yi kitleleri sokağa çağırıyor diye eleştirmesine ise hemen hepimiz doğrudan karşı çıkmalı bu soldan gamalı haçlılara karşı ise içini doldurur yanıtlarımızı vererek Vatan Partisi'nin kendi çıkarlarına manevra yapmalarına ise izin vermemeliyiz.

Evet, dün sabaha karşı polis tarafından gözaltına alınıp götürülen kimselerin 'HAYIR' bloğu tarafından sahiplenilmeleri gerektiğini özellikle de belirtmek istiyorum. İktidar her canı istediğinde kan kokusu almış gibi dişlerini geçirmek üzere demokrasi güçlerine saldırılarda bulunmaktadır. Gözaltına alınanların 'HAZİRAN' grubundan olduğu söylendi. Şimdi en az bende kendimi onlar kadar HAZİRAN grubundan hissediyor ve bu keyfi uygulamaya karşı çıkıyorum. Bu tür davranışlara önümüzdeki günlerde çok daha fazla gereksinimimiz olacaktır. Yoksa sessizce kurulmuş olan bloğun sessizce dağılmasına göz yummak iktidarın işine yarayacağı için izin vermemek gerekir.

Çünkü önümüzdeki günlerde 'HAYIR' bloğuna daha çok gereksinimimiz olacaktır iyi biline…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA