Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YARGIYA BAK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

28 NİSAN  2017

Sanki bu ülkede hiçbir şey olmamış gibi davranan bir iktidarla karşı karşıyayız. Anayasa değişikliği halk oylamasına götürüldü. 'EVET' çalışması devletin her türlü araç ve gereçleriyle yürütülmesinin yanında bizim vergilerimizden toplanan parayla da finanse edildi. Valiler ayakta, kaymakamlar atakta. AKP'li belediye başkanları herkesi tehdit ederek olmadık hünerler sergilediler. Kimisi yurttaşı işinden atmakla tehdit etti, kimisi terörist ve vatan haini göstererek hedef gösterdi. AKP'nin her kademesinden yöneticiler gezdikleri tozdukları yerlerde yurttaşlara açtılar ağızlarını yumdular gözlerini 'EVET' çıkmazsa biz size gösteririz dediler. Muhtarlar döne döne sıkılandı. Aşiret reisleri para ve pulla hizmete koşuldular. Savcılar yurttaşa zindan biletleri kesmek gibi ilk kez bu oylamada işittiğimiz yöntemleri kullandılar. 'HAYIR' çalışması yapanlar gözaltına alındılar, tutuklandılar, dayaktan geçirilip afişleri yırtıldı. Toplantıları engellenip propaganda yapmalarına olanak verilmedi. Devletin televizyonu utanıp sıkılmadan sadece 'EVET' çalışması yaparak bilmem kaç kanaldan gözümüze kül üfürdü. Özel kanallara kime propaganda yaptıracağına dair serbesti getirildi.

Arkasından da bu kanallar bilinen yöntemlerle tehdit edilerek 'HAYIR' çalışması yapanlara büyük ölçüde ekranlar kapatıldı. Hakkaniyeti sağlamakla görevli konumundaki YSK ise olup bitenleri olduğu gibi kabul ederek iktidarın ve sarayın çemberinden çıkmayarak çember çevirmeyi sürdürdü.

Bütün bu yöntemlerin uygulanmasına karşın yurttaşların yine de ikna edilemediği görüldüğü için iktidar organize işlere girişti. YSK ise bu organize işlerin kılavuzluğunu üstlendi. Yapılan eğitimlerde açık açık kanun hükümleri belirtilip hangi durumlarda oyların geçersiz sayılacağı son güne kadar YSK tarafından her fırsatta anlatılmış olmasına karşın bu halk oylamasının sonuçlarına en büyük darbe YSK'dan geldi. YSK ki bütün uyarılarını ve yasa gereği dile getirdiklerini bir anda yok sayarak, mühürsüz oyların da geçerli sayılacağını ilan etti. O, YSK ki sandık başlarına gönderilmesi gereken oy pusulalarını eksik gönderdiği halde sonradan yaptığı açıklamalarla paketleme hatası diyerek akıllara durgunluk verecek açıklamalar yaparak gerekçeler uyduruldu. Böylelikle sandıklarda mühürlenmemiş tercih mührü yerine evet mührü basılmış 2,5 milyon oy geçerli sayılarak 'EVET' kazanmıştır denildi. Zahmet edip YSK'nın oyları yeniden saymak bile aklına gelmedi ve hilesiyle hurdasıyla organize işleri olağan hareketlerden sayıp tek kişinin diktatörlüğüne onay verdi.

YSK, dün gerekçeli kararını açıkladı. Karara baktık dayanağı yok, tıngır tenekeden ibaret gerekçeler. Neymiş efendim Sandık kurulunun yaptığı hata seçmenlere kesilmemeliymiş. (YSK kendisi sütten çıkmış ak kaşık) Vatandaş işini yapmış oyunu kullanmış, nasıl olurmuş da vatandaşın emeği boşa çıkarılırmış. Bir de sandık kurullarını zan altında bırakacak suç duyurusunda bulunulmuş. Yani işin özü YSK bilerek, isteyerek organize işlerin üstünü kapatmak için her yolu deneyerek hile rakamları olarak belirtilen 2,5 milyon oyu olağan sayarak onca 'HAYIR' oyu kullanan yurttaşların ne emeğini gözetmiş ne de onların oyunun değerli olabileceğini göz önünde tutmuş.

Yine de YSK'nın testisi su sızdırdığından 1 muhalif üye çıkıp alınan karara muhalefet şerhi koyarak ders niteliğinde bir şerh yazmış. Uzatmayalım YSK ülke tarihinde şimdiye dek görülmemiş bir tuhaflığa ve yandaşlığa imza atarak tarihe geçmiştir. Benzeri bir duruma Danıştay'da imza atarak yargının ne hale getirildiğini gözlerimizin önüne sermiştir.
Bütün bunlar niye?

Bu sorunun yanıtları gelmekte gecikmedi. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın yaptığı araştırma sonucu öyle şeyler ortaya çıktı ki kanımız dondu desek abartmış olmayız. Yargı iyice AKP'lileştirilmiş. Bir toplantıda cübbesindeki olmayan iliğini iliklemek için koşuşturan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün kızı bile yargıçlığa alınmış. Daha ne oyunlar sergilenmiş ne oyunlar. Neredeyse tüm AKP il ve ilçe yöneticiliğinde görev yapan kimseler yargıç oluvermişler.
'EVET'in kazanıldığı resmen açıklandı ya, HSK'nın görevi de bitmiş olacak. Recep Tayyip Erdoğan hemen HSK'ya 6 yargıç atayacak. 7'sini de meclis atayacak ama zaten mecliste AKP 316 sandalyeye sahip, bunun üstüne MHP milletvekillerini de eklediniz mi al sana Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında bırakın düğme iliklemeyi takla atacak kimseleri göreceğiz. Sonra da birileri çıkıp bize yargı bağımsızlığından söz edip akla ziyan düşüncelerinin doğru olduğunu savunacaklar.

Buradan açıkça söylüyoruz. Yargı AKP ve sarayın iradesiyle bitirilmiştir.

Bundan böyle haktan, hukuktan söz ederek kafa ütülemeye kalkanları ise görsek görsek çanak yalayıcıları olarak görür ve değerlendiririz ve deriz ki:

YARGIYA BAK YARGIYA!..

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA