Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SAFLAR MI?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

13 MAYIS  2017

Yeryüzü saf ve saftirik insanlarla dolu. Öyle olması kim kimin gözünü boyayıp gözüne kül üfürebilirdi? Kim onca yanlışın içine yuvarlanan yöneticilerine inanıp peşinden ölümüne sürüklenir dururdu değil mi? Saflar mı sorusunu yaşadıklarımızla ilgili olarak sorduk. Hem saf olan sadece yönetilenler olacak değil ya yönetenlerin içinde de pekala bir sürü saf vardır ne bileyim.

Recep Tayyip Erdoğan durmadan nafile gezilerine devam ediyor. Çin'e gidişinin hikmetini sorsak tıpkı Amerika gezisini iptal et diyen CHP'ye söylediğinin beş fazlasını bize söyleyecek biliyoruz ama yine de soruyoruz gerçekten Çin'e niye gittiniz? Haydi, gittiniz, hangi konuları görüşüp düşün birliğine vardınız ve de diyelim ki vardınız sözünüzü tutabilecek misiniz? Tutacağınızı sanmıyoruz. Bir zamanlar füze anlaşması yapmıştınız da emperyalist başkentler cart curt eder etmez anlaşmadan vazgeçiverdiniz. Bu yüzden de bu yolculuğunuzu da nafile yolculuklarınızın arasına not ediveriyoruz.

Şimdi de Amerika'ya gideceksiniz. Daha önce gönderdiğiniz derin bilgilerle donanımlı görevlileriniz ne yaptılar ne ettiler bilmiyoruz ama bu konuda karşılıklı edilen yaldızlı sözlerin dışında bir şey elde edeceğinizi ise hiç mi hiç sanmıyoruz. Korkarız, hem bu kez yakışıksız bazı davranışlarla da karşılaşmanız bizce olasıdır. Çünkü karşınızda haritası pusulası pek de yerinde olmayan Trump vardır.

Diyelim ki Trump gerekli nezaketi gösterdi ve sizin ileri sürdüğünüz görüşleri de dinledikten sonra; "PYD bizim partnerimiz, orada IŞİD'a karşı birlikte mücadele ediyoruz, bu yüzden de silah vermemiz yerindedir" dedi ne yapacaksınız?

Sizde tıpkı Binali Yıldırım gibi ABD'ye savaş açacak değiliz ya deyip geri mi döneceksiniz yoksa bize düşmanlık besleyen ve bizim düşman gördüğümüz örgütlerle birlikte hareket edenlere karşı bizim de bir yaptırımımız mı olur diyeceksiniz?

İçi boş, stratejik ortağız falan filan gibi açıklamaları daha önce de duyduğumuzdan salt bunun için ta Amerikalara gitmenizin de bize göre gereği yoktur. Çünkü sizler bu nafile gezilerle ülkenin paralarını pullarını bugüne kadar yaptığınız gibi harcayıp duramazsınız.

İşlerin bölgede ne denli kötüye gittiğini bizler iyi biliyoruz. Bu yüzden de sizin zehir zemberek sözlerinizle ancak ve ancak bir beka sorunu çıkaran ve yalanla sizin eteğinize yapışmış olan Bahçeli'yi ve size 'Reis' diye seslenen arkanızdan koşulsuz yürüyenleri kandırabilirsiniz ancak. Böyle bir politikanın da işe yaramadığını, yaramayacağını en çok sizlerin biliyor olması gerekir. Çünkü tam on beş yıldır aynı yöntemle kaybediyorsunuz ama yine de gözümüze kül üfürüp duruyorsunuz.

Trump'la görüşmenizden söz edip "Trumpla yapacağımız görüşme virgül mesabesinde değil, nokta mesabesinde olacaktır. Biz bir terör örgütünü Amerika'nın yanına asla yakıştırmıyoruz. Bu ziyaretin kırılma noktası olacağını düşünüyorum." Demişsiniz ya bizde açık açık söyleyelim. Dünyanın hemen her tarafında kurulan terör örgütlerinin kuruluşunda şu ya da bu şekilde parmağı olan bir ülkeden söz ediyorsunuz ya, bize göre yakıştırmıyorum sözünü unutun gitsin. Kırılma noktasından falan söz etmişsiniz ya bu kaçıncı kırılma noktası ama siz umarım Amerika gezisinden bir kez daha stratejik ortaklık betimlemesi ile dönmezsiniz.

"NATO terörle mücadelede bir rol almayacaksa niye var? DEAŞ'la en üst düzeyde mücadeleyi biz yapıyoruz. Onlar sadece lafını ediyor. Bunları da zirvede konuşacağız." İyi konuşun da, zaten NATO kurulduğu günden bu yana terör pompalamakla kalmamış bizzat kendisi kontrgerilla örgütlenmesine giderek yönetip yönlendirdiği bir sürü terör örgütü kurmuş bir saldırı ve savaş örgütü değil midir?

DEAŞ'la en üst düzeyde mücadeleyi biz yapıyoruz sözünüzün de hiç mi hiçbir inandırıcılığı yoktur. Yoktur, çünkü Suriye'nin başına terör örgütlerini bela eden ve hâlâ ÖSO gibi ipten kazıktan kopmuşlarla siz Suriye'de operasyonlar düzenliyorsunuz. Üstelik ülkemizin topraklarını Suriye'de adı geçen terör örgütlerine açan da onların örgütlenmesine yardımcı olan da siz ve müttefik saydığınız ABD gibi ülkeler değil mi?

"Brüksel Belediye Başkanı kendi işine baksın. 'Ben NATO zirvesine Erdoğan'ı sokmam' diyorsa, Belçika yetkililerinin buna gücü yetmez. Çıksınlar bunu açıklasınlar. Ben zirveye gidiyorum zırvaya değil…"

Ne güzel tumturaklı sözler bunlar. Dünyanın her tarafında mazlum halkların aleyhine ayar görevini üstlenmiş olan Brüksel'de yapılacak NATO toplantısı zaten zirve falan değil zırvadır. Buradan bir şey çıkacağına inanıp yollara düşenlerin de ayarı bozuk saat olduklarını bilmeyen mi var bu dünyada ki siz sert sözlerle konuşarak iç kamuoyunu şişirmeye çalışıyorsunuz? Öyle ki iç kamuoyunu şişire şişire patlatacak konuma getirdiniz.

Oysa bunun yerine gerçeklerden yola çıkarak davransanız belki de ülkenin hayrına en hayırlı işi yapmış olacaksınız ya, nerede sizde o feraset…?

DEĞİL Mİ?

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA