Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÇİN GEZİSİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

14 MAYIS  2017

Yazımızın başlığını bilinçli olarak Çin gezisi koyduk. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan'ın Çin'de bulunması da nafile gezilerinden daha önemli değil. Özellikle yandaş basın tirilyonluk anlaşmalardan falan söz ediyor ya bunların hepsi fasa fiso. Ama bizim bildiğimiz Çin'le üç başlık altında toplayacağımız anlaşma yapılmış. Birincisi Çin'le karayolu taşımacılığı ile ilgili, ikincisi suçluların iadesi ile ilgili, üçüncüsü de karşılıklı kültür merkezleri kurulması ile ilgili.

Yani sizin anlayacağınız ortada dişe dokunur bir şey söz konusu değil.

Önce karşılıklı kültür merkezleri kurulmasına değinelim. Bildiğiniz gibi 15 yıllık iktidarı döneminde AKP ortada ne sanat bırakmıştır, ne de sanatçı. Sayısız tiyatrolar kapatılmış, birçok sanatçı kapının önüne konulmuş, sanatçılar potansiyel tehlike görülüp sürekli olarak gözaltına alınıp içeri atılmakla karşı karşıya kalmışlar, insanlığın kültürel mirası rant sevdasıyla birer birer yok edilmiş vs…

Bize göre Çin, bizim ülkemizde kültür merkezleri kurabilir. Çünkü Çin sanat ve kültür konusunda oldukça ileri bir düzeye sahiptir. Ancak AKP ve saray iktidarı Çin'de nasıl kültür merkezleri kurar doğrusu bundan çok da emin değiliz. Ama bizim de nasıl bir kültür merkezleri kuracağı doğrultusunda bir düşüncemiz var elbette. Öyle ya Çin'in nüfusu çok kalabalık. Önemli kentlerine birer simit sarayı kursa alsana yeni bir para kırma yolu. Hele bu simit saraylarında bir de mehter takımı haftanın belli günlerinde gösteri yaparsa; var ya demeyin gitsin. Çin halkının gülmekten ve eğlenmekten yeminle söylüyorum akılları uçar gider. Akılları uçup giden Çinlilere de dayarsınız simidi çayı ohh ne âlâ keyfler keka olur.

Bir de suçluların karşılıklı iadesi anlaşması yapılmış. Bunun üzerinde fazla durmayacağız. Çünkü Çin'den kaçıp Türkiye'ye gelen Çinli var mıdır bilemiyoruz ama Türkiye'den Çine kaçan suçluların olacağı muhakkak. Neden derseniz AKP ve saray iktidarı 15 yıldır ülkemizde üretimi müretimi boş verdiler ama o kadar çok suçlu ürettiler ki, Fethullahçısı, dincisi, imancısı sığınacak yer arayışı içindeler. Çin ise bunlar için sığınılacak bir liman niye olmasın. Öyle görüyoruz ki bu anlaşmada Türkiye bayağı kârlı çıkacak gibi görünüyor.

Karayolu taşımacılığına gelince; ne diyelim iyi olur herhalde. AKP iktidarı yüzünden Ortadoğu'ya yapılan karayolu taşımacılığı çöktüğü için sayısız taşıma firmaları kapılarına kilit vurdu. Tınlar çöplüğüne döndü ülke. Bunları bir Çin yoluna sürdük mü al sana yeni bir kazanç kapısı. Vallaha ne diyelim bu Recep Tayyip Erdoğan işini iyi biliyor.

Haa bu arada Recep Tayyip Erdoğan'ın Çin gezisine en çok da Aydınlık çevresi sevinmiş. Bugünkü Aydınlık gazetesinin ilk sayfasını tam olarak bu haber kaplamış. Recep Tayyip Erdoğan Şi Cinping'le görüşmüşmüş de, anlaşmalar yapmışız da, felan feşmekan. Adamlar neredeyse zil takıp oynayacaklar. Vallahi ne diyeyim; Doğu Perinçek müthiş adam vesselam. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan gibi birini önce Atatürkçü yaptı sonra da Mao'cu yaparsa şaşırmayın derim.

Söz Atatürkçülükten açılmışken, bazı çevreler son zamanlarda Atatürk'e hakaret eden kimselerle ilgili olarak Genelkurmayın susuşu yüzünden neredeyse çatlayıp öleceklerdi. Nihayet Genelkurmay Başkanlığı sitesinden bir açıklama geldi de bu muhteremlerin de kabaran soluğu bir ölçüde inmiş oldu. Nihayet Albayraklar Grubuna ait televizyonda 'Derin Tarih' isimli programda Atatürk'e ve annesine utanmaz bir şekilde saldırıda bulunanlara yönelik sitede bir yazı kaleme alınmış.

Vallaha bir diyeceğimiz yok. İsmail Türüt'ün bile karadeniz şivesiyle Atatürk'e hakaret edenlere sövgülü türküyle karşılık verdiği bir ülkede Genelkurmay Başkanlığı Sitesi'nden bir karşılık verilmezse gerçekten de çok ayıp olurdu. Bu yüzden de Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar görevini yerine getirmiş oldu.

Yalnız işin içinde bir iş var. O Hulusi Akar ki, Akit gazetesi yazarlarından birinin eşini Gaziantep'te hastanede geçmiş günlerde ziyaret etmiş. İşte ziyaret edilen o bayan ise Atatürk'e hakaret dolu twitler atan başı gözü kapalı biri. Hulusi Akar'ın ziyaret ettiği başka Atatürk düşmanları da var, bunu da geçerken belirtelim.

Bitiriyorum, bizim ülkemiz alem bir ülke.

Kimin ne zaman ne yapacağı ve nasıl davranacağı belli olmuyor.

Yazık, çok yazık!

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA