Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


RABİA İŞARETİ NEYMİŞ?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

08 HAZİRAN  2017

Şimdi AKP'nin İhvan'dan devşirdiği Rabia işareti de milli oldu? Bir AKP'li Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken Kılıçdaroğlu'nun kültürümüzü bilmediğini o işaretin aslında bizim için tarihsel geçmişi ve kültürümüzün bir parçası olduğunu söylüyor. Tevatür çok. Ancak bu işaretin basbayağı da bizim kültürümüzle hiç mi hiç ilişkisi yok. Bu işareti kullananlar İngiltere emperyalizmine hizmet edenlerce kurulmuş, Müslüman Kardeşler Örgütü olup daha sonra ABD'nin hizmetine giren İhvancılardır. Dolayısıyla asıl kültürümüzden habersiz olan AKP'nin milletvekilidir.

Ha bu arada AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'da tartışmaya dahil oldu. Ona göre Rabia işareti; tek millet. Tek bayrak, tek vatan, tek devletmiş, yoksa Kılıçdaroğlu bunlara mı karşı çıkıyormuş. Üstelik Kılıçdaroğlu'nun bayrak diye PKK paçavrasına sahip çıktığı da biliniyormuş, yoksa Beyoğlu'nda HDP'nin terörist milletvekilleriyle CHP'liler niye birlikte yürüsünlermiş. Üstelik de CHP'ye HDP Hakkari'de miting bile yaptırmış.

Bu sözleri işitince AKP Genel Başkanı dahil AKP'lilerin ne ucuz politika yürüttüklerini bir kez daha bütün çıplaklığı ile görüyoruz. Görüyoruz, çünkü AKP'nin yürüttüğü dış politika yüzünden ülkemizin başına gelmedik kalmıyor. ABD'nin hizmetinde Kuzey Afrika'dan Çin Seddi'ne kadar bölgenin karıştırılmasında bu iktidar az rol oynamadı. Dolayısıyla da AKP iktidarının izlediği politikalar nedeniyle Türkiye'nin başı her türlü belaya girdi. Bugün Suriye'de yaşananlar bunun en canlı örneği olarak gözümüzün önünde duruyor. Terör örgütleri kullanılarak Suriye'nin içişlerine karışılması sonucu bugün Türkiye dış güvenlik sorunu yaşıyor. Bu aymaz politikalar yüzünden El Bab'a gidildi ve Türkiye 70'in üzerinde vatan evladını yitirmiş oldu. Bugün sorsanız El Bab'a gidilmesinin kazancını çıkıp konuşacak bir aklı başında insan bulamazsınız bu iktidarın içinde.

Sonra muhalefet partisi olarak CHP'nin Katar'la ilgili gelişmelerde önerdiği politikanın neresi yanlıştır ki AKP ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bir yerine iğne dürtülmüş gibi zıplamaktadır? Araplar arasında yaşanan bir anlaşmazlıkta tarafsız olunarak gerektiğinde arabulucu aktör gibi davranmanın bize ne kaybettireceğini çıkıp söyleyebilirler mi acaba bu iktidarın sözcüleri? Yoksa taraf ayaklarında Türkiye'yi daha büyük ateş sarmalının içine sürmekte neyin nesidir? 10 bin silahlı gücü bulunan Katar'a bizde 3500 civarında bir güç gönderecekmişiz. Neymiş efendim bizimkiler Katar'ın jandarma gücüne eğitim vereceklermiş. Ne jandarma gücünden söz ediyorsunuz siz, zaten Katar'ın topu topu asker gücü 10 binken 3500 asker kaç jandarmaya eğitim verecektir buyurun askeri dehalar yanıtını siz verin.

Bakın söylüyoruz bütün terör örgütleri birer kukladan ibarettir. Amerika İran'a tuzak kurmak için her yola başvuruyor. O Amerika ki üstelik IŞİD'a karşı savaş halinde. Peki, IŞİD ne yapıyor? Amerika'ya karşı cevap vereceği yerde gidip İran'da terör eylemlerine başvurarak karışıklık yaratmaya çalışıyor. IŞİD'ın bu eylemi kimin işine geliyor bu koşullarda? Tabiki de Amerika'nın. Türkiye laik bir ülkedir. Bu yüzden de ne terör örgütleriyle iş tutmalıdır ne de emperyalizmin uşağı konumundaki dinci yapılarla. Peki, AKP iktidarının konumu öyle midir? Tabiki de değildir. 15 yıldır AKP binmiştir terör örgütleri ve dinci yapılarla bir alamete götürmektedir Türkiye'ye bir felakete. Öyle tek bilmem ne ucuz sözleriyle bu ülkenin halkının gözüne kül üfürmeye kalmak kimsenin harcı değildir. Bu yüzden de Katar'la ilgili anlaşmaları alelacele meclise getirip geçirmeniz biliniz ki ülkenin başına bir kez daha çorap örme gayreti içinde olduğunuzu göstermektedir.

Trump'un Suudi Krallığı ziyareti sonrasında attığı adımların ne anlama geldiğini bir kabile devleti bile kolayca okurken sizlerin gerçekleri görememesinin altında yatan şeyler acaba ne oladır? Yoksa Katar'la kişisel ikbal ve çıkarlarınız için girdiğiniz bağlantılar mıdır ki bu denli olayların içine gözü kapalı dalabiliyorsunuz? Haydi daldınız, hiç mi sonuçlarının neye mal olacağını tartıp düşünmüyorsunuz?

Rabia işareti konuşulurken bile Sayın AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi gösterileri ile ilgili hıncı bir kez, bir kez daha arşı alaya yükseliyor. O Gezi gösterileri ki hukuk tanımazlığa, hak ve özgürlükleri hiçe saymaya, yaşam tarzlarına karışılmasına, yığınları boyunduruk altına alıp yönetmeye karşı bir silkiniş bir ayağa kalkıştı. Gezi gösterilerinde kaç gencimiz ve insanımız yaşamını yitirdi hem de bizzat sizin emrinizle Sayın Erdoğan anımsıyor musunuz? Ağır yaralananlar, yaralananlar 8 bini aşmışken ne Rabia işaretinden söz edip duruyorsunuz? Bize ne sizin Rabia işaretinizden, İhvanınızdan?

Bakınız hemen sınırımızın ötesinde neler olup bitmektedir? Her günün sabahı gün nelere gebedir hiç mi aklınız sarmıyor? Yoksa sarıyor da sizler ülkemizi salt kendi geleceğiniz için ateşe atmayı bir hüner mi sayıyorsunuz? Amerika'yı iyi izleyin, o her fırsatta stratejik ortaklık içinde olduğunuzu söylediğiniz ülke ne büyük oyunların peşinde iyi görün. Görün ki Araplar arası kavgalara karışmayın. Devletmiş gibi görünen çoğu yerde de kabile kavgası derekesinde ortaya çıkan kavgalara bir başka kabilenin arka çıkması gibi Türkiye'yi iki de bir tehlikeye sürüp durmayın!

Söylediklerimizin biliyoruz sizin için hiç mi hiç ne bir önemi vardır ne de bir değeri.

Madem öyledir, izlediğiniz politikalar sonucu ülkemiz ağır bedeller ödeyecektir kesin ama sizlerin de bu yangından paçaları tutuşmuş olarak çıkmayacağınızı düşünüyorsanız, hepiniz birer politika cahilisiniz o kadar…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA