Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KURUSIKI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

11 HAZİRAN  2017

Kartacalı Terentius; "insanla ilgili hiçbir şey bana yabancı değildir" diyor. Ne kadar da doğru bir söz. İnsanoğlu öyle değişik ve akıl almaz şeylere imza atıyor ki ne yapsın Terentius o da çıkmış bu sözleri söylemiş işte. Bazı insanların davranışları için bizi şaşırttı deriz demesine de aslında şaşılacak bir şey yoktur. Çünkü insanoğlu Sezar ya da Napolyon hatta peygamber olmadığı halde ortalıkta ben oyum diye dolaşır. Durum bu iken ne vardır ki bizlere biraz değişik ve alışılmışlığın dışında kalan davranışlar karşısında şaşırır,Terentius gibi olur böyle vakalar bana yabancı değil demeyiyiz de şaşkınlığımızdan küçük dilimizi yutmaya kalkanlar bile olur aramızda. Dolayısıyla derin bir nefes alıp arkamıza yaslansak ve kendimizi sıkmayıp biraz rahat bıraksak, bizler de Terentius'un bilgeliğine ulaşacağız ama ne mümkün bir türlü bunu yapamayız.

Alın size AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tutum ve davranışları. ABD emperyalistleri bölgeye, İran'a ve Türkiye'ye yönelik yeni bir nizam peşindeler. Bu yüzden de durup dururken en büyük üslerinin olduğu Katar'da bir bunalım yaratmaya karar verdiler. Kararlarını da birer kukladan ibaret olan Suudi Krallığı ve diğer yörünge ülkelerle yaşama geçirdiler. Yalnız bunlar olmadan önce hepinizin bildiği gibi Trump denilen yarı deli bir felaket insanı Suudi Krallığına gitti. Trump orada en üst karşılamalarda gerçekleştirilen Kılıç oyunu ile karşılandı. Bu arada kendisi de kılıçların arasında Ku Klux Klan dansı yapmayı da ihmal etmedi. Bir de ne görelim doğru dürüst ordusu bile bulunmayan Suudilere 110 milyar dolarlık silah satılıvermiş. 10 yıl içinde de bu rakam 400 milyar doları bulacakmış. Buraya kadar iyi de peki bu kadar silahla Suudi Krallığı hangi ordusunu donatacak işte burası meçhul.

Meçhulde yürümeye devam edersek bu silahlar elbette Suudi Krallığı içinde eritilmeyecek, bölgede birlikte davrandıklarını ve Katar'la ilişkilerini kestiklerini açıklayan ülkelerle hep birlikte Amerika'nın istediği yöndeki hedeflere yönelinecek. Bu ülkelerin başında tabiki de İran gelmektedir. İran durumu kavramakta gecikmedi ve gereken tedbirlerini de hızla almaya başladı. Aynı tarafta olan Rusya'da benzer hazırlıkları yerine getirip hemen konuya dahil oldu. Katar'a karşı girişilen bu yaptırımların hedefinde söz edilmese de Türkiye'nin varlığını da görmek gerekiyor.

Recep Tayyip Erdoğan konuyla yakından ilgileniyormuş gibi görünüyor. Bu yüzden de açıklama üstüne açıklama yaparak bambaşka havalarda sonuç alacağını umuyor. Neymiş efendim Müslüman Müslümanı öldürür müymüş, kardeş kavgasının kazananı olmazmış, Ramazan bayramı kutsalmış, bu kavga bayrama kadar bitirilmeliymiş. Bu sözler keramet içeren sözler değildir ancak bir ya da birilerinin bu sözlerde keramet aradığı da kesindir. Oysa İslam ülkelerinde ol deyince olmasını sağlayacak kendisini keramet sahibi sanacak kadar ileri gidenler var da sözü dinlenenlere gelince; işte onu bulmak zor. Hem bu konu da İslam ülkelerinin çoğu deli Trump'un söylediklerini daha kolay anladıklarına göre Trum etkili olur da Sayın Erdoğan'ı dinleyen olur mu işte orası çok belli asla ama asla olmaz. Bu durum da Napolyon, Sezar ya da ne bileyim bilmem kim havalarında ortaya çıkmanın gereği de yok sırası da değil.

Hani diyeceğim o ki, kelin merhemi olsa başına çalarmış derler ya eğer Sayın Erdoğan kendisini böyle bir keramet sahibi görüyorsa kendi içimizdeki kavgayı önlemelidir önce. Biz sosyalistler yaşanılanları asla unutmayız. Bildiğiniz gibi 7 Haziran 2015 seçimlerini AKP kaybetmişti de birdenbire terör tırmandırılmıştı anımsadınız mı? 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak seçimlere kadar geçen süre içinde AKP'nin propaganda yöntemi neydi? Biz seçilmezsek daha çok cenaze gelir.

Seçildiler ne oldu? Gelen cenazeler kat be kat arttı. Bu havada anayasa değişikliği halkoylamasına gidildi. AKP ve sarayın propagandası yine aynı. Anayasa değişikliği geçmezse terör devam eder. Hile ile kazandılar, peki sonuç değişti mi? Değişmek ne söz daha da arttı.

İşte ülke böylesine karanlık günleri yaşarken bunun üzerine bir de Katar sorunu eklendi ve Recep Tayyip Erdoğan ortalıkta sorun çözücü olarak güç gösterisi yaparak dolaşmaya başladı. Sonuç ne mi olur dersiniz? Vallaha bu ülke ortalıkta Napolyon ya da Sezar gibi dolaşanlardan kurtulamazsa bakın söylüyorum; çok daha karanlık günlere hazır olmalıyız derim o kadar.

Çünkü Demokrasinin D'sinin olmadığı sözünü ettiğimiz Krallıkların, emirliklerin, sultanlıkların egemen olduğu Arap ülkeleriyle ne kadar çok yatıp kalkarsanız o kadar şaşı ve kör topal kalkarsınız onu da bilelim…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA