Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KORKU KÜKREMESİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

16 HAZİRAN  2017

Ülkedeki hukuksuzlukları dikkate alarak Ankara'dan İstanbul'a bir yürüyüş başlatan CHP'nin bu hareketi bazılarının yüreğine korku düşürdü ve korku kükremesine başladılar. Demokrasi mücadelesini meclise kilitlemek ve çoğunluğuna güvenerek orada boğmak isteyen AKP ve MHP'liler harekete geçtiler. Yandaş gazete ve televizyonlar bir kez daha vatan, millet, Sakarya palavralarına başvurarak bugüne kadar yargıyı ne hale getirdiklerini gizlemeye çalıştılar. Yerine göre Kurtuluş Savaşı'nı ve bu mücadeleyi örgütleyenleri küçük düşürmek için her yola başvuranlar nasıl oluyorsa bir de bakmışsınız ki vatan, millet, Sakarya teranesi tutturmuşlar gerçek ülke severlere saldırıyorlar.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yürüyüş haritasını çıkarsanız öyle akıl almaz şeylere tanık olursunuz ki anlatmakla bitirilemez. AKP iktidara geldiği günden bu yana yargının genetiği ile oynayarak ortaya hormonlu bir yargı çıkardı. Yargının verdiği kararlara karşı çıktı, Anayasa'yı tanımadığını ilan etti, hukukun üstünlüğü işine geliyorsa iyiydi, gelmiyorsa ülkede yargının vesayeti vardı. Öyle şeyler yaşadık ki, bu iktidar döneminde Fethullahçılar diğer kurumlarda olduğu gibi her yola başvurarak yargıyı ele geçirdiler. Bütün bunlar yaşanırken Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bütün AKP'liler Fethullahçıları bütün güçleriyle desteklediler. Olanların hepimiz tanığıyız. Sonra 16 Nisan 2016 tarihinde yapılan ve hile ile 'EVET' kazandı denildikten sonra yargı artık tam anlamıyla iktidar tarafından hüküm altına alındı.

CHP'nin başlattığı 'ADALET' yürüyüşü AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan'ı çok kızdırmış olacak ki şimdiye kadar hiçe saydığı anayasa ve yasalar aklına geliverdi. Öyle ya ona göre anayasamızda yargı bağımsızdır sözü vardır, yargıçlar da bu gerçekler ışığında hükümlerini vicdanlarıyla baş başa kalarak oluştururlar. Biz uzayda yaşamadığımıza göre Sayın Erdoğan'ın hangi yargıdan söz ettiğini doğrusu anlamamız olası değildir. CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'na 25 yıl cezayı sanki bağımsız yargı vermiş, sanki o kararı veren yargıç talimat almamış gibi bizlere hukuktan dem vuran sözler söylemeye devam etmesi ne kabul edilebilir ne de sineye çekilebilir.

Dünkü yürüyüşe arkadaşlarım ve partililerle birlikte bizde katıldık. Gönül isterdi ki bütün demokrasi güçleri bu yürüyüşe katılsınlar ve keyfiliği milyonların üzerinde bir kırbaç gibi kullananların yüreğine daha da çok korku salınsın.

Ancak katılanların çokluğu yine de her şeye karşın umut vericiydi. İşte ilericiler, demokratlar, sosyalistler açısından umut verici olan bu yürüyüş bazıları için içine düşülen çirkefliği anımsattığından moral bozucuydu. Görülmüştü ki, kısa sürede sayısız yanlışı arka arkaya yapan ve partisinin yerinde yeller estiren MHP Genel Başkanı Bahçeli'de bu kervana katılmış ve CHP için "akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş" gibi saldırgan bir üslup kullanarak bu yürüyüşün Fethullahçılara hizmet ettiğini söyleyen amiyane sözler sarfetmiştir.

O Bahçeli ki, az da olsa 'EVET' oylarının iyice dibe vurmasını bir ölçüde de olsa engellemiş, dinci, faşist, diktatöryal bir yönetimin ekmeğine yağ sürmekten çekinmemiştir. Sanırız kendisi bu özverisinin karşılığını bir şekilde alacaktır. Eğer alamazsa eski bildiğimiz içi boş sözlerle AKP ve sarayı eleştirmeye başlarsa hiç mi hiç şaşırmamak lazımdır. Hani şu Fethullah bugünkü hali ile değerlendirmeden önce AKP'lilerin de MHP'lilerin de baş tacıydı. Şimdi Bahçeli kalkmış kendi DNA'sında olan bir bozukluğu başkalarının sırtına yıkarak kendisini olası bir tehlikeye karşı korumaya alıyor almasına da biraz dik dursun bakalım onun bu yavraklığı bir işe yarayacak mı göreceğiz. AKP ki öyle bir pişkinlikle başkalarını Fethullahçılıkla suçlayıp onları içeri yollarken kendi içine yönelik adım bile atmamakta, biat etmişleri en muteber dönekler olarak başköşede ağırlamaktadır. Hüseyin Gülerce ve Fehmi Koru gibiler söylediklerime örnektir…

Evet, CHP'nin sokağa inmesinden kaygıya kapılanlardan birisi de şu Vatan partililerdir. Bugünkü Aydınlık gazetesinin başlığı bu anlamda yeterince açıktır.

Neymiş efendim?

"AKP Hükümeti'ne, yargıya, CHP'ye, herkese uyarı:

DIŞ TERTİBE OLANAK VERMEYİN"

Bir hareket kendisini ancak bu kadar dev aynasında görür. Haydi, gördü diyelim, niye uyarısını doğrudan muhatabına yapmaz da CHP ve herkese yapmaya kalkışır hiç düşündünüz mü? Boş verin bunlarla sabah sabah kafanızı yorup canınızı sıkmayın. Sizler işinize bakın.

Yürüyüşe her yerden ve her koldan katılın ve korkanların yüreğine korku salın…

Burada Aşık İhsani'den bir dörtlük şart oldu.

Korkuyorlar, korkacaklar korksunlar
Geliyoruz, geleceğiz yakındır
Kim nerede ne iş yapıyor hepsini
Biliyoruz, bileceğiz yakındır.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA