Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AKILLARINA HUKUK GELDİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

17 HAZİRAN  2017

Ortada hukuk mukuk bırakmayanlar CHP adalet için yürüyüş başlattığı için akıllarına hukuk geldi. Adaletin olmadığı bir ülkede Adalet Bakanı sıfatını taşıyan Bekir Bozdağ CHP'nin yürüyüşünü kast ederek "Yargıyı tehdit etmek suçtur" diyor.

Hani derler ya yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış diye Boz dağ'ınki de o hesap. Aklınca CHP'nin adalet anımsatmasını göz korkutarak boşa çıkarmaya çalışıyor. Oysa bu yürüyüş ülkenin her tarafında sanıldığının ötesinde destek görmüş, Bozdağ'ın "suçtur" sözünü kimse ciddiye bile almış değildir. Çünkü Bozdağ'da pekâlâ biliyor ki, yargıya müdahale en çok kendi bakanlığı döneminde olmuştur. Atamalar, göz korkutmalar, sürgünler, görevden almalar bile AKP ve saray iktidarı için yeterli gelmemiş, anayasa değişikliğine giderek ve kaybedilen bir referandumu kazanılmış gibi göstererek yargı dipten doruğa yeniden ve iktidarın isteğine göre düzenlenmiş ama Bekir Bozdağ yine de CHP 'nin ADALET YÜRÜYÜŞÜ'nü "Yargıyı tehdit etmek suçtur" diyerek aklınca eleştirmiş oluyor.

Eğer yargıya yönelik tehdit de içinde her türlü baskıyı yapanlar söz konusu edilecekse ve de suç sayılıp birilerinin hesap vermesi gerekiyorsa o da kesinlikle AKP ve saray iktidarı sorumlularıdır ki artık bu gerçeği değil ülkemiz halkı, bütün dünya iyi biliyor.

Oturduğu koltukta niye oturuyor, gerçekten görevi var mıdır, yok mudur belirsiz hale gelmiş olan Binali Yıldırım ise farklı bir yaklaşımla "Adalet sokakta aranmaz" diyor. En çok adalete gereksinimi olanlara mecliste temsil hakkı bile verilmezken, iktidar çoğunluğuna dayanılarak hukukla, yakından uzaktan ilgisi olmayan yasalar vızır vızır geçirilirken, suçsuz insan dışarda aşsız ekmeksiz bırakılmışken, yetmemiş doğru hapse atılmışken, hukukun nerede aranacağını Binali Yıldırım mı belirleyecek? Sizler haritayı, pusulayı öyle şaşırmış durumdasınız ki Ana muhalefet Partisi milletvekiline bile hiç yoluna ceza verdirip içeri attırdınız. Ülkenin sorunlarının konuşulduğu, varsa bir olumsuzluk mecliste üstün bir gayret gösterilerek çözüldüğüne mi tanık oluyoruz da insanlar haklarını sokaklarda arıyor öyle mi? Kaldı ki sokakta da hak aramak vazgeçilemez bir haktır, yani siz ve sizin gibilerin ülke yurttaşlarına bol keseden tanıdığı bir lütuf değildir.

Öyle ya sizler işinize geldiğinde anayasaya sarılırsınız, işinize gelmediğinde de anayasayı ayaklarınızın altına aldığınızı söylersiniz. Bu yüzden de anayasal hak olan gösteri ve yürüyüş hakkı ne zamandan beri suç gibi görülmekte ve de ülkemiz insanları ile ilgili işe yarar hangi adaleti yürürlüğe soktunuz da yurttaşlara bütün bu gerçeklere karşın haklarını; "Adalet sokakta aranmaz" diyerek bulunduğunuz makama uygun düşmeyecek sözler edip duruyorsunuz?

Evet, CHP'nin ADALET YÜRÜYÜŞÜ'nü sonuna kadar destekliyoruz. Destekliyoruz çünkü sizin keyfiliğiniz canımıza tak etti. Seni göreve aldım, seni attım, seni gözaltına alıyorum, seni asarım, seni keserim yaptırımları da, aklınıza ne geliyorsa zorbalığın daniskasını uygulamanız da bezdirdi bizi. Yine insan olan ve özgürlüğüne düşkün herkesin bu olup bitenleri sineye çekip oturacağını sanmanız zaten sizin zorbalık kültürünüzün bir parçası bilmiyor değiliz. Bu yüzden de sokak da, adalet arayışı da bir haktır, bunu kullanmak sizlerin bizlere tanıdığı bir lütufta değildir.

Hani sokaktan çok tedirgin oluyorsunuz ya peki, siz niye 15 Temmuz'la ilgili daha önce iki aya yakın sokaktaydınız? Ya şimdi bir hafta ne diye ve niçin sokakta olacaksınız? Demek ki size gelince sokak ne kimsenin canını sıkıyor ne de huzurunu kaçırıyor? Ancak gerçek anlamda adalet arandığı ve hak istendiği için sokak sizlerin huzurunuzu da kaçırıyor, korkunuzu da pompalıyor. Bu yüzden de onca zorbalığınıza karşın bir de üste çıkmaya çalışmayın ki toplumu daha fazla germeyin.

Dün de yazdık, önceki gün de yazdık, bugün de yazıyoruz. Şu Vatan Partisi faşist hezeyanlara sahip diyoruz da üye ve yandaşları gerektiği kadar bu partiyi sorgulayıp "ne oluyor" diye sormuyorlar, hem de içlerinden aklı başında birileri çıkıp da "biz ne yapıyoruz" demek gereği bile duymuyorlar.

Bakın AYDINLIK Gazetesi yine ne başlık atmış.

'CHP-HDP İTTİFAK PLANI'

CHP'nin ADALET YÜRÜYÜŞÜ bunları niye bu kadar gerdiyse; CHP'nin PKK'ya arka çıktığını, onlarla iş tuttuğunu topluma yaymaya kalkıyorlar.

Bunlar için uzun uzun yazmaya gerek yok.

AKP ve saray iktidarını sahiplenmişler bir kez, ne yapsanız çıkarları neyse artık vazgeçecek gibi de görünmüyorlar.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA