Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


MİLLİ YÜRÜYÜŞ MİLLİ OLMAYAN YÜRÜYÜŞ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

27 HAZİRAN  2017

Bir insanda bilgi olacak, birikim olacak. Sonra da bunları harmanlayıp başkalarına yararlı olacağını düşünüyorsa söz ya da yazı ile açıklayabilecek. Düşünün ki bilgi ve birikimi hafriyatçılıktan ve para kazanmaktan öte gitmeyen birileri kalkar boyundan büyük söz ederse işte o zaman arıza çıkması kaçınılmazdır. Binali Yıldırım bayramın ilk gününü memleketi Erzincan'da geçirdi. Akrabaları ve bibisiyle bayramlaştı. Sonra ayağının tozu ile kalkıp Erzurum'da bir konuşma yaptı.

Hani bunlar inançlılar ya insan hiç değil, bayram günü bari bu ülkenin insanlarını incitecek söz söylememeye özen gösterir. Ama nerde bunlarda o inanç, o özen? Akılları sadece parada, pulda olanlar çıkmışlar halkın karşısına kışkırtıcılık yapıyorlar. Başbakan koltuğunda oturan muhterem; Kılıçdaroğlu'na; "Fetöcülerle, bölücülerle gideceğin yer çıkmaz sokak, Bu sevdadan vazgeç" diye sesleniyor. İçlerine demokrasiyi, hak ve özgürlükleri sindiremeyenler halkın karşısına çıkıp en amiyane sözlerle seslenerek düşmanlıkları körüklüyorlar. Bu sözlerden sonra birileri bu söylenen sözleri görev sayarlar ve yürüyüşçülere karşı saldırganlıklarda bulunurlarsa ne gam, vatandaş galeyana kapılmış yapmış denilip çıkılacak işin içinden.

Sayın Binali Yıldırım bir de buyurmuş ki; "Bu yürüyüş milli değil." Hani Yıldırım'ın yaptığı şey espri deseniz değil, bilgiye dayalı deseniz hiç değil. Bu yüzden de cahillikleri yüzlerinden adeta okunan bu tipler sözüm ona kendilerini vatan-millet sevdalısı, başkalarını ise "hain" göstermek için her numaraya başvuruyorlar. Sizin anlayacağınız ülke yönetiminin dümeninde olanlar kapkara sözleriyle birer kışkırtıcı olup çıkmışlar. İnanın bunlar halkı birbirlerine bile kırdırmaktan kendi ikballeri için çekinmezler. Binali Yıldırım'ın davranışı da en hafifiyle böyle bir davranış. Hak, hukuk, adalet aramak amacıyla yürüyenlerin yürüyüşü milli olmayan yürüyüşmüş ama güya bunlar vatan, millet için yürüdükleri için milli oluyormuş.

Aklını Arabistan çöllerinde yitirenlerin hezeyanları milli, bu ülkenin ve halkının çıkarları için yürüyenlerin yürüyüşü milli olmayan yürüyüş. Varsın öyle olsun ne gam. Size ve sizin kara vicdanınıza benzemektense benzememek en hayırlısı zaten.

Ha bu arada bir de Milli Eğitim politikalarında gericileştirmenin daniskası yaşanıyor. İktidar sessiz sedasız evrimle ilgili ders programlarını lise müfredatından çıkarırken, diğer yandan da İmam Hatiplere öğrenci akışını hızlandırmak için olmadık boyalara giriyor. Milli olmayı güya çok sevenler derse girişlerinde bile ülkemiz kültürüyle bağdaşmayan selamlama ile ders başlatıyorlar. Dolayısı ile Kurtuluş Savaşı döneminden başlayarak günümüze kadar gelen süreç içinde bu dinci-imancı çevreler hiçbir zaman milli bir görüntü sergilememişlerdir amma velakin iş şeytanlığa gelince bunların ellerine kimse su dökemez niyeyse?

Ha bu arada El Bab operasyonu sonrası neler gelişmişti haber alamıyorduk ya; Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın cami minberine çıkıp askerlere vaaz vermesiyle oradan da haber almış olduk. Bundan böyle nasıl Fethullahçıların imamları var ve her tarafı kontrol ediyorlarsa niye AKP'nin hem de ordunun can alıcı yerlerinde imamları olmasın değil mi? Hani imamlar bulunmaz Hint kumaşı ya El Bab'ta bayram namazı için minbere çıkacak bir imam bulunamamış da iş Aksakallı'ya düşmüş.

Sonra bir de iktidarın tıngır tenekesi Bahçeli var. O da her fırsatta ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜ hedef alıyor ve "Kılıçdaroğlu Türkiye'yi kaosa sürükleme" diye haykırıyor. OHAL'i de çeşitli bahanelerle savunan Bahçeli sanki Hükümet Sözcüsüymüş gibi bir görüntü sergileyerek gerçek yüzünü her fırsatta sergilemekten çekinmiyor. İzlediği politikalar nedeniyle safları iyice boşalan Bahçeli'nin hırçınlaşması onu terk etmeyen çevresine de bulaştığı için bayramlaşmalarda da gördük.

AKP ile aynı telden çalmaya devam ediyorlar. Yüzü sirke satan Bahçeli'nin yüzüyse doğrusu tam bayramlık. İçindeki kin ve nefretin dışa yansıması var ya aslına bakarsanız kimin ne olduğu konusunda net bir bilgi koyuyor ortaya.

Evet, birileri konuşacak, hakaret edip kışkırtıcılık edecek, yetmeyecek ferman anlamına gelen sözler de söyleyecekler ama bu yürüyüş yol aldı gidiyor, göreceksiniz yürüyüşten ödü patlayanların söylediklerinin aksine demokrasi güçleri açısından büyük bir kazanım olacak. Bu yüzden de her yurttaş bu yürüyüşün bir aşamasında kendisini ifade etmeli ve halkın gücünün ne olduğunu bu aymazlara göstermeli ki hak, hukuk, adalet deyince cinleri tepelerine çıkanların ektikleri kin tohumları da daha çillenmeden kurutulmalıdır.

BÜYÜK YÜRÜYÜŞE, ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE KATILMAK İÇİN YOLLARA ÇIKALIM, YÜRÜYÜŞE KATKI VERELİM. GÖREV HEPİMİZİN…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA