Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DÜŞÜNCE SUÇ, BU SUÇ DEĞİL

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

01 TEMMUZ  2017

Eğitim Bir Sen’in İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara’dan başlattığı ADALET YÜRÜYÜŞÜ ile ilgili konuştu ve akla ziyan sözler söyledi. Talat Yavuz'un sözleri şöyle:

“Düzceli vatandaş yolunuza bir kamyon gübre dökerek sizi uyardı. 15 Temmuz'dan beri sabır taşına dönen milleti, daha önceki şımarıklıklarınıza sabreden millet zannetmeyin. Bizden uyarması, biz de sivil itaatsizlik hakkımızı kullanırsak kaçacak cezaevi bile bulamazsınız. Bu milletin sabrını bu kadar zorlamayın.”

Bu sözlerin bir düşünce ya da eleştiri ile ilgili bir yanı var mı? Yok elbette. Basbayağı bir içsavaş çağrısı olan bu sözler karşısında ülkenin savcıları en basit eleştirileri bile suç sayıp peşini bırakmazken böyle bir kırım çağrısı yapan kişiyi niye çağırıp ne söylemek istediğini sormaya bile gerek duymuyorlar?

“Gerekirse biz de tatile giden bütün üyelerimizi göreve çağırır, Maltepe'yi size dar ederiz. BEKLİYORUZ...

Maltepe Cezaevi bu görüntüsüyle daha çok haini bünyesinde barındırabilir. Ona bu sabah yerinde teşhis ettim ve huzurla oradan ayrıldım. Milletimiz rahat olsun.”

Eğer birazcık Türkçe biliyorsanız bu sözler sizin nezdinizde ne anlama geliyor ya da gelmektedir söyler misiniz? İşte iktidarda olmanın gücü böyle bir şey. En tepedekiler de zehirlenmişler, iktidarı destekleyenler de. Bu sözleri söyleyenle bir IŞİD'lı arasında fark var mıdır diye soruyorsanız kesinlikle yoktur. Yoktur, çünkü Talat Yavuz bu sözleriyle bir IŞİD'lıdan farklı bir tutum mu gösteriyor sanki? Yavuz'un bu sözleri de Yürüyüşçülerin öldürülmesi, öldürülemeyenlerin de hapse atılması değil midir ki bunların İslam anlayışını aklayıp bunların İslam böyle değildir sözlerine kanalım. Uzatmayalım Talat Yavuz gibiler potansiyel IŞİD'lıdır o kadar. Bu yüzden de Suriye'nin başına bela kesilen, Amerikan ve emperyalist planlara hizmet eden IŞİD kafalıların bizim ülkemizde de uzantıları bunlardır işte.

Neymiş, gerekirse tatile giden üyelerini çağıracaklarmış. Niye çağıracaklarmış? Adalet Yürüşü'ne katılanlara dünyayı dar etmek için. Bunu nasıl yapacaklarını sanıyorsunuz sayın savcılar, yoksa bunlar yürüyüşçülere gül atarak mı bu işi yapmaktan söz ediyorlar da cumhuriyet'in savcıları sıfatını taşıdığınız halde harekete geçmiyor ya da geçemiyorsunuz? Madem durum bu kadar açıktır, bizler de buradan söyleyelim bütün bunlar ülkemizde adaletin olmadığının en açık göstergeleridir. Bugün o yürüyüşte yer alan yurttaşlar ise haklı olarak adalet için yürümektedirler. Çok açık olan bu durum birilerinin korku salma hezeyanları ile mi başarısızlığa uğrayacak? Birileri asarız, keseriz, adalet istemek de neymiş diye yerlerinde zincirli mahluklar gibi horhor hopladıkları için mi kendilerinden korkulacak da hak, hukuk, adalet için yürüyüşten vazgeçilecek? Bir ya da birileri böyle buyurdular diye mi korkulup sinilecek? Baksanıza adamın sözlerine? Bu millet 15 Temmuz öncesindeki gibi değilmiş. Ee nasılmış peki? Artık öyle bir hale gelmişler ki, kim gıkını çıkarırsa ezer geçerlermiş.

Sizi yavuz hırsızlar sizi. Daha düne kadar "Hoca Efendi, Hoca Efendi" diye Fethullah'ın kıçında dolanan ikiyüzlüler sizler değil miydiniz? Şimdi kalkmış Fethullahçılara cepheden karşı olanlarla kendinizi niye karıştırıyorsunuz? Karşınızdaki güçler sizin gibi karakter yoksulu mu ki iki de bir de bu sözlerin arkasına sığınıp demokrasi güçlerine olmadık suçlamaları yapıyorsunuz?

Düşünceyi suç sayan, ama insanların katledilmesi için ferman gibi sözler söyleyenlerin herzelerini suç saymayan yargı nasıl bir zihniyetle bu hale getirildi ki oynanan oyunların bir parçasına dönüştü, biz değil bu sorunun yanıtını elbette verecek olan sizler değil misiniz?

Barışçı bir yürüyüşü gerçekleştirenler için bile utanıp sıkılmasanız katli vaciptir fetvası çıkaracaksınız amma ve lakin ülkemizde Şeyhülislamlık makamı yok. Ama isterseniz Diyanet'i bu konuda yardıma çağırabilirsiniz. Bu kurum ki çoktandır her istediğinizi politik bir tavır olarak ortaya koyuyor.

Görüldüğü gibi ADALET YÜRÜYÜŞÜ salt siz gericileri değil, aynı zamanda kendilerini Atatürkçü sayan Recep Tayyip Erdoğan'ın hizmet kolu görevini yapan Vatan Partilileri de korkutmuş olmalı ki, onlar da her fırsatta ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE katılanlara sövüp saymaktan kendilerini alamıyorlar.

Tıpkı eteklerine yapıştıkları iktidar gibi…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA