Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


1 HAFTALIK SUSKUNLUK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

02 TEMMUZ  2017

Bir haftadır konuşmuyordu. Bu yüzden başkaları onun yerini alıp konuşsa da toplumda yeterince etkisi olmuyor, yalan ve dolanlara insanlar "adam sende" deyip işlerine bakıyordu. Konuşmamasına bayram günü camide geçirdiği rahatsızlık mı neden olmuştu bilemiyoruz ama gerçekten de Türkiye'nin yaşadığı gerginliğin seviyesi bir ölçüde de olsa düşmüş sayılırdı. Uzun sürmedi. Dün AKP Genel Merkezi'nde AKP il başkanlarıyla buluşan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan suskunluğunu bir yana iterek CHP için yine ağır sözler söylemekten kendini alamadı.

CHP'yi terörle yan yana gösteren Erdoğan;

"Terör örgütlerine karşı yapmayı aklınızdan geçirmediğiniz yürüyüşü, teröristleri ve onlara destek verenleri savunmak için başlatıyorsanız kimseyi amacınızın adalet olduğuna inandıramazsınız.

Bir defa bile şehitlerimizi andıklarını duymadıklarımız, teröristler için dünyayı ayağa kaldırıyor. İlla hak arayacaksanız gidin Fetö, PKK davalarının görüldüğü mahkemelere şehit ve gazilerin hakkını arayın.

Darbecileri bırakıp darbeye maruz kalanları suçlayanlara yazıklar olsun. Terörle mücadele edenlerin üzerine gidenlere yazıklar olsun. Ülkesine saldıranların argümanlarına sarılanlara yazıklar olsun.

15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına, bu hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz."

Ne söylemek istiyor Erdoğan? Özet olarak ADALET YÜRÜYÜŞÇÜLERİ için siz terör örgütlerini destekliyor onun için yürüyorsunuz demeye getiriyor sözü. Oysa bu ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜN Sayın AKP Genel Başkanı'nın söyledikleriyle yakından uzaktan ilgisi olmadığı gibi tam aksine dünden bugüne terör eylemlerinin yarattığı adaletsizliği de hedeflediği bir gerçek. Hani revaçta olduğu için söylüyorum, bugünlerde bu kesimler en çok Fetöcülere ve PKK'lılara karşıymış gibi bir görüntü veriyorlar ya geriye gidip baktığımız zaman bugün geldiğimiz bu noktanın bütün taşlarını Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidarı döneminde bin kat arttığına tanık olmuş, ülkemiz gerçekten tehlikenin eşiğine gelip gelip gitmiştir.

Fethullahçılarla ilgili bu iktidarın ağzını açmaya bile hakkı yoktur. Kurulan kumpaslardan tutun da ekonomik güçlenmelerine, oradan da siyaseten her yere girmelerine kadar bu iktidar hem önlerini açmış hem de Fethullahçıları eleştirenlere kan kusturmuştur kan. Şimdi pastadan pay kapma savaşı nedeniyle araları Fethullahçılarla açıldı ya "Hoca Efendi, Hoca Efendi" diye Fethullahçıların kıçından ayrılmayanlar yolunu buldular. 17-25 Aralık Operasyonu öncesi ve sonrası ipiyle kendilerini aklayıverdiler. Fetöcülerin adeta birer kuklası haline gelenler şimdi kendi suçlarını başkalarının üzerine atıyorlar.

Gelelim PKK'ya; bu örgüt ne zaman kontrol edilemez bir güce erişti? Tabiî ki de AKP iktidarı döneminde. 'Çözüm Süreci'nden tutun, 'Akil İnsanlar'a kadar piyasaya sürülen politik süreci kim ya da kimler uygulamaya koymuştu? Tabiî ki de AKP iktidarı. PKK'lılara dokunmama emrini verenler kimlerdi? Yine aynı iktidar. Şimdi kalkmışlar bütün bu yaşananlar olmamış gibi ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE katılanları suçluyorlar. Yürüyüşü başlatan CHP'yi terör örgütleriyle yan yana göstererek yığınların hışmını CHP'nin üzerine çekmek kalkışıyorlar.

Yerler mi? Kimsenin yediği yok, yürüyüş sırasında bunu açıkça görüyoruz zaten.

Bu yüzden de deliye dönmüş durumdalar.

Neymiş, yürüyüşçüler bir defa bile şehitleri anmıyor, onun için tepki göstermiyorlarmış. Siz ki Sayın Erdoğan şehitler için "Askerlik yan gelip yatma yeri değil" dediniz, yine şehitler için "kelle" bile diyen sizsiniz, iktidarınıza tepki gösteren şehit yakınlarına kan kusturan da sizin iktidarınız. Şimdi kalkmış halkı kışkırtmak için olmadık mizansenlere başvuruyorsunuz. Ancak gördüğünüz gibi tutmuyor, bu yüzden de üslubunuz her geçen gün daha da sertleşip ağırlaşıyor.

Darbecileri bırakıp darbeye maruz kalanları suçlamaya gelince; sizler galiba Fethullahçılar için hazırladığınız ortamı bile doğru dürüst analiz etmiş değilsiniz. Eğer etmiş olsaydınız yaklaşımınız kesinlikle böyle olmaz daha nesnel sözler ederdiniz. Çünkü şu an bile sizin peşinizde koşmaktan dilleri dışarda kalanların içinde az Fetöcü yok yani. Bir de yabancılara payandalık suçlaması var. Biz kendimizi bildik bileli egemenler niyeyse bu huylarından vazgeçmiyorlar.

Tıpkı Nazım Hikmet'in 'Vatan Haini' şiirinde olduğu gibi gerçek hainler ortada, onlar asla ülkelerine ve insanlarına hainlik etmeyeceklere bu sözleri söyleyebiliyorlar ya ne diyeyim pes vallahi.

15 Temmuz darbesinin unutulmasına, unutturulmasına gelince; siz hep aklınızda tutun. Sanmayın ki bizler olanları unuturuz. Tarihin not ettiği her şey bizim de bilincimize kazınmıştır. Evet, bizler 15 Temmuz darbe girişimini unutmayız ancak 15 Temmuz Darbesini karşı darbeye çevirerek ülkede hak, adalet, özgürlük bırakmayanları ve ülkeyi OHAL'le yönetmeye kalkışanları da unutmayız. Gerçekler ortada. Yalnız unutmadıklarımız bunlar mı? Değil elbette. Vatan Partililerin tutum ve davranışlarını da unutmayız. Unutmayız çünkü ülkede ne adalet söz konusu, ne yargı altın çağını yaşıyor, ne emperyalistlere karşı vatan savunması yapılıyor ne de bütün bu hayali şeylerin gerçekle bir ilintisi vardır. Ortadaki gerçek çırılçıplaktır o da ülkemizde adaletin A'sının olmadığı gerçeğidir.

Şimdi bir öneri; tatile çıkın Sayın Erdoğan. Tatile çıkın ki ülkemiz ve ülkemiz insanları şöyle bir kafa dinleyip kendilerine gelsinler.

Bence iyi olacak…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA