Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AĞIZLARI BOZUKLAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

03 TEMMUZ  2017

Zeytinyağı gibi üste çıkmak bunlar için söylenmiş sanki. Üzerlerine cuk diye oturuyor. ADALET YÜRÜYÜŞÜ ile ilgili söyleyecekleri yok. Çünkü ülkede adaletin A'sı yok. Onlarda bu durumda ne yapacaklar tıpkı 'EVET' - 'HAYIR' halkoylamasında olduğu gibi 'HAYIR' oyu verenleri terörist ilan etmekten başka söyleyecekleri bir şey olmadığı için sarılacaklar terörist suçlaması ipine.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜ gerektiren onca şey olmasaydı ta Ankara'dan İstanbul'a kadar kimse kalkıp da yürümezdi. Yargıyı iktidarın sağ kolu yapılıp iktidarın sopası haline getirilmemiş olsaydı, haksız yere insanlar gerekçesiz, şunsuz, bunsuz salt Recep Tayyip Erdoğan öyle diyor diye tutuklanıp içeri konulmazdı. Recep Tayyip Erdoğan dolaylı bir şekilde CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu için "vatan haini" dememiş olsaydı sözü geçen mahkeme de kalkıp Enis Berberoğlu'na "vatan haini" muamelesi çekip 25 yıl cezayı veremezdi. Bu örnekler sadece birkaç örnekten birisidir. Konumuzla ilgili o kadar çok örnek vermemiz olasıdır ki saymakla bitiremeyiz. Bu durumda da adalet elbette Türkiye'nin gelip gündemine oturacaktır.

Köylü kurnazlığı pis bir şeydir. Hem kime karşı kullanılıyorsa ona zarar verir hem de süreç içinde bu kurnazlığı yapanlara. Siz diyorsunuz ki yargı görevini yapmalı, daha gözaltı aşamasından başlayarak yargı süreci boyunca hukuksuzluğa meydan verilmemelidir, onlar ise siz Fetöcüleri mi savunuyorsunuz diye yanıt veriyorlar. Bizim burada dile getirdiğimiz konu çok açık olmasına Fetöcü de dahil, kim olursa olsun eğer suçluysa yargılanmalı ve işlediği suçun hesabını vermeli ama kimse insanlık onuruyla bağdaşmayan bir uygulamayla karşı karşı kalmamalıdır dediğimizde de horhor hopluyor hep bir ağızdan salt hukukun üstünlüğünü savunduğumuz için o küçük aklınızla bizleri aklınızdan nasıl geçiyorsa suçlamaya kalkıyorsunuz.

Ülkede siz yargıyı parti yargısı haline getirirseniz yargının hangi katı olursa olsun çökmüş demektir. Bu yüzden de Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bütün yargıyı baştan sona suçluyorsunuz demesinin bir anlamı yoktur. Yoktur, çünkü yargı hak ve özgürlükler konusunda münferit olaylarla karşılaştığımız yargı değildir. Tepeden tırnağa size ve iktidarınızın isteklerine uygun hale getirilmiş bir yargıdır. Eğer öyle olmasaydı Akademisyen Nuriye Gülmen ve Öğretmen Semih Özakça isteğini geri çevirmek için Anayasa Yüksek Mahkemesi OHAL'E gerekçe yazmaya kalkmazdı.

Hâlâ sizde küçücük bir değişiklik yok. PKK tarafından partinizin ilçe başkan yardımcıları katledilmiş, bu nedenle de Kılıçdaroğlu sabah yürüyüşe başlamadan önce bu olaya değiniyor ve içtenlikli bir şekilde karşı çıkıyor, siz ise yandaş gazetelerinizde 'YOL ARKADAŞLARI İŞBAŞINDA' diye başlık atıyorsunuz. 'Adalet maskesiyle çıktığı yürüyüşte Kılıçdaroğlu'na yoldaşlık yapan PKK, 2 Ak Partili siyasetçiyi şehit etti. Şanlıurfa, Mardin, Hakkari'deki saldırılar son anda önlendi' diye kışkırtıcı yazılar döşeniyorsunuz.

Bir de Enerji Bakanı'nız Berat Albayrak var ya o da kalkmış;

"ADALET DİYENLERLE KATİL SEVİCİLER AYNI SAFTA"

diyerek aklınca siyaset yapıyor. İşte bu yüzden tepeden aşağı doğru hepinizin ağzı bozuk. Küfür sizde, yalan sizde, hakaret sizde, kışkırtıcılığın daniskası sizde kalkmışsınız bir de masumluğa yatmıyor musunuz size diyecek kalmıyor. Be adamlar sizler düşüncelerinizi hakaret etmeden, kimseyi korkutmaya, sindirmeye kalkışmadan anlatamaz mısınız? Anlatamazsınız anlatmanızın olanağı yok. Çünkü haklılığa dayanan bir tek eyleminize tanık değiliz. Bu yüzden de zeytinyağı gibi üste çıkmaktan başka seçeneğiniz yok.

Adının başına birde prof unvanı almış. Yetmemiş yanına bir de Anayasa Profesörü unvanını eklemiş. Soyadı Kuzu da kendisi kuzu değil. O kişi de aynı yolun yolcusu kurnazın ileri gideni. Neymiş efendim, CHP bu yürüyüşü 15 Temmuz'a ayarlamışmış. Ee niye ayarlamış ki Sayın Kuzu? Niye olacak buradan kalkıp ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜ gerçekleştirenleri aklınca Fetöcülükle suçlamaya getirecek sözü. Yahu siz ne yüzü kızarmaz insanlarsınız. Bizzat Sayın Kuzu; Hoca efendinizin dizi dibinde dört dönenler arasında değil misin ki başkalarına çamur atmaya kalkıyorsun? Hanginiz bu konuda yunmuş yıkanmışsınız. Hani Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in bir konuşmasında kaç kez "Fethullah Gülen abimiz" dediğini biliyor musun? Bu arada AKP'li Mahir Ünal'ın bugünkü Sabah gazetesinde söylediklerini de unutmamak gerekiyor.

Bil ya da bilme hiç önemi yok. Sizlerin işi yalan, dolan kışkırtıcılık. Onlar ise onca gerçeklerden hareket ederek yürüyen insanlar bu yüzden de ağzınıza hangi sözü dolasanız havada kalıyor.

Bu bozuk sözler üzerinize fukara sümüğü gibi öyle bir yapışmış ki böyle giderse zor temizlersiniz zor.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA