Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HAYDİ MİLLET YAĞMAYI SEYRET

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

04 TEMMUZ  2017

Bu ülke; 15 yıllık AKP iktidarı döneminde neleri gördü nelere tanık oldu. Adamlar çulsuzdu çullanıp bal tuttukları için parmaklarını yalar oldular. İhaleden, ranttan, yolsuzluklardan, vurgundan, talandan payını alanlar Harun'du Karunlaşıp çıktılar. Kendileri için demokrasi isteyip demokrasi havarisi kesilirken de gerçek niyetlerini gizlemediler ama ülkede soldan dönek ne kadar liboş varsa bunların üstüne gölge olup açıklarını kapatmak için göbekleri çatladı. Recep Tayyip Erdoğan ki; "demokrasi bizim için tramvaya binmek ve inilmesi gereken durakta inmekti" diyordu ama bu sözlerde bile keramet arayanların yüzünden gerçekler geniş halk yığınlarına doğru kavratılamadı ve bugün ülkemizde demokrasinin D'sinden söz etmenin olanağı yok.

Ne garip değil mi değerli halkımız, ülkemizde demokrasinin D'si yok ama Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın; "Haydi millet demokrasi nöbetine diyebiliyor. Defalarca yazdık ve dedik ki; ülkemizde yargı bağımsızlığı tam anlamıyla ortadan kaldırılmış ve yargı baştan sona bir kişinin isteğini yerine getiren bir kuruma dönüştürülmüştür. İşte bu yüzdendir ki birilerinin gözaltına alınması ve tutuklanması için kanıta falan gerek yoktur. Yeter ki en tepedeki irade bir işaret versin, o kişi ya da kişiler gözaltına alınıp tutuklanır olur biter. Kanıtsa nasıl olsa onlar içerdelerdir süreç içinde de kanıt adına bir şeyler uyduruluverir. Nitekim Sözcü Gazetesi'nden tutuklananların durumu budur.

Şu ADALET YÜRÜYÜŞÜ AKP ve saray iktidarının dengesini bozdu. Bu çevreler önce bu yürüyüşü önemsemez göründüler. Dalgaya alıp önemsizleştirmek için her yola başvurdular. Sonra adalet böyle aranmaz meclise gelin çağrısı yaptılar, baktılar ki o da olmuyor, bu kez de yollar yürünmekle aşınmazdan başlayıp biz o yolları teröristler yürüsünler diye yapmadık demeye başladılar. Sanırsınız ki bu ülkede ne var ne yok bunların babalarının malı, bunlar lütfediyor milyonlarca halk da bunların lütuflarından yararlanıyorlar. Bunlara göre; öyle ya yurttaş ne vergi veriyor ne de onca cefa çekerek bunlar yeryüzünde cennette yaşar gibi yaşasınlar diye ter döküyor. Bu düşünceye kendilerini öyle alıştırmışlar ki, artık önlerini bile göremez hale gelmişler. Malları, mülkleri, kasalarındaki paralar bunlara göre Allah tarafında kendilerine bahşedilmiş. Daha açık söylemek gerekirse suçlarına Allah'ı da bir güzel ortak ederek kendi yandaşlarının bile gözlerine kül üfürür olmuşlar. Sizin anlayacağınız ADALET YÜRÜYÜŞÜ başladı başlayalı şaşkınları oynuyorlar. Neymiş efendim; demek bizim ülkemizde adalet yok muymuş?

Yokmuş ya, olmadığı için de on binlerce insan yollarda yürüyor. Bunca yurttaş sizin ne suçlamalarınızdan çekiniyor ne de tehditlerinizden. Ama sizde yüz ne gezer yürüyüşe katılanları Fetöcülükle ve PKK'lı olmakla suçluyorsunuz. Hiç sormuyorsunuz ki 15 yıl içinde ne oldu da ülkemizde insanlar adalet arayışı için ayağa kalktılar. Sizin için ne yolsuzluk, ne çalma çırpma, ne talan ne de onca zulüm uyarıcı olmadı niyeyse. İçinizde bu olup bitenlere tepki gösterenler oldu mu bu kez de onun çevresini kuşatıp sözü; "sende mi Brütüs" demeye getirmişsiniz.

Onca haber kanallarınız, gazeteleriniz var. Bunların hepsi koro halinde ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE katılanlara sövüp sayıyorlar. Bizim vergilerimizle bir yayın tekeli haline gelmiş olan TRT'yi parti kanalı haline getirmişsiniz: Orada abuk subuk insanlara ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE katılanları eleştirip duruyorsunuz. Yetmiyor; sizin kimliksiz tartışmacılarınız yine sizin hayasızlığınızla "SÖZDE ADALET YÜRÜYÜŞÜ"nü tartışıyorlar diye kuşak yazısı koyuyorsunuz. Hani biz onu bunu bilmeyiz ama her konuda olduğu gibi TRT'yi tepe tepe kullanma konusunda da minareyi kılıfına uydurmuş işi kotarmış öyle bir hava yaratmışsınız ki ne yapılsa değişen yok. Ama anımsatalım, bizler bu havayı bozacağız. Oluşturduğunuz yalan, dolan çemberini kırıp parçalayacak yaptıklarınızın da hesabını tek tek sizlerden soracağız. Hani sizler mahkemelerinizde düzmece kanıtlar uydurmak için onca ter döküyorsunuz ya bizim ter dökmemize falan gerek kalmayacak. Çünkü işlediğiniz suçların kanıtı harman harman ortalarda duruyor.

Dün denize bir gemi indirildi ya Recep Tayyip Erdoğan konuşuyor. Bundan böyle yaptıklarımız yerli ve milli olacakmış. 2023 yılına kadar neler başaracakmışız neler. Hatta uçak gemimizi bile yapıp sulara indirecekmişiz. Bunlar olmayacak şeyler değil ama bu işler AKP ve sarayın yapacağı işler değildir. Hani bizler bu gemilerin yapımında yüzde 60 yerli katkı yüzde 40'ta yabancı katkı koyarak bu işleri yapıyormuşuz ya acaba yüzde kırk katkı gemilerin can evi olmasın. Ha bir de şu var. 2023 deyip duranlar ne kadar da eminler o tarihi bulacaklarına değil mi? Siz ülkede yurttaşlara kan kusturacak, tepelerinde demoklesin kılıcı gibi sallanacak sonra da çıkıp 2023'ten söz edeceksiniz. Hani olmaz ya diyelim oldu, bu 2023 tarihi bunlar için niye bu kadar önemlidir acaba?

Onu bunu tartışmaya gerek yok. 2023 Cumhuriyetin 100. Yılıdır. Bunlar 2023 yılında rövanşı alacaklarını ve dini devlet düzenini oturtacaklarını sanıyorlar ki bu rakam bunlar için bu denli önemli hale gelmiş.

Bakın söylüyorum ADALET YÜRÜYÜŞÜ bunların bu oyununu da bozdu. Dolayısıyla ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜN önemi büyüktür. Bu yüzden de Vatan partisi dahil, ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NDEN çok kıl oluyorlar çok.

Ama ne gam; cin bir kez şişeden çıktı. Ne AKP ve saray, ne yandan çarklı Bahçeli ne de Perinçek ve çevresinin oluşturduğu bu gerici ve halk düşmanı cephenin sonucu değiştirmesi olası.

Amerikan karşıtı gibi görünenlerin sülalesinin onlara nasıl kul köle olduklarını tarih daha kaçıncı kez ortaya serip gösterecek değil mi?

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA