Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


GAFLET YA DA ADALET YÜRÜYÜŞÜ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

06 TEMMUZ  2017

Gerçekte hem AKP, hem saray, hem Bahçeli hem de Perinçek görülmemiş bir gaflet uykusundadır. AKP ve saray yargıyı kendisine bağlamış, hak ve özgürlükleri rafa kaldırıp adaleti tam anlamıyla katletmiştir. İktidarlarını sağlamlaştırmak ve muhalefeti sindirmek için de hile ile anayasa değişikliği sağlanmış, böylece ülkemizde demokrasinin kırıntısı bile bırakılmamıştır. Bu kervana Bahçeli ve Perinçek ise vatan-millet-Sakarya yalanı ile dahil edilmişler, bunlar da en büyük adaletsizlik olan sömürü düzeninin ölümüne savunucusu haline getirilmişlerdir. Çünkü bugün sömürü düzeninin en üst düzeyde savunucusu bir iktidarla karşı karşıyayız ve bu çevreler de en büyük adaletsizlik olan sömürü düzeninin savunucusu konumdadırlar ki bunların ADALET YÜRÜYÜŞÜ tüm anlamıyla ayarlarını bozmuştur.

Yeryüzünde bütün insanlar tek tek devredilemez, dokunulamaz haklarla doğarlar. O hakları kimsenin himmeti ve hidayeti ile de kullanmazlar. Kim ya da kimler kendilerini himmet ve hidayet sahibi sayıp yurttaşlarına böyle bir muamele çeker ya da çekmeye kalkışırsa bilinmelidir ki orada olağan bir sistemden söz edilemez. Orada günümüzün koşullarında ancak ve ancak bu tür yaklaşımlar faşist bir diktatörlük olduğunun kanıtı olarak düşünülür.

Neymiş efendim ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE katılanlar Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AKP iktidarının yüzü suyu hürmetine yürüyorlarmış. Eğer onlar olmasa kimse yürüyemezmiş. ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE "Gaflet yürüyüşü" diyen kişi sanırız ne söylediğinin farkında bile değildir. Yürüyüş için bu tanımlamayı yapıyor anladık da kalkmış bir de "küçücük bir kanunsuzluk olursa…." diye tehdit etmeyi de unutmuyor. Yürüyüşte nasıl bir kanunsuzluk olabilir acaba? Yollarda sayıları çok az olmasına karşın yürüyüşçülere sövüp sayanlar, işaretlerle tahrikte bulunanlar, taş atarak yürüyüşçüleri kışkırtmaya çalışanlar kimler ki yürüyüşçülerden nasıl bir kanunsuzluk olacaktır? Yürüyüş başladığı günden bugüne kadar her fırsatta yürüyüşçüleri tehdit edenler başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP yöneticileri değil midir? Yetmez, bunlara sizlerden yüreklenerek katılanların içinde yer alan Bahçeli'yi ve Perinçek'i görmüyor musunuz?

Üstelik dün Vatan Partililer; İstanbul Kadıköy'de bir kışkırtıcılık eyleminde bulundular. Ancak bunlara orada bulunan halkın verdiği yanıt öyle etkili oldu ki çekip gitmek zorunda kaldılar. Amerika'yı bahane edip ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜ haksız çıkarmaya kalkan ve bir sürü dalavere uyduran bu çevreler neyin peşindedirler acaba? Baksanız ya iktidara yakın bir grup ülkücünün olay çıkartacağı söylentisi yayılınca Bahçeli kıçına diken batmış gibi yerinden zıplayarak verdi veriştirdi. Yürüyüş boyunca kendisini ülkücü olarak gösteren kimseler neyin nesiydiler ve yürüyüşçülere karşı ağza alınmadık sözleri niye söylemek gereği duymuşlardır? Ayrıca yürüyüşe destek veren ülkücüleri de gördük. Doğruya doğru, eğriye eğri demek niye Bahçeli'yi çileden çıkarıyor dersiniz? "Terör kuryeleriyle yürümek mi adalet" diye soran Bahçeli'nin işi nerelere götürmek istediği çok açık. Kendisi mecliste Ahmet Türk'le görüşmemiş miydi? Ahmet Türk o zaman terör kuryesi değildi de yürüyüşte mi terör kuryesi oldu?

Hem bu tür yaklaşımlarla hiçbir yere varılamaz. İnsanlara karşı öyle bir ayrımcılık yapacak, öyle bir ayrımcılık yapacaksınız ki sonra da çıkıp sütten çıkmış ak kaşık kesileceksiniz. Siz ve sizin gibilerin ayrıştırıcı politikalarınız sonucu insanların ne yapmasını bekliyorsunuz? Evet, ülkemizde terör örgütleri var. Bu örgütlerle de herkesi terörist ilan ederek mücadele edilemez, aksine böyle bir politika terör örgütlerinin daha çok işine gelir.

Artık ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜN son günlerine geldik dayandık. AKP ve saray iktidarının bu yürüyüşten çok ama çok korktuğu bir gerçektir. Bu yüzden de kitlelerin gözünde ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜN etkisini azaltmak için bunlar her numaraya başvurabilirler vuruyorlar da. Bizlerin görevi ise bu yürüyüşü daha da kitleselleştirip mitingi milyonlarla yapmaktır. Adalet yollarda ve sokakta aranmaz diyenler var ya bu yürüyüşün etkisini gerçekte iyi görenlerdir. Bu yüzden de bu yürüyüş diktatörlük hevesleriyle adaleti ortadan kaldıranlara verilmiş en iyi ders olacak ve attıkları her adımda bu yürüyüşün yarattığı enerji peşlerini asla bırakmayacaktır.

Korku bu yüzdendir. Madem korkuyorlar, öyleyse korkmaya da devam edeceklerdir.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA