Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ADALET NASIL ARANIR?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07 TEMMUZ  2017

Adalet öyle aranmaz, böyle aranmaz. Hatta şöyle hiç aranmaz. Hele hele adalet tişörtü giyerek adaleti aramak hiç olası değildir. Ya peki nasıl aranır? Bunun yanıtını da meclisi işlevsiz hale getirmiş olan AKP ve saray iktidarı veriyor.

"Adalet mecliste aranır" diyerek. Meclisi anayasa değişikliğini hile ile gerçekleştirerek devre dışı bırakacaksın sonra da çıkıp meclisi işaret edeceksin, hiç olacak iş mi? Göz boyama ve yalan pompalama konusunda öyle hünerli hale gelmişler ki, tam 15 yıldır ülkeyi böyle yönetiyorlar.

İktidara geldiklerinde demokrasi türküsü çağıranların tramvayı durağa geleli çok oldu. Yolsuzluklardan söz edenlere ise Allah verdikçe verdi, her biri birer Karun oldular. Elleri de uzadı, dilleri de. El attıkları ne varsa işini bitirip işlevsizleştirdiler. Kıyılar, sit alanları, orman arazileri, kentlerin önemli yerleri talana açılıp tek tek yağmalandı. Ülkenin en önemli yerleri dinci-imancı tarikat ve cemaatlere peşkeş çekildi. Tıpkı Fethullahçılar gibi AKP'nin ve sarayın hatırlıları eğitime el atıp yurtlar açtılar, dağı taşı imam hatip okullarıyla doldurmaları yetmiyormuş gibi yine bir hükümle 5000 nüfuslu yerlere bile imam hatip okulu açılması seansına geçildi.

Sizin anlayacağınız özetle söylemek gerekirse hesapsızlık, kitapsızlık en önemlisi de sorumsuzluk tavan yaptı. Bu yüzden de bu iktidar yargının ayağına dolanacağını iyi bildiği için hızla yargıyı bağımsız olmaktan çıkardı, her bir bölümünü iktidarın iki dudağından çıkacak söze bakar hale getirdi. Bu yüzden de aynı konuda kısa bir süre içinde pek çok değişik karar veren yargı ile de böylece tanışmış olduk. Ülke insanı adalet ister arayamaz. Kentleri adalet arar dört bir yanı kelepçelenmiş betonlaştırılmış işi bitirilmiş gıkı çıkmaz. Suları alarm verir, gölleri kurur, ırmakları zehirlenir, denizlerinde yaşam yok olur adalet nerededir belirsizdir. İnsanlar çığlık atar, işten atılır, iş kazalarında ölüp giderler, yeraltında onar yüzer ölürler sesleri adalete ulaşmaz. Ülke terör sarmalında acı içinde kıvranır, iktidar böylesine bir sorunu iktidarını korumak için kullanmayı amaç edinir. Halkın çocukları genç yaşlarında toprağa düşer, sadece "vatan sağ olsun" sözü ile geçiştirilerek ölümlerine seyirci kalınır, ortada ne adalet vardır ne de adaletin yürek serinleten rüzgarı. AKP ve saray iktidarının ağzında terör şöyle olursa bitecek denir, değişen bir şey olmaz, böyle olursa bitecek denir yine değişen bir şey olmaz ama ortada adaletin yakasına yapışacağı kimseleri de bulamazsınız. Çünkü adalet çoktan rafa kaldırılmıştır.

Denir ki Fethullahçılar paralel devlet oluşturmuştur, hiç paralel devlet olur mu? Sonra bu sözler unutulur, hatta dikkate bile alınmaz bu kez de o paralelin yerini başka paraleller alır, ama ne gamdır o paraleller nasıl olsa iktidar yanlısı olduğu için önemsenmez, önemli sayılmaz. Böyle durumlarda bile su uyumaz ama adalet hep uyur hep.17 yaşındaki çocuk bile Fetöcüdür tutuklanıp içeri gönderilir amma velakin meydanlarda, salonlarda; "Hoca Efendimiz, Hoca Efendimiz" diye damak çatlatarak hafızan bet sesle konuşan AKP ve saray çevresinde siyaset yapanların kılına bile helal gelmez. Bu gerçekleri ise yargı ne görür, ne duyar. Yargının işi muhalefeti sindirmek üzerine, sesini kesmek üzerine ayarlandığı için yargı o gözelere basmaz bile.

Adalet tişörtü ile adalet aranmaz öyle mi Sayın Recep Tayyip Erdoğan? Ama birileri iliksiz cübbe giyince de adalet dağıtamıyormuş demek ki. Eğer dağıtabilseydi Artvin Cerattepe için Danıştay bir kentin yok edilmesine karar verebilir miydi hiç? Ama görüldüğü gibi yargı tasını tarağını toplamış, adalet dağıtmak yerine iktidarın hemen yanı başında bir büroya dönüştürülmüştür. Bunun suçluları da açıkça ortadadır. Yani sizlersiniz. Bu yüzden de kalkıp adalet şöyle mi aranır, böyle mi aranır demeye hiç mi hiç hakkınız da yoktur, yüzünüz de.

Eğer Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı ADALET YÜRÜYÜŞÜ, ülke genelinde bu denli büyük taraftar topladıysa ülkemizin içinde yaşadığı somut durumdan kaynaklanmaktadır. O somut durum capcanlı karşımızdadır. Sayenizde ülke soluk alamaz hale getirilmiştir. Bu yüzden de ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜN etkisi sadece kendisinden söz ettiren bir etkinin çok ötesinde olacaktır. Bu yüzden de Kocasakal gibi, Feyzioğlu gibi adaletin içinden gelip de ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE katılanları emperyalizmin işbirlikçileri gibi göstermeye kalkanları da unutmamak gerekir. Vatan Partisi'ni saymıyorum onlara zaten doktor ne yerseniz yiyin demiş.

Evet, yürüyüşün bitmesine iki gün kaldı. Görülmemiş bir büyüklükte mitingle de yürüyüş sonlanmış olacak ama bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Orada, burada Ümit Kocasakal ve Metin Feyzioğlu CHP'ye Genel Başkan olsun mu diye iki de bir çıkıp nabız yoklayanlar da pılısını pırtısını toplayıp bir daha ortada görünemeyecekler…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA