Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YETER ARTIK!!! -3

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 TEMMUZ  2017

Ülkede ya özgürlük vardır ya da yoktur. İktidarınızın uygulamalarını protesto edenlere yaşamı zindan ettiniz. Üzerlerine saldığınız güvenlik güçleri demokratik haklarını kullananları yerlerde sürükleyip olmadık şiddeti uyguladı. Gezi gösterilerinde gösterici avına çıkanlar gençlerimizi öldürdü, siz emri ben verdim dediniz. Onca insanımızın yaşamını yitirmesi, ağır yaralanması 8 binin üstünde yaralananların olması bile sizi düşünmeye iteceği yerde kalktınız göstericilere hadlerini bildirmekten söz ederek meydan meydan dolaşıp hakaret ettiniz. Uyduruk suçlamalar ileri sürerek cami idi, türbanlı bacı idi olmadık iftiralarda bulunarak kamuoyunu yanıltmaya kalktınız. Karşı eleştirileri hiçe sayıp sizin istediğiniz gibi davranmadı diye cami imamını bile sürüm sürüm süründürdünüz. YETER…YETER…YETER ARTIK!!!

TRT'yi çiftliğe çevirdiniz. TRT'nin kasasından yandaşların niteliksiz film ve programlarına akıl almaz paralar ödenmesine göz yumup görmezden geldiniz. TRT bizlerden alınan vergilerle ayakta durmasına karşın ve toplumun yararına programlar yapması gerekirken iktidarın borazanına dönüştü. Bir kez kalkıp da sesinizi bile çıkarmadınız. Nerede çapsız ve bilgi yoksunu hurafeci varsa TRT'de onlara programlar yaptırıldı. Eleştirilere hiç mi hiç kulak asmadınız. RTÜK aracılığı ile basına uygulanan sansür ve yaptırımlar arşı âlâya çıktı engelleyeceğiniz yerde daha da teşvik edici davrandınız. YETER…YETER…YETER ARTIK!!!

Danıştay'ı iktidarınızın yan kuruluşu haline getirdiniz. Hukuksuzluğa uğrayanların açtıkları idari davalarda Danıştay'ı iktidarınızdan yana karar verir hale getirip hukuku hiçe saymalarını sağladınız. Kamu yararına olan davalarda Danıştay'ın gözleri kapalı hale geldi. Daha önce verilen kararların aksine şimdi tam tersi kararlar verir oldular. Sayıştay artık birçok kuruluşun hesaplarını denetleyemez hale geldi. Böylece kontrolünüzde bulunan kurum ve kuruluşların harcamaları ne denetim dışı kaldı ve ne alemde oldukları öğrenilemedi. Yüksek Seçim Kurulu'nu da tam anlamıyla emriniz altına alarak ülke genelinde yapılan seçimlere gölge düşürmelerinin önünü açtınız, iktidar nasıl istiyorsa öyle karar vermesini sağladınız. Birçok siyasi amaçlı davalarda savcılar iktidar ne der düşüncesiyle kanıtsız düzmece davalar açtılar. Mahkemeler bağımsız davranıp açılan bu davalarda kanıt durumunu gözetmek yerine iktidardan gelen eleştiri ve yaklaşımları dikkate almak zorunda kaldı. Son olarak şu an süren Cumhuriyet gazetesi sanıklarının davaları bu merkezde devam ettiriliyor. Anayasa Mahkemesi'nin ve HSK'nın durumu da aynı içler acısı noktaya getirildi. YETER…YETER…YETER ARTIK!!!

Kendinizden başka herkesi bugünlerde FETÖCÜ sayıp tıpkı Fetöcülerin kumpaslarına benzer kumpaslar yapılmasına olanak hazırladınız. Oysa dün Tuncay Özkan'ın Fethullahçıların ordu içinde faaliyetleriyle ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na sunduğu yeni bir belge ile fethullahçıların siyasi ayağı da nasıl olsa ortaya çıkacak. O belgelere karşın hem sizin Başbakan olduğunuz dönemde hem de Akın Öztürk'ün Hava Kuvvetleri Komutanı olduğu sırada kendisine iletilen belge ve bilgiler yok edildi. Güneş Araştırma ekibiniz de görevini yerine getirmeyerek sunulan belgeleri yok edip ortadan kaldırdı. Şimdi ise herkesin kafasını koparmaya kalkıyor, Sayın Erdoğan siz başta olmak üzere Fethullahçılara ne akıl almaz olanaklar hazırladığınızı unutmuş görünüyorsunuz. Eğer o gün Tuncay Ökan'ın sunmuş olduğu bilgiler dikkate alınmış olsaydı bugün 249 kişi yaşamını yitirmeyecek 2500 yakın yurttaş ise yaralanmamış olacaktı. Oysa şimdi kalkıp sonuçlardan siyasi çıkar elde etmek için olup bitenleri propaganda malzemesi olarak kullanıyorsunuz. YETER…YETER…YETER ARTIK!!!

Ülkemizde IŞİD ve PKK tarafından gerçekleştirilen canlı bomba eylemleri oldu. Yaşamını yitiren ve yaralanan sayısız yurttaşlarımız var. Bu olayların hemen hiçbirisi hakkıyla araştırılmadı. Bu olayların arkasında kim ya da kimler var ortaya çıkarılmadı. Çıkarılması için Ana muhalefet Partisi CHP'nin verdiği Terörle İlgili Araştırma Komisyonu kurulması ve araştırılmasını meclisteki çoğunluğunuza dayanarak ret ettiniz. Böylece sayısız olay karanlıkta kaldı. Tehlikelerin kökü kurutulacağı halde tehlikenin devamı noktasında olup bitenlere göz yumuldu. Onca insanımız yaşamını yitirdi. Bütün bu olayların sorumlusu basiretsiz davranan iktidar olması gerekirken üstünün örtülmesine olanak sağladınız. YETER…YETER…YETER ARTIK!!!

Sonuç olarak Allah için övünçle söz edeceğiniz tek bir icraatınız söz konusu değil. Olup bitenler gündeme getirildiğinde sizi ve iktidarınızı savunan yandaşlarınızın; "tamam da yol yaptılar" demenin dışında söyleyebildikleri bir şey var mı? Hem bizler sizin yolunuzu, köprünüzü, tünelinizi bilmiyor muyuz? Ülkeye faturasının ne olduğu ortadayken kim ya da kimler bizleri kandırabilir? Unutmayın sizleri bundan böyle ne Mescid'i Aksa savunması ayakta tutabilir ne de Bahçeli'yi kendi adınıza sağa sola karşı kükretmeniz. Zira lafla peynir gemisi yürümez. Kimse bir kükreğin karşısında işgal ettiği adalardan çekilmez. Denize dökme sözlerine gelince o Kurtuluş Savaşı kahramanlarının işiydi. Barış döneminde adalarımızı gözümüzün içine baka baka Yunanlıların adaları işgal etmelerini seyredenlerin işi değildir. Hele iktidarsız iktidar konumunda olan Bahçeli'nin hiç mi hiç işi değildir.

YETER ARTIK!!!
YETER ARTIK!!!
YETER ARTIK!!!

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA