Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


GÖRMEZ MEĞER GÖRÜRMÜŞ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

27 TEMMUZ  2017

Görmez Fetö ile ilgili 132 sayfalık bir rapor hazırlamış. Raporun fasa fiso olduğunu okuyunca cümle cihan anlıyor. Bu raporu anlamazlıktan gelenler ise çevrelerine topladıkları goygoycular. Aslında onların da anlamadıkları söylenemez ama goygoycu takımı oldukları için anlamazlıktan geliyorlar. Daha düne kadar Diyanet'in her kademesinde örgütlenmelerinin önü açılan, camilerin, Kur'an kurslarının emirlerine sunulduğu kimseler Fethullahçı değiller miydi? Öyleydi ama gel de bunların yüzüne şamar şaklatır gibi vur vurabilirsen. Öyle ya adamların yüzleri manda derisi kolay kolay etki etmiyor işte…

Mehmet Görmez, kalkmış bir de üniversiteleri suçluyor. Üniversiteler nasıl olurmuş da bu Fethullahçılar için doğru dürüst bir tez hazırlamazlarmış. Eğer hazırlasalarmış, bu kadar hataya kapılmayacak, bu denli büyük açmazlara düşmeyeceklermiş. İlahiyat Fakültelerinden de bir tez hazırlayan olmamış. Hazırlayanlarsa hep Fethullahçıları yere göğe sığdıramamışlar. Yazık unvanında Prof. Olan Mehmet Görmez'e. Malum onu da kandırmışlar. Kandırılanlar masum oluyorlar ya tıpkı Recep Tayyip Erdoğan gibi o da aynı izi milim bile şaşırmadan sürdüğü için sorunu böyle açıklıyor. Ne güzel kiminiz devletin en yüksek katında, kiminiz önemli mevkilerinde yönetici olacaksınız ama ömrünüz kandırılmakla geçecek. Kandırılmanın sonuçlarının faturasını siz ödeseniz iyi de ülkemiz insanları ödeyecek, sizler de masumu oynayarak kitleleri hiçbir şey olmamış gibi yeniden yeniden kandıracaksınız öyle mi Sayın Görmez?

Demek sizin aymanızı sağlayacak üniversitelerde hiçbir tez ve araştırma yapılmamış öyle mi? O zaman zahmet edip üniversitelerde sizin gibi düşünmeyenlerin ne yazdıklarına, nasıl araştırmalar yaptıklarına bir bakın. Hep sizinle aynı düşünceyi savunanların yazdıklarına çizdiklerine bakacağınıza biraz da gerçek Profesör, gerçek araştırmacı, gerçek gazeteci olanların yazdıklarına çizdiklerine baksaydınız olmaz mıydı? Olmazdı tabi, çünkü size göre sizin gibi düşünmeyenlerin doğrusu mu olurmuş değil mi? Diyanetin başına geldiğiniz günden bu yana tıpkı soyadınız gibi görmezdiniz de şimdi külahlar ters çevrilince mi görür oldunuz?

Hani üniversitelerden söz ediyorsunuz ya, her yere birlikte gittiğiniz, Diyanet İşleri Başkanı değil de siyasi biri gibi davranarak yanlarından saniye ayrılmayıp hatimler indirdiğiniz başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP'nin çok kıymetli yetkilileri var ya işte onlar yüzünden bugün ortalıkta bilim ve araştırma yapacak üniversite mi kaldı? Her biri hurafe mektebi haline getirildi. Direnenlerinse durumları ortada. Kimisinin terörist diye ilişiği kesildi, kimisinin başka bir kulpla işine son verildiğinden de mi bir habersiniz yoksa? Sizin titrinizde olan profesörlerin deve sidiği tartışmaktan zamanları mı oldu ki kalkıp Fethullahla ilgili eleştirel tezler hazırlanmasına zamanları olsun. İlahi Görmez Efendi çok güldürdünüz bizi çok..

Ama bakın Sayın Görmez; siz 15 Temmuz sonrası bile ayıkmış değilsiniz. O tarihten bir yıl sonra kalkmış Fethullahçılar hakkında rapor hazırlıyorsunuz? Siz ki kesinlikle Hac düzenlemelerinin bile Fethullahçılar tarafından gerçekleştirildiğini bilmiyordunuz. Daha da ileri giderek söylüyorum, Hac paralarının Fethullahçıların bankasına yatırıldığından da kesin haberiniz yoktur. Öncesini geçilmez ya haydi geçtik diyelim, bir yıl boyunca neyi gözettiniz de şimdi Fethullahçılarla ilgili rapor hazırlamaya karar verdiniz? Hani siz dini iyi bildiğinizi ileri sürüyorsunuz ya yoksa o zaman Fethullahçıların din dışı tutum ve davranışlarını göremeyecek kadar mı dinden ve Kuran'dan habersizdiniz?

Anlaşılıyor Sayın Görmez; bu ülke insanları siz ve sizin gibileri hâlâ dinliyor olduktan sonra daha çok kendinizi pazarlarsınız. Neymiş efendim, Diyanet İşleri Başkanlığından ayrılmak ve yeni bir görev isteğinde bulunduğunuzu Recep Tayyip Erdoğan'a söylemişsiniz. O da Başbakan Binali Yıldırım'la konuyu görüşecekmiş. Görüştükten sonra da Diyanet İşleri Başkanlığından ayrılıp artık bir üniversiteye rektör olur bol bol Fethullah hakkında tez mi hazırlattırırsınız, yoksa üniversiteyi din mektebi haline mi getirirsiniz atanırsanız göreceğiz kesin.

Ama yok yok. Size haksızlık olur. Bugüne kadar Recep Tayyip Erdoğan'ın gölgesinden milim bile ayrılmış değilsiniz. Madem öyle size daha yüksek katlarda bir makam niçin sunulmasın ki? Örneğin en etkili bakanlıklardan birisi boşaltılabilir oraya bile atanabilirsiniz. Söyleyin Allah aşkına böylesine yüksek yüksek mertebeyi hak etmiyor musunuz? Hem bundan böyle Bakanlar Kurulu toplantısını da Kur'an okuyarak açma görevi size verilse kötü mü olur? Vallahi de billahi de benim favorim sizsiniz, diretin ve Recep Tayyip Erdoğan'dan bu görevi koparın Sayın Görmez. Recep Tayyip Erdoğan sizden daha âlâsını bulacak değil ya? Her makama layıksınız velhasılı her makama.

Tabi günü geldiğinde hesap vermek koşuluyla…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA