Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AKP'NİN MAYIN EŞEKLERİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

06 AĞUSTOS  2017

AKP, 15 yıllık iktidarı döneminde hedefine doğru sağını, solunu, arkasını, önünü yoklaya yoklaya yürümüş, bir tehlike olmadığını görünce de yapmak istediklerini hemen uygulamaya koyuvermiştir. Bu arada kimi radikal çıkışları da olmamış değildir. Atılacak bir sarsıcı adım gündeme geldiğinde de kitlelerin tepkisini ölçmek için bu kez de kendi içlerinden yetiştirdikleri mayın eşekleri kullanılmıştır. Şöyle geriye doğru gidip bir bakarsanız mayın eşeklerinin kimler olduklarını görmekte zorlanmazsınız.

CNN'deki programda çok büyük tepkilere neden olan Ayhan Oğan'ın sözleri de Oğan'ın nasıl bir mayın eşeği olduğunu göstermesi bakımından da ilginçtir. Biliyorsunuz, Güneydoğu'da eskiden kaçakçılık yapılırken eşekler önden gönderilir, eğer eşekler bir mayına basmaz yolu geçerse arkasından da kaçakçılar yürüyerek mayın alanını geçerlerdi. Yok, eşek bir mayına basarsa mayın eşeği telef olurdu olmasına da eşeği, mayın eşeği olarak kullananlar da sonuçta mayının patlaması ile uçmaktan kurtulur ve hayatta kalırlardı. CNN'deki mayın tarlasında bu kez mayın patlamış ve Ayhan Oğan da bir mayın eşeği gibi havaya uçuvermiştir.

Gerçekte; Ayhan Oğan söylediklerini hem de katıksız inanarak söyleyecek AKP yöneticileri ve saray çevresinde o kadar çok kişi var ki şaşırırsınız. Şimdi bunlar kulaklarını dikmişler bekliyorlar. Halktan gelen tepkinin şiddetini de gördükleri için fazla beklemeye gerek duymayanlar hemen harekete geçip Ayhan Oğan'ı dışlayıcı sözler etmeye başladılar bile. Bazıları da öyle ileri gitti ki eğer yakında Ayhan Oğan Fetöcülükten tutuklanır, sırtına da bir Guantanamo giysisi geçirilirse vallahi de şaşırmayız billahi de şaşırmayız.

Artık varlığı ile yokluğu arasında bir fark olmayan Bahçeli bu karanlık cephede ilk tepkiyi veren kişi oldu. Bahçeli'nin tepkisi karşısında panikleyen AKP'lilerse zaman yitirmediler ve hep bir ağızdan Ayhan Oğan'a çullanıverdiler. Öyle ya Bahçeli'nin dışarda bir gücü kalmamış da olsa çevresinde tuttuğu 30 civarında bir milletvekili var. Bu milletvekilleri değişen anayasa çerçevesinde değişmesi gereken yasaların çıkarılmasında işe yarayacaklar. Ayrıca 2019 ya da daha önce yapılması olası cumhurbaşkanı ve parlamento seçimlerinde AKP ve sarayın tek bir oya bile gereksinimi var. Bu yüzden de durup dururken bir mayın eşeğinin söylediği söze bakarak iktidar Bahçeli'yi de yitirmek istemez değil mi?

Başbakan konuşmuş, Recep Tayyip Erdoğan Bahçeli'yi rahatlatacak sözler etmiş ne yazar ki yani? Sanki sözü edilen kişi ya da kişiler Ayhan Oğan'dan çok mu farklı düşünüyorlar sanıyorsunuz? Şöyle bir aylık bir tarama yapın göreceksiniz bizim ülkemizde Ayhan Oğan'ın söylediklerini dama atan çok şeyler söylenmiştir çok Önceki gün Cuma namazı çıkışı Erdoğan'ın konuşmaları, eğitimde atılmak istenen adımlar sanki Ayhan Oğan'ın sözlerinden çok mu daha hafif kaçıyor?

Milli Eğitimi; Ensar, Birlik Vakfı ve İlim Yayma Cemiyetleri'nin kollarının arasına altın tepside sunanlar kimler acaba? Bugüne kadar eğitimde atılan adımlar ve bu son adımlar ülkemizde bilimsel eğitimin temeline dinamit koymuyor mu?

Bu eğitim bu şekilde devam ettirilirse ülke şeyhler, şıhlar, müridler ve meczuplar ülkesi haline zaten önemli ölçüde getirilmişken bu andan itibaren atılan adımlarla ne hale getirilmiş olur hiç kafanızda tarttınız mı?

Sonra bir de Suriyeli çocukların yukarıda sözünü ettiğimiz vakıf ve derneklerin eline verileceğini de öğrenmiş oluyoruz. Buradan da gelecekte ne çok şer odakları bir pıtrak gibi ortalığı saracak hiç mi kafanızdan geçirmiyorsunuz?

Ayhan Oğan nelerin olduğunu açık açık söylemiş. Oğan'ın söylediklerini destekleyen az şey mi var ortada? Ha siz buna yeni bir devlet kurulmuş, mimarı da Recep Tayyip Erdoğan demişsiniz ha gizleyip yok, bizim devletimiz belli, kurucusu da Mustafa Kemal demişsiniz ne değişir ki? Şöyle bir baksanız ya; ortada Mustafa Kemal'i çağrıştıracak bu iktidar ne bırakmış ki?

CNN'de mayın alanında patlayan bir mayın eşeğine karşı herkes şimdi rahat rahat konuşuyor. Kimi aklı evveller var ki Binali Yıldırım, Mahir Ünal, Bahçeli ve Cumhurbaşkanı sıfatıyla Recep Tayyip Erdoğan zavallı piyonu eleştirdi diye yüreklerine su serpilmiş olarak gülücükler atarak ortalıkta dolaşıyorlar. Demek ki kanakları yakın bunların.

Oysa bizler kiminle dans ettiğimizi doğru bilirsek ve olup bitenlerle de kararlı bir şekilde mücadele edersek kim ya da kimlerin tiyneti nedir, ne yapmak istemektedirler anlamakta zorlanmayız.

Yok, eğer her söylenene kimin tarafından söylendiğine bakmadan birlik ve beraberlik naraları atmaya kalkarsak biliniz ki daha AKP ve saray çevresinde kullanıma hazır çok sayıda mayın eşeği vardır…