Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


VENEZUELA'DA OLANLAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07 AĞUSTOS  2017

Emperyalist Amerika dünyanın gözünün içine baka baka Venezuela'nın seçilmiş iktidarını düşürmek istiyor. Her dönemde ABD'nin güdümünde olan petrol şirketleri ülke genelinde gösteriler başlatmış ve Nikolas Maduro iktidarını yıpratmak için bugüne kadar her yöntemi denemiştir. Sokak serserilerinden devşirilen kalabalıklar polis ve güvenlik güçlerine saldırmışlar ve ülke genelinde Maduro yönetimine karşı memnuniyetsizlikler olduğu görünümü yaratarak dünya kamuoyunu aldatmaya kalkışmışlardır. İsyancı çetelerin bu yönde başarı kazandığı da bilinen bir şeydir.

Çünkü arkasında ABD emperyalistlerinin olduğu bu kalkışmanın propagandası da etkili bir şekilde yürütülmektedir. Haber kaynakları ABD olan ülkemizdeki birçok televizyonun Venezuela ile ilgili haberleri de yansız olmaktan çok uzak, hatta Maduro yönetimi demokrasiyi ortadan kaldırıyormuş da bu yüzden de yığınlar direnişe geçmişlermiş gibi bir anlayışla verilmektedir.

Bir kez dünyanın en çok petrol rezervlerine sahip Venezuela'yı emperyalist petrol şirketlerinin rahat bırakmayacakları zaten bırakmadıkları da çok açık. Dünden bugüne Venezuela'nın başına bela olan petrol şirketleri yüzünden Venezuela halkının başına gelmedik bela kalmamıştır. Chavez'le birlikte petrol şirketleri ile ilgili kamulaştırma adımları atıldıysa da ne yazık ki atılan adımlar yeterli gelmemiş, Chavez'in ölümüyle halk desteği bir ölçüde de olsa azalan yönetim de arkasını getiremeyince iyice pusturulan petrol şirketleri yeniden gizlendikleri delikten başlarını göstermeye başlamışlardır. Ayrıca ülkede ABD emperyalistleri ile işbirliği yapan ülkede iki önemli işbirlikçi sağ parti vardır ve bunların liderleri de göz hapsinden askeri hapishaneye alınmışlardır.

İşbirlikçi sağ muhalefetin ABD yönetiminin üst düzey yetkilileriyle de Venezuela'da yönetimi devirmek için görüştükleri bilinmektedir.

Venezuela’da sağ muhalefet liderinin Beyaz Saray’da ABD’li üst düzey askeri yetkililerle görüşerek Venezuela için “hızlı ve barışçıl çözüm”de anlaştığı bilindiği gibi açıklanmıştır.

Sağ muhalefetin, Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun görevden alınması için son iki aydır sokak eylemlerini artırdığı ve şiddetin giderek yükseldiği Venezuela’da, muhalefet liderlerinden, aynı zamanda Meclis Başkanı olan Julio Borges’in, Beyaz Saray’da ABD’li askeri yetkililerle ‘üst düzey toplantı’ yaptığı ortaya çıktığı için sözü geçen bu kişilerin ne kadar demokrat olduklarını da varın artık siz düşünün.

Venezuela ile ilgili açıklamalarını giderek sertleştiren ABD yönetiminin açıklamaları ise dünyanın mazlum halkları açısından yüz kızartıcı bir suçtur. Bütün bu gerçeklere karşın hâlâ Venezuela'da oynanan oyunları anlamamazlıktan gelip gerçekleri sözde demokrasi zılgıtıyla geçiştirmeye çalışan emperyalist dünya ve onlarla işbirliği içinde olan rejimlerin de içine düştükleri pislik çukuru apaçık ortadadır.

Her şeye karşın Venezuela halkı ve Venezuela'nın sosyalist lideri Nicolas Maduro devasa emperyalist güçlere karşı direnmektedir. Venezuela halkının ve Maduro'nun yalnız olmadığını göstermek başta Güney Amerika ülkeleri olmak üzere dünyadaki öteki tüm mazlum devletlerin en önemli görevidir. Çünkü Venezuela'da ABD emperyalizmi ve işbirlikçilerinin başarısı demek sıranın diğer Güney Amerika ülkelerine de geleceğinin işaretidir. Ayrıca Venezuela'da yitirilecek bu mücadele ABD'nin konumunu dünya çapında güçlendireceği için yaşamsal bir önem taşımaktadır. Bu yüzden de ABD ile hangi bahaneye sığınılarak yatağa girmeye kalkılırsa bilinmelidir ki Chavez'in ülkesindeki mücadele'de karşı devrimcilerin yanında yar almaktır.

VE NOT: Bahçeli'ye ve partisi MHP'ye ülkemizde bir gereksinim kalmadı. Çünkü nasıl olsa onun politikalarını yürüten bir AKP ve saray var.

Ancak eski AKP merkez yöneticilerinden Ayhan Oğan çıkıp "Türkiye Cumhuriyeti'ni yıktık, yerine beğenseniz de beğenmeseniz de yepyeni bir Devlet kuruldu, mimarı da Recep Tayyip Erdoğan" dedi ya, Bahçeli hop diye sahneye fırladı. Oğan'a verdi veriştirdi, AKP ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklama yapmasını istedi. Dişine göre açıklamalar gelince de köpürüğü dinginleşip gerisin geri ıssız dere yatağına çekiliverdi.

Ancak MHP'li bazıları bu konuda da CHP'ye saldırmanın bir yolunu buldular ya pes ki ne pes.