Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BİZİM GÖRDÜKLERİMİZ SİZİN GÖRMEK İSTEMEDİKLERİNİZ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

21 AĞUSTOS  2017

Bazı insanlar çok ilginçler. Gözümüzün içine baka baka olay ve olguları değiştirmeleri yok mu inanın insanın tepesi atıyor. Örneğin şu Rıdvan Dilmen, önceki gün bir açıklama yaptı ve Atatürk'ü çok sevdiğinden falan söz etti. Hemen bu sözlerinin yanına da Recep Tayyip Erdoğan'ı da çok sevdiğini ekledi. Sevebilir bir diyeceğimiz yok. Ancak sevme nedeni olarak söyledikleri yok mu işte orada durmak gerekiyor.

Neymiş efendim; Recep Tayyip Erdoğan öyle yumuşak kalpliymiş ki demeyin gitsin. Kimseye ne kin tutarmış ne de garez beşlermiş. Herkesin de yardımına koşarmış. Birine kızsa bile kısa bir süre sonra unuturmuş. Sizin anlayacağınız affediciymiş. Rıdvan Dilmen ne zaman görüşmek istese kırmaz görüşürmüş. Ailesine de yakın olduğu için Dilmen bu aileyi iyi tanırmış. Yani sizin anlayacağınız Rıdvan Dilmen durup dururken bunu niye yaptı diye aklımızdan geçirirken düşündük ki bizim gördüklerimiz ortada, sizin görmek istemedikleriniz de bir o kadar çırılçıplak ortada.

Demek yumuşak kalpli ve kimseye kini garezi yok öyle mi? Madem öyle, nasıl olmaktadır da emperyalist ABD ile bir olup Kuzey Afrika'dan Çin seddine kadar büyük bir coğrafyada niye eşbaşkanı olmayı kabul edip milyonlarca insanın ölümüne sebep olan uygulamalarda fiilen rol almıştır acaba? Libya'da kaç insan yaşamını yitirdi? Kaddafi linç edilerek niye katledildi? Tunus'ta, Mısır'da, Yemen'de yaşananlar neyin nesiydi ve buralarda olup bitenler de Sayın Erdoğan hangi görevi üstlenip yerine getirdi? Irak'ta milyonlarca insan katledilir çoluk çocuk işkencelerden geçirilirken emperyalist Amerika ve koalisyon ortakları nasıl bir temizlik harekatına girişmişlerdi de AKP iktidarı bu temizlik hareketinin içinde stratejik ortağımız dediği Amerikalılara ne gibi lojistik destekler sundu bilinmiyor mu? Sonra Irak'ın kan gölüne döndürülmesinde nasıl oldu da yürekler sızlamadı, Irak halkının acıları görmezden gelindi acaba Rıdvan Dilmen'in haberi var mı? Irak'ta olağan dönemlerde hiç değil can güvenliği olsun varken, nasıl oldu da kitlelere yönelik camide, pazar yerinde, kalabalık sokak ve caddelerde canlı bomba saldırıları düzenlenip ülke acıların içine gömüldü, Dilmen hiç mi haber dinleyip bunları duymadı acaba?

Ya Suriye'ye yönelik emperyalist Amerika'nın tezgahlarına niye ortak olunup dünyanın her yerinden gelen terör grupları Suriye'nin içine sokularak kanlı katliamlar yapmalarına yardımcı olunmakla kalmadı, gerektiğinde bu örgütler politik, askeri, silah ve lojistik destek anlamında niye desteklenip serpilip gelişmelerine olanak hazırlandı? Dilmen bunları görmek ve öğrenmek istemediği için gözlerini kapatıp kulaklarını mı tıkadı? Suriye topraklarında El Nusra'nın, El Kaide'nin, IŞİD'ın, ÖSO'nun, Müslüman Kardeşlerin ve diğer terör örgütlerinin aklın almayacağı gaddarlıkla cinayet işlediklerinden de Rıdvan Dilmen'in kesinlikle haberi de yoktur, bilgisi de sanırız. Çoluk çocuk onca insanın oluk oluk kanları akıtılırken bizim yumuşak kalplilerimiz nasıl bir politika izliyorlardı sanırız Dilmen bunları da bilmemektedir.

Bu kadar değil elbette. Rıdvan Dilmen eğer Sayın Erdoğan'ı bu kadar yumuşak kalpli, kin ve garez gütmez, herkese yardımcı olmak için yanar tutuşur görüyorsa Sayın Erdoğan'ın sözlerinden iktidar olduğundan bugüne bir derleme yapar ve dinlerse öneriyoruz kendisine çok iyi gelecektir. İyi gelecektir çünkü bu denli zihni kapalı birinin bile bu sözleri duyunca yanılgısını anlamakta zorlanmayacağı kesindir.

Haydi, her şeyi bırakalım da önceki gün söyledikleri sözlere bir kulak kabartalım; bakalım gerçekler Rıdvan Dilmen'in söyledikleri gibi miymiş? Her tarafa her şeyi söyleyen Sayın Erdoğan devletin en tepesindeki kişi olarak niye racon kesmekten söz etmekte, eğer racon kesilecekse onu da bizzat kendim keserim diye konuşacak kadar kalbini yumuşatmış bulunmaktadır, Dilmen'in bir diyeceği var mıdır ne dersiniz?

Dilmen boşuna yorulmakta bizim bildiğimiz gerçeği kendi yalanıyla boşuna değiştirmeye çabalamaktadır? Bizim bildiğimiz sayısız şeylerin yanında bir şey var ki gerçekten de Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ne kadar iyi yürekli olduğunu göstermeye yeter de artar bile. Miting meydanlarında Berkin Elvan'ın annesini yuhalatan kimdir? Acı içinde yanıp tutuşan insanlarımızın anne ve babalarına karşı kucaklayıcı bir tek sözü varsa bizim anmsamadığımız Rıdvan Dilmen'in anımsadığı buyursun söylesin.

Yok, yok siz gerçeklere kalbinizi de aklınızı da kapatmışsınız. Bu yüzden de gerçekleri görmek değil, görmek istediğiniz şekilde görmeye ayarlanmışsınız.

İşte orada da insanlık zaten ölmüştür.

Bilmem, anlatabildim mi futbolun şeytanı?