Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AKLI EVVELLER

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

22 AĞUSTOS  2017

Kendilerini sosyal medya fenomeni sananlar bulundukları yerden akıl satmak bir yana üstüne üstlük bir de yönlendirmeye kalkmıyorlar mı doğrusu insanın tepesini attırıyorlar. Şimdi ortalıktan kayboldular. Bazıları sık sık CHP'nin Genel Başkanı Metin Feyzioğlu ya da Ümit Kocasakal olsun mu diye günlerce kendilerince soru sorar nabız yoklamaya çalışırlardı. Şimdi buna bir yenisi daha eklendi. Malum Meral Akşener parti kuracak ya, onun partisinde şu olsun mu, bu olsun mu diye yazanların yanında bir de hepinizin tanıdığı kardeşi yüzbaşı iken şehit düşen ve cenazesinde konuşma yaptığı için görevinden edilen Yarbay Mehmet Alkan var. Soruyorlar. Yarbay Mehmet Alkan Akşener'in kuracağı partiye girsin mi diye. Bunu yapanlar her niyeyse önerdikleri kişiye bu soruyu sormak zahmetine bile katlanmaksızın ortalıkta kalem oynatıyorlar akıllarınca.

Peki, Ümit Kocasakal ve Metin Feyzioğlu'nu CHP'nin Genel Başkanlığına önerenler şimdi nerelere çekip gittiler acaba? Üstelik CHP'nin tam da kurultay dönemi başlamışken niye çıkıp da iki söz etmiyorlar dersiniz?

Edemezler çünkü adı geçen iki muhterem de CHP'nin ADALET YÜRÜYÜŞÜ sırasında öyle bir tutum sergilediler ki, bu tutumlarından dolayı da geniş yığınların gözünde mumları sönüverdi. ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE niye katılmadıklarını anlatmak için hem Ümit Kocasakal hem de Metin Feyzioğlu'nun söylediklerini bulup bir okuyun isterseniz. İşte bu yüzdendir ki bu tür öneriler ileri sürenler oturup biraz düşünmeliler. Düşünmeliler ki toplumun önüne sürdükleri kişiler nasıl insanlarmış doğru dürüst öğrendikten sonra konuşup yazsınlar değil mi? Yok böyle yapmaz da onun bunun şatafatına bakıp karar verirseniz olacağı da budur. Bir daha da ortaya çıkıp isimlerinden bile söz edemezsiniz. Etseniz bile kimsenin yutmayacağı açıkça ortadadır.

Gelelim Yarbay Mehmet Alkan'ın Akşener'in partisinde olsun mu sorusuna. Sizler acaba Yarbay Mehmet Alkan'ı tanıyor musunuz? Yarbay Mehmet Alkan'ın kardeşinin cenaze töreninde yaptığı konuşmayı yüreklilik gösterir de kaç kişi yapar biliyor musunuz? Bazıları Mehmet Alkan'ın yaptığı konuşmayı acısına bağlayıp ona karşı affedici olunmasını istediler ama işbaşında bulunan AKP ve saray iktidarı o konuşmayı affetmedi. Zaten hiçbir fonksiyonu kalmamış olan Genelkurmay Başkanlığı da tutumunu iktidardan yana koyduğu için Yarbay Mehmet Alkan ordudan böylece atılmış oldu. Yarbay Mehmet Alkan'ın o günden bu yana başka çıkışlarına tanık olmadık. Bu yüzden de politik olarak kime yakın kime uzaktır bilemiyorum ama benim bildiğime göre sözü geçen kişi daha çok CHP'ye yakındır gibime geliyor.

Her neyse görüşleri daha solda da olabilir bilemem. Bununla birlikte bazılarının çıkıp da bir insanın dünya görüşünün hiçbir önemi yokmuş gibi davranmaları yok mu, işte bunların kafalarının içinin de boş olduğunu gösteriyor. Bu tipler hani demeye getiriyorlar ki görüşlerin artık bir önemi kalmadı, insanlar solcu ya da sosyalist bile olsalar her partiye girip rahatlıkla çalışabilirler. Bu tür yaklaşım, işin aslına bakarsanız eşyanın doğasına aykırıdır aykırı olmasına ya gel de anlat sermayeye ram olmuş aklı evvellere.

Hani bunları yazarken kimse benim sosyal medyaya karşı olduğumu falan düşünmesin. Çünkü sosyal medya alanından gerektiği kadar rahatsız olanlar var. Var olmanın da ötesinde sosyal medyayı yasaklamak için yanıp tutuşuyorlar da diyebilirim. Bunların da kim oldukları zaten hepimizin malumu.

Ancak sosyal medyayı kullananlara yine de bir öneride bulunmayı doğru buluyorum. Yaptığınız işi iyi yapın, kirlilik yaratacak görüş ve önerilerden uzak durun. Hele bir yapının trolü gibi davranıp herkese küfür yağdırma hastalığından da vazgeçin. Vazgeçin ki kimi eleştiriyorsanız doğru eleştirin ya da eleştirme yetisi kazanın.

Bugün kendini solcu sananların içinde de böylesi kimseler bol. Dinci, gerici ve faşistleri zaten bu ölçünün dışında tutuyorum. Çünkü bunlara ölçü mölçü işlemez. Her türlü yalan, küfür, karalama, gerçeği saptırma bunların işi. Bu yüzden de solcu ve sosyalist olduklarını düşünenlerin nitelikli paylaşımlar yapması elbette beni sevindirir.

Ama mesnetsiz dayanaksız ona buna sataşanlar kendilerini kısa vadeli olarak deşarj etseler bile akülerini geri çabucak dolduracakları için rahatsızlıkları ve karın ağrıları hiç ama hiç geçmez.