Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


"DAYAK CENNETTEN ÇIKMA"

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

25 AĞUSTOS  2017

Bu dinci imancı kesim ortaçağın bile gerisinde kaldıkları için hâlâ dayağın cennetten çıktığına inanırlar ve de yaşam felsefelerini de bunun üstüne kurarlar. Eğitim gibi insanlığın geleceğini ta kökünden belirleyen bir konuda bile bunları bıraksanız her sınıfın en görünür yerine falaka bile asmaktan çekinmezler. Zaten bunların şu ya da bu isim altında yürüttükleri Kur'an kurslarında dayakla öğretme ve dayakla terbiye etmeye kalkışma bunlar için besmele gibi bir şeydir.

İşin şu acınası yanına bakın ki cumhuriyetin kuruluşundan tam 94 yıl sonra bir vali çıkabiliyor ve eğitim hakkında konuşurken dayağa gönderme yapıp öğretmenlerin çocukları sopalamalarında rahat olmalarını söyleyecek kadar ileri gidiyor. Bizler de bu durumu görüp hayıflanıyor ve "vay anasına cumhuriyetin savcısına bak dediğimiz gibi cumhuriyetin valisine bak deyip için için kendimizi yiyoruz.

Oysa bu noktaya nasıl geldiğimizin ciddi bir çözümlemesini yapsak hem yaptığımız hataları göreceğiz hem de içine itildiğimiz kör kuyudan nasıl çıkacağımızın iyi bir hesabını kitabını yapıp mücadeleye girişeceğiz ya nerede bizde öylesine bir kararlılık? Daha yolun başında kimimiz korkudan sıvışıyoruz, kimimiz "adam canım sen mi kurtaracaksın bu vatanı" deyip bilmiş bilmiş laf sektirip duruyoruz. Kimimiz de, "artık yaşanmaz bu ülkede" diyerek başka ülkelere kaçmanın yollarını arıyoruz. Hemi baksanız ya ülkemizin insanları tatillerini bile Yunanistan da yapmaya başladılar. Gelip inadım inattır deyip kendi ülkemizde tatil yapmamız gerekirken daha rahat oluruz düşüncesiyle alıp başımızı yunanistan'a kaçıyoruz.

Şimdi gelelim cumhuriyetin ve de devletin valisi dediğimiz kişi ne demiş ona:

Tunceli'den Samsun'a atanan Vali Osman Kaymak, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni öğretim yılı için düzenlenen toplantıda;

"Terbiye amacıyla öğretmen arkadaşlar çocukları okşayabilir. Biz bu konuda her zaman sizin arkanızda sizin yanınızdayız" demiş.

Tepkiler arka arkaya gelince de sözlerim yanlış anlaşıldı numarasına yatarak güya kendisini savunmuş.

Eee Vali Bey, diyelim ki öğretmen sizin sözlerinizden cesaret aldı ve nasıl olsa vali arkamda diyerek yurttaşın çocuğunu sizin deyiminizle okşadı. Vatandaş da hangi devirde yaşıyoruz, kimse benim çocuğumu dövemez diyerek adalet aramak için yargıya gitti. (Gerçi ortada yargı margı da kalmadı ya) Ne yapacaksınız, yurttaşı polise çekip bir güzel de siz mi pataklattırıp hak aramasını engelleyeceksiniz ha?

Sayın Vali dağarcığınıza ortaçağdan da geri düşünceleri doldurup örümceklenmiş kafanızla akıl satacağınıza biraz bilimden nasibinizi almış olsaydınız daha iyi olmaz mıydı? Dünyadan hiç mi haberiniz yok, İslam ülkelerinin dışında dayak dünyanın neresinde kaldı da kalkmış yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısı ile ilgili konuşmanızda dayaktan söz ediyorsunuz? Niye aklınızı ve beyninizi bilime kapattınız da insanlık için yüzkarası olacak şiddet kültürü sizin gerçeğinizde eğitimin bir parçasıymış gibi algılanıyor?

Dedik ya bi kafa sadece çağdışı kalmış İslam ülkelerinde geçerli. Sizlerin feyz aldığınız kültür de bu kültür. Cumhuriyet kültürü sizin neyinize değil mi? Hani sizin gibilerin yüzünden insanlar inançlarından bile soğudular. İnandığınız şeyler insani olmaktan o kadar uzak ki baktınız açıklamakta bocalıyorsunuz doğru ulemalarınızın dediklerine koşuyorsunuz. Bu konuda dayakla ilgili şu şunu dedi de, bu bunu dedi de diyerek Müslümanlığı bile ne kadar lekelediğinizin farkında bile değilsiniz.

15 yıllık dinci, imancı ve gerici bir iktidar döneminde içinizde ne kadar curuh varsa dışarı kusuyorsunuz. Toplum sizlerin cinsinizi, cibilliyetinizi öyle bir tanıdı ve öğrendi ki artık olağan yollardan iktidar olmanızın ve iktidarda kalmanızın bile olanağı kalmadı. Bu yüzden iktidardayken OHAL'e yaslanıyor, olmadık zorbalığı uygulamaktan çekinmiyorsunuz, yeniden yeniden iktidar olabilmek için de her yola başvuracağınızın sinyallerini en tepedeki yöneticinizden en alt sıradakilere kadar bir güzel gösteriyorsunuz.

İyi tamam gösteriyorsunuz da sanki bizler bu zorbalıklara karşı boyun eğip kabulleneceğiz öyle mi? İşte sizin iyi hesap edemediğiniz şeylerin başında da bu konu geliyor. Sizi Samsun'a kim vali yaptıysa olup bitenlerden de sorumlu onlar. Yoksa sizin nohut tanesi kadar bile bir hükmünüz yoktur Sayın Vali. Baksanız ya Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ne demiş: '15 Temmuz darbesi gerçekleşmiş olsaydı, beni Silivri'ye bu yapı kapatacaktı. Ne İsa'ya ne Musa'ya yaranabildim.'

Yani sözün özü sizde yaranamazsınız Sayın Vali Osman Kaymak.

Bunu bilin de…