Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SUS VE OTUR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07 EYLÜL 2017

AKP ve saray iktidarı işi iyice sulandırıp karşısında kim ya da kimler varsa susturmak peşinde. Neymiş efendim; eğer Türkiye'de hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırıldığı, hukukun üstünlüğüne asla uyulmadığı, adaletin olmadığı yönünde düşünce mi belirttiniz işte o zaman yandınız demektir. Neden? Çünkü siz ülkenizi böyle davranarak yabancı ülkelere şikayet etmiş oluyorsunuz, şikayet etmiş olmanın da ötesinde casusluğa kadar varan suç işlemiş sayılıyorsunuz.

Ülkede ekonomi iyiye mi gitmiyor, sesinizi çıkarmayacaksınız. Evrensel hukuk kuralları rafa mı kaldırılmış, aman ha bu konuda düşünce yürütmeye kalkmayınız sonra ülkenin prestijini düşürmenin de ötesinde yabancıların ajanı gibi davranıyorsunuz demektir ki bu da zaten vatan hainliğidir. Son zamanlarda AKP, saray ve destekçilerinin ağzından vatan hainliği bir türlü düşmez oldu. O parti vatan haini, bu parti vatan haini, ana muhalefet partisi zaten vatan haini bu muhteremlere göre.

Ülkede yatırım yok, sanayi iyice durmuş. Çalışanların aldıkları ücret elektrik, su ve zorunlu faturalara bile yetmiyor ama ağzınızı açıp da bu konuda da konuşmayacaksınız. Bilim insanları akademik çalışmalarını rafa kaldırmalı, onun yerine hadisti, deve sidiğiydi, hacamattı, cindi, şeytandı, bu mahlukların erkeği dişisiydi konu mu yok bunlarla uğraşsınlar, onların neyine gerek eşitlikle, özgürlükle, hak ve hukukla ilgili kafa patlatıp düşünce ortaya koymak? Sendikacıların zoru ne ki işçi haklarından söz ediyorlar? İşçinin sırtından alsınlar ballı maaşlarını, patron sırtlarını sıvazlasın otursunlar oturdukları yerde. Hem Sayın Erdoğan işverenlere demedi mi OHAL'i sizin için ilan ettik diye. OHAL olmasa ya işçiler greve gidip hak isteminde bulunurlarsa ne olur siz biliyor musunuz?

Ülkemizde AKP'nin 15 yıllık iktidarı döneminde eğitim dibe vurmuş. Bütün okullarda din ağırlıklı müfredat uygulandığı yetmiyormuş gibi kalkılmış bütün okullar imam hatipleştirilmek isteniyor. Öğrencilerin yurttu, eğitimleriydi gibi can alıcı sorunları dinci ve gerici tarikat ve cemaat örgütlerine havale edilmiş. Milli emlaktan Ensar Vakfı'na bedavadan binalar arsalar verilmiş. Yani sizin anlayacağınız ülke dinci ve gerici vakıflara peşkeş çekilmekle kalmıyor, eğitim bir de bunların gerici ve halk düşmanı anlayışlarına göre düzenlenmeye kalkışılıyor.

Susun ve oturun efendiler! Siz mi kurtaracaksınız bu ülkeyi? Ülke yağmalanmış mı, varsın yağmalansın size ne? Arap şeyhi mi, Arap şıhı mı kapmış kıyılarımızı size ne oluyor, sizin babanızın malı mı da fevaran ediyorsunuz? Ne güzel tezgah kurulmuş, birileri malı götürüyorsa bir alkışta siz tutsanız olmaz mı da iktidarı ve sarayı eleştirip duruyorsunuz? Dış politikaymış, dış politikanın yanlışlığı yüzünden ülke büyük tehlikelerle karşı karşıyaymış dert mi size? Hem bugüne kadar dedelerimiz kaç devlet kurdular biliyor musunuz? Varsın batsın, yenisini kuracak bahtı kara mı yok bu ülkede?

Neyse uzatıp bir sürü şeyle kafanızı şişirmeyelim şimdi.

Ancak bir konuya geçerken de olsa değinmeden geçmeyelim. Örneğin bizler, dünyanın adı sanı hiç bilinmeyen bir ülkesinde demokrasi rafa kaldırılsa, hak ve özgürlükler çiğnense, muhalifler içeri atılıp işkence görseler hiç mi haberimiz olmaz? Öylece mal mal yaşar durur muyuz? İletişimin bunca hız kazandığı dünyamızda küçücük bir olay bile hemen herkesin malumu olurken nasıl olur da ülkemizde yaşananlardan hiçbir ülkenin haberi olmaz, hiç aklınız alıyor mu? Muhalefet iktidarı eleştirdiği için mi dünyanın birçok ülkesi bizim ülkemizde nelerin olup bittiğini öğreniyor? Bugün AKP ve sarayın bizi yabancılara şikayet ediyorlar diye hop oturup hop kalktığı konuları ülkeler bizim ülkemizdeki muhalefetin söylediklerinden mi öğreniyorlar? Yoksa o ülkeler ve o ülkelerin insanları kulaklarını dünyada olup biten her şeye tıkamışlar mı ki bizim ülkemizde neler olup bittiğinin farkına varamıyorlar da muhalefet konuşunca mı varıyorlar?

CNN'de her programa çıkan profesör unvanlı birçok zavallı kalkmış CHP'yi AKP ve saray iktidarını eleştirdiği için hem suçluyor hem de sözü vatan hainliğine kadar vardırıyor. Neymiş efendim CHP de onu dememeliymiş, bunu dememeliymiş, o ülkenin prestijini sarsarmış, bu ülkenin prestijini sarsarmış falan filan…

Beyler beyler utanıp sıkılmıyor musunuz? Bir iktidar düşünün ki ülkede demokrasinin, hak ve özgürlüklerin, hukukun ve adaletin kırıntısını bırakmayacak, bu ülke düşmanlığı ve de ülkenin prestijini düşürmeyecek bunlar dile getirildiği zaman mı ülkenin prestiji düşecek? Yoksa sizin demokrasi dediğiniz şey iktidarın canı nasıl istiyorsa öyle davranma keyfiliği mi?

Yazık çok yazık!

Bilim kim siz kimsiniz?

Bir de üniversitelere yerleşmiş öğrencilere kıl tüy dersi veriyorsunuz?