Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YANILMIŞIZ!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

27 EYLÜL 2017

Hani bir söz vardır, alışmış bilmem neden beterdir diye ya, AKP ve saray iktidarınınki de o hesap her alışkanlığını "yanılmışız" diyerek açıklıyor. Neymiş efendim Sayın Recep Tayyip Erdoğan; Barzani konusunda da yanılmış. Suriye konusunda yanıl. Olmadı Fethullahçılarla ilgili olara da yanılgının feriştahını yaşa. İsrail'le ilgili, Amerika ile ilgili, aklına ne gelirse yanıl, üstüne üstlük bir de Barzani Türkiye'ye geldiğinde bayrağını çek sonra bağımsızlık referandumu yaptırttığı için Barzani konusunda da yanıldığını söyleyip sınırda tank yellendirip gözdağı vererek içerdeki milliyetçi ve şoven unsurların gazını almaya çalış olmadı işte.

Bugüne kadar bölgede Kürtler sürekli olarak hem dışlanmış hem de bir tehdit unsuru görülerek her fırsatta köşeye sıkıştırılmaya çalışılmıştır. Onca sorun yaşanırken Kürtlerin kendilerini dışlanmış saymaları için her şey yapılsın, Kürtlere karşı düşmanca tutumlar izlenerek Kürtlerin üzerinden sürekli olarak milliyetçi şoven ve faşist unsurların sırtları sıvazlanıp ayranları kabartılsın sonra da çıkılıp oradan buradan hesap sorulacağına dair atılıp tutulsun.

Neymiş efendim Barzani'nin yaptırttığı referandum yok hükmündeymiş. Niye yok hükmündeymiş acaba? Adamlar basbayağı referandum yaptılar. Propagandalar yapıldı, sandıklar konuldu, üstelik de yüksek oranda oylamaya katılım oldu. Sandık başına gitmeyenlere gelince seçmenlerin kaçta kaçına denk geliyor acaba hiç üzerinde duruldu mu? Sayımsa sayım, sonuçların açıklanması ise o da olağan koşullarda açıklandı, daha ne olacak ki referandumun geçerli sayılmaması için. Yoksa 16 Nisan tarihinde ülkemizdeki anayasa değişikliği ile ilgili sayımı ve sonuçlarını kendi bildiğince açıklayan YSK orada görevli olmadığından mıdır ki yapılan referandum yok hükmünde sayılsın?

Bu tür yaklaşımlar bize göre yersiz ve mesnetsiz yaklaşımlar olup bağımsızlık referandumu basbayağı da yapılmıştır. Şu an Barzani'nin cebinde uluslararası alanda göreceksiniz kabul görecek bir referandum sonuçları bulunuyor. Ülkemizin kamuoyunu sürekli olarak ekonomik yaptırımlardı, savaş çığlıklarıydı, şuydu, buydu yöntemlerle uyutan bir iktidar söz konusudur ki işlerin bu noktaya kadar gelip dayanmasından basbayağı da sorumludur. Sorumluluktan kaçmak ve sonuçlarının AKP ve saray iktidarı üzerinde yaratacağı yıkımlardan kurtulmak için maval dinlemekten iyice içimiz dışımıza çıktı. Bu havada ülke yönetmeye kalkanların bir sürü bahane ile ülkeyi faşist diktatörlükle yönettikleri yetmiyormuş gibi neredeyse 15 yıldır bir de ülke halkının savaşla yatmasının savaşla kalkmasının yarattığı olumsuzluklar yüzünden bu ülkenin insanları acı çekiyor acı.

Yahu deveye sormuşlar; "neren eğri" diye, deve de;"nerem doğru ki" diye yanıt vermiş. Sizin ki de o hesap onca yaptıklarınızın içinde bir tek doğrunuz olmaz mı sizin? Yoksa sizler yanıla yanıla yanılmaya iyice alıştınız da ülkeyi de o hale mi getirmek istiyorsunuz?

Kısa bir süre önce Milliği Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz kalktı ülkemizde eğitimin çok büyük aşama kaydettiğini söyledi. Peki, Sayın Erdoğan; dünkü Akademik Yıl dolayısıyla yaptığınız konuşmada siz ne söylediniz eğitimle ilgili olarak?

Milli Eğitim Bakanı'nın söylediklerinin tam tersini değil mi? Size göre eğitimde başarılı olunamamış, müfredat bozuk, yazılan kitaplarda bir sürü doğru olmayan şeyler varmış. İyi de bütün bunlar yaşanırken size göre de her şey yerli yerinde değil miydi? Şimdi ne oldu da tersini söylemeye başladınız? Hem ne diyeyim ki hem bunları söylüyorsunuz hem de bilim düşmanı konumunda olan rektörlere plaket üstüne plaket dağıtıyorsunuz. Yarın kalkar da üniversiteler için de bir dolu söz ederseniz ne düşüneceğiz olup bitenler hakkında hiç kafanızda tarttınız mı?

Uzatmayalım, bugün kontrolünüzde olan basından sürekli savaş naraları atıldığını görüyoruz. Dün sizlerin "yanıldık" dediğiniz konuları da ekranına ve sayfalarına taşıyan basın aynı şişirmeleri yapan basın değil miydi? Bugün o basın kalkıp sizin "yanıldık" dediğiniz konuları bir kenara atmış, yine "yanılmışız" diyeceğinizden emin olduğumuz savaş çığırtkanlıklarına ekranlarında ve sayfalarında en üst düzeyde yer veriyorlar.

Bir de iktidara geldiğinizden bu yana ülkeyi savaş teskeresiyle yönetmeniz yok mu, biliyorum ve inanıyorum ki her konuda olduğu gibi savaş oyununda da alacağınız sonuçlardan daha çok yanıldığınızı göreceksiniz daha çok.