Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ZAM DEĞİL AYARLAMA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

29 EYLÜL 2017

AKP'nin bakanları geçmişler ekranların karşısına zam değil de bazı "ayarlamalar" yaptıklarını söylüyorlar. Adamlarda ne yüz var ne de utanıp sıkılma. Sen kalkmış iğneden ipliğe zam yapmışsın, kalkıp bir de üstüne üstlük ayarlamadan söz ediyorsun. Bu zamlar neyin ayarlaması acaba? Hiçbir ülkeyi yönetenler yurttaşlarını bu kadar keriz yerine koyar mı?

Maliye Bakanı Naci Ağbal bakmış olacak gibi değil, eşeğini kaybedip bulan biri sanıyor olmalı ki bizi; otomobillere getirilen vergi zammının yüzde 40 zammın bu yıl otomobil alacaklara değil de 2018 yılındakileri kapsayacağını söylüyor.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise bize müjde verir gibi kişi başına düşen milli gelirin 13 dolara çıktığından falan dem vuruyor. İnsan şaşırıp kalıyor bu neyin kafasıdır acaba diye. İnsanlarımız geçim derdine düşmüş iş yok, aş yok, geleceğin göremez olmuş bu Sayın AKP ve sarayın tuzu kuru bakanları kalkmışlar neler söylüyorlar? İnsanların iliğinde, kemiğinde hissettiği gerçeklerin bu denli değiştirilip toplumun gözünün içine baka baka yalan söylenerek kanıksandırılmak istenmesinin hiç kabul edilir yanı var mı? Tamam, AKP ve saray iktidarı ile birlikte geceli gündüzlü söylenen yalanlarla toplum büyük ölçüde koşullandırılıp yalana inanmaları olağan hale geldi anladık da, gerçekler bu şekilde tersyüz edilerek nereye kadar gidilebilir? Bir gün harç bitmez, yapı paydos edilmez mi?

Her gün, her gün savaşla fişeklenip duruyoruz. Oraya girdik, şunun haddini bildireceğiz, Lawrenslere izin vermeyeceğiz falan filan. İyi güzel de bu palavra ile değirmen döner mi? Ülkeyi ne hale getirdiğiniz, geniş emekçi yığınlarını kuru ekmeğe muhtaç ettiğinizi kimseler görmüyor, bilmiyor mu?

Şu işe baksanıza bir, fındığı üreticiden 8 liraya alıyorsunuz, piyasaya bakıyoruz fiyatlar uçmuş. Madem fındığın ederi 8 lira ise nasıl oluyor da piyasada 50-60 lirayı buluyor söyler misiniz? Sanki bu konuda piyasayı yabancılarla al takke ver külah malı götürdüğünüzü bilmiyor muyuz? Sadece fındık mı? Üzüm üreticisini, tahıl üreticisini, narenciye üreticisini, pamuk üreticisini, incir üreticisini, sebze üreticisini, hayvan üreticisini kısaca tarımı mahvettiniz siz.

Ne adına üç beş çakal çukal vurgun vursun köşe dönsün diye. Eh tabi değirmenin suyu sizlerden yana akınca söyleyecek sözünüz de yok.

Yahu zamlarla da yetindiğiniz yok sizin. Ülke kurumlarının kasasında olan paranın ekonomiye aktarılacağından falan da dem vuruyorsunuz. Sanki ortada üretim yapan fabrika bırakmışsınız gibi. Parasal varlıktan söz etmenizse bir başka aymazlık. Nerede, hangi kurumun kasasında parasal varlık var ki aktarmaktan söz ediyorsunuz? Aslında bizler ne yapmak istediğinizi bilmiyor değiliz. Eğer kıyıda köşede bıraktığınız ve el atmadığınız bir şeyler varsa onları da birilerine peşkeş çekip ülkeyi dımdızlak bırakacaksınız. Yahu yetmedi mi kıyıları yağmaladığınız, kentlerimizi yiye bitire betonlaştırdığınız? Ormanları talan edip yapılaşmaya açtığınız da mı doyurmadı sizin gözünüzü?

Evet, bir tarafta yiye yiye doymayan sizler varsınız diğer yanda da gerçekleri yüzünüze yüzünüze vuran bizler varız. Ana muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Fındıkta foyanızı ortaya çıkardı, dünkü Üzüm Mitingi'nde de gerçek yüzünüzü üreticilere anlattı, daha da anlatacak. İyi kötü bizler de gücümüz oranında ülkede nelere imza atmışsınız bir bir ortaya koyuyoruz. Peki, bütün bunların karşısında siz ne yapıyorsunuz, var mı bir yanıtınız acaba?

Yok…yok, sizin de hakkınızı yememek gerek. Sizler de elinizden geleni ardınıza koymuyor, bir yandan savaş çığırtkanlığından kan ve gözyaşına neden olan palavralarınızdan söz ederken diğer yandan da zamları yoksul halkın sırtına bindiriveriyorsunuz.

Marifetinize de, becerinize de dünya alem hayran. (!)

Helal be size!

Kim tutar sizi!