Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DİNCİLER VE AKIL KITLIĞI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

18 EKİM 2017

Dünya nereye gidiyor bu dinci tayfası nereye? Doğru dürüst dinler tarihini bile bilmiyor ve kafalarının içi hurafelerle dolu olması bir rastlantı mı? Bugün; 6. Sınıfta okutulan din kitabında İbrahim peygamberi ateşe attığı ileri sürülen Babil Kralı Nemrut ile Nemrut Dağı karıştırılmış ve Komagene Krallığı döneminde yapılan Nemrut Dağı'ndaki heykeller ise putlara örnek olarak gösterilmiştir. Hepinizin bildiği gibi Nemrut Dağı'ndaki heykeller bugün bir dünya mirası olarak kabul edilmiş insanlığın en önemli eserleri arasındadır. Bu kitabı hazırlayanların bilgisiz ve kara cahil oluşları bir yana din adına ne büyük bir tehlike oldukları da açık bir gerçek.

Bu konuda hatalı olan sadece bu kitabı hazırlayanlar olarak görülebilir mi? Şu an iktidarda olan AKP ve saray iktidarının hiç mi suçu yok diyorsunuz? Bize sorarsanız; her dönem kara cahil ve kafasının içi hurafelerle dolu olanlar olabilir. Ancak bu gibi yobazların eğitimde söz sahibi olmalarına geçit verilmesi ise asıl üzerinde durulması gereken konudur. Bugün AKP iktidarda olmasaydı hiç kuşku yok ki böyle bir kitabı hazırlamaya da kimse cesaret edemeyecekti. Bu kitabı hazırlayanların bilgisizliği bir yana bunların IŞİD'dan bir farkları var mıdır acaba?

Suriye'deki IŞİD'lı teröristler; Çölün Gelini olarak da bilinen Palmira kentindeki heykelleri ne için parçalamışlardır bilmeyen kalmış mıdır? Dünya mirası arasında sayılan Palmira Ören Kenti'ndeki heykeller de put sayılarak bu caniler tarafından kırılıp dökülerek bu ören kentinin müdürü kanlı katiller tarafından katledilmedi mi?

Bugün okulların 6. Sınıfında din kitaplarında okutulan kitapta Nemrut Dağı'ndaki heykeller put olarak örnek gösterilebiliyorsa bunu yapanların amacı açıkça belli değil midir? Üstelik bu kitaba göz yuman Milli Eğitim Bakanı, Turizm ve Kültür Bakanı ve nihayet AKP hükümeti ve saray bu işin neresindedir?

Dinci atağa göz yumula yumula ve hatta sırtları sıvazlana sıvazlana bu noktalara gelmelerine çok mu şaşırıyoruz. Neymiş efendim; Kilis'te hafızlık töreni düzenlenmiş. Bu törene ise İl Müftüsü ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı da katılmış.

Sözü geçen derneğin paralel mahkeme kurduğu da ileri sürülüyor. Bu paralel mahkemenin kadılığını da Suriye eski müftüsü yapıyormuş. BirGün Gazetesi'nin haberinden öğreniyoruz gerçekleri. Ayrıca gazete bir resimde koymuş. Bu resme baktığınız zaman görüyorsunuz ki biri ya da birileri epey yol almışlar görünüyor. Kılık ve kıyafetlerinden tutun da kafalarına yerleştirdikleri düşüncelere kadar hepsi cumhuriyetin düşmanları olarak boy gösteriyorlar.

Bu kadar değil tabi. Cemaat ve tarikatlar okullara el atmışlar, her yerde pıtrak gibi bitiyorlar. Bunların had bilmez hallerine bir yerde karşı çıkılıyor, bunlar bir başka yerde yeniden ortaya çıkıyorlar. İktidar destekli bu kesimler iyice gemi azıya almış durumdalar. AKP iktidarının yaratmak istediği İslami devlet anlayışının akıllarınca hep birlikte temel taşlarını örüyorlar. Giderek varacakları nokta ise tartışmasız IŞİD'ın, El Nusra'nın, El Kaide'nin, Müslüman Kardeşler örgütünün amaçlarıyla aynı. Bu yüzden de bunlara karşı daha uyanık ve kararlı bir mücadele başlatmalıyız ki önlerini kesebilelim. Aksi halde çok büyük bedeller ödemek zorunda kalacağımız bir gerçektir.

Bu arada Kerkük'e giren Irak güçlerinin arkasından Devlet Bahçeli'nin bir kez daha grubunda konuşmasını dinledik. Bu kez 5000 ülkücüden söz etmiyor ama oraya havadan, karadan indirme yapmamız gerektiğini söylüyor. Öyle ya ülkücü palavrası pek tutmadı. Ya da ne bileyim elinde yeterince ülkücü kalmamış olmalı ki elimizde ülkücü kalmadı, MEHMETÇİK verelim demeye getirdi sözü.

Bu arada toplumun her kesiminde iktidarın yapıp ettiklerine karşı tepkiler giderek artmaya başladı. Ankara'da toplanan 50 il ve 70 üniversiteden gelen gençler yeni bir gençlik hareketi başlatmak üzere bir toplantı gerçekleştirdiler. İsmini HÜRRİYET HAREKETİ olarak koyan gençler, önümüzdeki dönem ülke sorunları ile çok daha yakından ilgileneceklerini dile getirdiler. Bu çıkış gençliği Cumhuriyet'in kazanımlarını savunmak bağlamında asgari birlikteliklerde buluşturacak gibi görünüyor.

Umarız başarılı olur.

Çünkü önümüzde 2019 seçimleri var.

Gericiliğin ve halk düşmanlığının püskürtülmesi var…